Skocz do zawartości

Aby przełączyć na gaz potrzebna wysoka temp. silnika


Antek_amb

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od jakiegos czasu mam problem z przełączaniem się instalacji z benzyny na gaz.

Na początku zimy zawsze rano jak auto się rozgrzewało to w momencie przełączania na gaz auto się dusiło i zaczynał piszczeć przełącznik tak jakby nie było gazu. Po paru minutach, jak sie dogrzał, mogłem przełączyć gaz ręcznie i było ok. Podjechałem do gazownika i podniosłem temperaturę przy której się przełącza na gaz.

Pomogło to na jakiś czas.

Teraz auto zawsze rano piszczy i aby przełączyć ręcznie na zasilanie gazem silnik musi byc prawie całkiem rozgrzany. Gazownik rozkłada ręce i nie wie co dalej.

Auto to BMW e39 523i, instalacja sekwencyjna KME Diego G3.

Auto już kupiłem z ta instalacją i nie wiem jaki przebieg na gazie, układ chłodzenia silnika jest raczej sprawny - grzeje w aucie, jest strumień w zbiorniku wyrównawczym.

Prosze o pomysły bo cały czas jeżdżę na benzynce, a to boli :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nasielsku masz dobrego gazownika. Toudi z BMW-sport. Na pewno Ci to ogarnie. Jesli chcesz sprobowac sa to na poczatek podaj tez jakie masz wtryski i reduktor do tego cyknij fotki montazu i nawiercenia kolektora. Bardzo mozliwe ze instlaka wymaga wiekszych inwestycji.

 

Kup kabel i sciagnij program do kme. Zobaczysz jaka jest temp reduktora. Jesli masz przelaczenie ustawione na 30*, to powinno przelaczyc sie gdy wskazowka temp jest w polowie niebieskiego pola. W stagu bywaja jeszcze zle zdefiniowane typy czujnikow, byc moze w kme jest tez to samo.

 

Ja obstawiam zasyfione/zle wtryski, zle korekty po temp i pewnie skopany montaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Podepnę się pod temat.

Jaka powinna być temperatura wody przy której auto przełącza się na gaz?

Gdzieś czytam że jedni mają 25'C inni mówią że to szkodzi reduktorowi.

Jaki może być 'złoty środek' ? :)

 

Około +25-30 st - wcześniej szkodzi to reduktorowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.