Skocz do zawartości

E39 530d Kontrola trakcji i ABS


Rebel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!! Na wstepie chciałbym przywitac kolegów gdzyż jestem nowy.Mam mały problemik z nie dawno kupiona E39 3.0d, a mianowicie raz działa mi kontrola trakcji a raz nie ogólnie jak mu sie zachce.Przykładowo odpalam auto i wszytsko jest ok jade sobie normalnie zapalaja sie kontrolki nie działa jade dalej gasna i wszytsko działa.Czasami tak jest ze długo działa.Czasami tez np jak nie działa to zgasze silnik odpale i jest ok ale nie zawsze.Czy ktos wie moze o co chodzi czy jakis czujnik czy sterownik abs o którym czytałem juz na forum.Chciałbym tez uzyskac informajcji przy okazji czy warto kupic jakis interfejs diagnostyczny z allegro i czy to działa.Chciałbym sprawdzic przykłądowo co sie dzieje z ta kontrola trakcji.Ceny takich kabelków sa bardzo tanie ok 100 zł wiec sie zastanawiam czy warto czy nie.Czy lepiej odrazu do elektryka jechac??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Miałem ten sam problem z ABS i ASC. Początkowo myślałem że to może wina któregoś z czujników od ABS jednakże coś mnie podkusiło aby zajrzeć pod maskę :) I tam po lewej stronie silnika jak się stoi przodem do maski jest pompa/sterownik od ABS. Podłączona jest do niego wiązka kabli za pomocą kostki. Odpiąłem ją i zauważyłem że na jednym styku od tych kabli jest paproch. Usunąłem go ale ponadto wszystkie styki przetarłem lekko papierem ściernym a w kostkę od tych kabli psiuknąłem odrdzewiaczem typu WD40. Wpiąłem kostkę z powrotem i wszystko teraz jest git :) Tak u mnie rozwiązałem ten problem. Spróbuj u siebie. A nóż, widelec... ;) Jak chcesz to mogę jakieś fotki podesłać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiazany okazało sie ze wszytskie opony nie sa równe co do wymiarów.Dlatego komputer źle obliczał i wariował.MIałem tez tak kiedys w audi a6.Kiedy koła z przodu były mniejsze niz z tyłu tez wszytsko wariowało.Zmieniłem wszytskei opony na równe i jest ok.Pozdrawiam i dzieki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.