Skocz do zawartości

e46 [318i] Jaki wybrać akumulator ?


Brumm

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio zastała mnie nie miła sytuacja, odpalam auto i kaplica; nic nie pali.

Wyciągnąłem aku i przyniosłem go do domu w celu jego naładowania. Akumulator ładował się 14 godziny (gdzie dopiero po 14 godzinach zaczął bąbelkować), rano doładowałem go jeszcze 4 godziny. Jak na razie pali, ale raczej daję mu góra dwa tygodnie życia.

 

W związku tym szukam jakiegoś akumulatorka w miarę wydajnego i w rozsądnej cenie, ostatnio miałem jakiś nieznanej firmy (nawet nie pamiętam jak to była firma) 63 AH. Teraz się zastanawiam nad tą nową serią Boscha, Silver S5 i znalazłem 63AH za 344zł, ale ostatnio natknąłem się na produkt CARBON ponoć robione na licencji Boscha oraz w technologii silver i za 60AH muszę zapłacić 200zł.

 

Bardzo prosiłbym o radę, bo skłaniam się przy zakupie carbona, ale pierwszy raz o tej firmie słyszę i nie wiem czy go kupić. Ostatni aku wytrzymał mi 3 lata, chciałbym by kolejny wytrzymał trochę więcej. ;)

Z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo polecam akumulatory firmy BOSCH, nie musisz od razu brać S5 weź S3 lub S4 i też długo pochodzi. Ewentualnie polecam aku firmy KAGER, produkuje to bosch także też są wytrzymałe.
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>><<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looknij tez za orginlnym BMW akulumtorem bo moze sie okazac ze cena nie bedzie porazajca wysza niz Boshowskiego i lepiej sie opłaci kupic orginał !!! Ja wymieniałem na Centre Future bo dowidaywałem sie tu i tam to bardziej mi polecili niz Bosha Silver i na dodatek Cnetra Futura była dorzsza to teraz nie załuje bo zima nie zmia ni razu od chili od kiego go mam nie zawiodł mnie a mam go juz ponad rok i chodzi jak nowy :) ale nie mówie ze Bosha tez by wysmienicie nie chodził ale poprostu pochdoziłem poytałem i wyszło na centre future któe teraz sa zastiąpone Cnetrami Plus :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jak koledzy polecam Centrę Futurę. Mam taką u siebie ponad dwa lata - teraz zaczęła trzeci sezon zimowy i nie powiem złego słowa. Auto stoi cały czas "pod chmurką", bateria przez ten okres nie widziała prostownika, a jeżdżę raczej niewiele i większość na krótkich dystansach - nigdy nie zawiodła, a paru innych kierowców już ratowała z opresji przy -20 stopniach. Bardzo dobry produkt, naprawdę.

Kosmetyka samochodowa, czyszczenie tapicerki

http://www.clart.pl

Dodatkowe info, zapytania, porady na PW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuje tylko Centra Futura ma 3 lata gwarancji więc coś w tym musi być (reszta 2 lata). Dodatkowo Centra Assistance z tego co wiem nie jest żadną lipą tylko faktycznie jak nawali aku to w moment cię poratują.Z Boschem jest tak jak ktos pisał wyżej,zalezy jak trafisz.Ja raz się przejechałem na Boschu ( kupionym w sklepie) i już więcej Boscha nie kupię.Gdzieś czytałem ,że Bosch zleca/zlecał produkcje akumulatorów podwykonawcom i nic dobrego z tego nie wynikło
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale z tego co pytam w sklepach i czytam w internecie to te CARBON są normalnie robione przez BOSCHA i w tej najnowszej technologii. Ostatnio byłem w sklepie nawet na akumulatorze pisze notka "By Bosch".

Tu link np. do jednego z tego radzaju aku http://allegro.pl/akumulator-bosch-carbon-60ah-540a-60-wroclaw-i2023259364.html

 

Nie jest to czasem z tymi akumulatorami jak np. z autami, dajmy na to taka skoda. Praktycznie jest to volkswagen; ale, że ma znaczek skody to już dużo tańsze przy zakupie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ale z tego co pytam w sklepach i czytam w internecie to te CARBON są normalnie robione przez BOSCHA i w tej najnowszej technologii. Ostatnio byłem w sklepie nawet na akumulatorze pisze notka "By Bosch".

Tu link np. do jednego z tego radzaju aku http://allegro.pl/akumulator-bosch-carbon-60ah-540a-60-wroclaw-i2023259364.html

 

Nie jest to czasem z tymi akumulatorami jak np. z autami, dajmy na to taka skoda. Praktycznie jest to volkswagen; ale, że ma znaczek skody to już dużo tańsze przy zakupie. ;-)

 

 

 

Ale to tak samo mozan powiedziec ze Dacia tez jest by Renault :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.