Skocz do zawartości

Problem z DTC


Michalak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

potrzebuje pomocy :) problem tkwi w tym iż, po przejechaniu kilku kilometrów zaczyna wariować system dtc, auto zachowuje się jakby straciło całkowitą przyczepność, miga lampka na zegarach i silnik traci moc, wogóle nie reaguje na pedał gazu, po paru sekundach jazdy powraca do normy i za jakiś czas znowu to samo, po całkowity wyłączeniu dtc wszystko działa ok :mad2: w czym może być problem? spotkał sie ktoś z czymś takim? bardzo proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze poprostu jechałeś po śniegu czy śliskiej nawierzchni i dtc wariowalo ?

no wlasnie nie, pogoda byla super ok 10 stopni bezdeszczowo

Być może któryś z czujników się uszkodził i podaję błędne dane do komputera.

 

Pzdr

gdzie one sa umiejscowione? wiesz moze? da rade to wymienic samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zacznij od podpięcia kompa na postoju...jak nie będzie błędów to podpięcia kompa podacza jazdy,

 

- moga być zepsute/poluzowane czujniki na kołach,

- może być zepsuty czujnik prędkości obrotowej (pod siedzeniem kierowcy),

- może być zepsuty sterownik DSC,

- może być błędny soft,

- może być ...

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo czujnik polozenia kolumny kierowniczej u mnie tak bylo nie pamietam jaki blad pod podlaczeniu inpy

w sumie wiesz bardzo prawdopodobne ponieważ dtc wariuje mi zawsze przy skręcaniu w prawo z tego co zauważyłem :x , w czwartek jadę na podpięcie pod kompa to mam nadzieje że to rozwieje wszystkie moje wątpliwości :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze spotkałem się z czymś takim, jak samochód był przestawiony. Jednak to łatwo zweryfikować zwłaszcza jak spadnie śnieg. Ważne aby były dwa ślady przy jeździe na wprost :D

no u nas z tym będzie troszke problem bo w Londynie żadko śnieg pada hehe :mrgreen: no chyba ze sobie psikne takim w aerozolu haha :lol:

najdziwniejsze jest to że na desce rozdzielczej nie ma żadnej kontrolki lub błędu że coś jest nie tak i to mnie najbardziej irytuje, mimo wszystko tak jak wspomniałem w czwartek mam nadzieje że się wszystkiego dowiem :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo czujnik polozenia kolumny kierowniczej u mnie tak bylo nie pamietam jaki blad pod podlaczeniu inpy

może to okaże się dziwne ale zmieniłem położenie kierownicy i póki co problem zanikł :duh: ale nie wydaje mi się żeby to było tak banalnie proste, zostaje mi czekać na diagnozę z kompa, dam znać po wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn jak bo nie rozumiem

szczerze, to sam nie rozumiem tego co napisalem hihi co innego na mysli co innego pisze, a wiec bylem na kompie i co sie okazalo? nic nie pokazal :norty: mechanik cos tam pogrzebal przy ukladzie kierowniczym, wspomnial wlasnie o czujniku itp. i jak narazie nic nie wariuje tylko ciekawe na jak dlugo, skasowal mnie tylko za podlaczenie pod kompa :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

szczerze, to sam nie rozumiem tego co napisalem hihi co innego na mysli co innego pisze, a wiec bylem na kompie i co sie okazalo? nic nie pokazal :norty: mechanik cos tam pogrzebal przy ukladzie kierowniczym, ...

 

jeden z ważniejszych układów auta, a Ty piszesz "hihi"...jakie podejście właściciela taki i mechanik...żal czytać :duh:

 

jakim kompem działał mechanik? jak spec z Polski to pewnie miał dostęp do "najnowszych ofert z alledrogo"

jak nie wyszły błędy to czy podłączył komp podczas jazdy aby zweryfikować sprawność czujników ABSu, "poprawność" felg/opon ?

było:

E87, 120d, 2004, chip: 191KM/437Nm - 2004-2007, 30 miesięcy funu z jazdy :)

E91, 320d, 2007, chip: 193KM/406Nm - 2007-2010, 30 miesięcy czołgania się z "A" do "B" :(

E90 LCI, 330d, 2010, chip: 286KM/600Nm - 2010-2013, 42 miesiące przyjemności z skromności :cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

]

szczerze, to sam nie rozumiem tego co napisalem hihi co innego na mysli co innego pisze, a wiec bylem na kompie i co sie okazalo? nic nie pokazal :norty: mechanik cos tam pogrzebal przy ukladzie kierowniczym, ...

 

jeden z ważniejszych układów auta, a Ty piszesz "hihi"...jakie podejście właściciela taki i mechanik...żal czytać :duh:

 

jakim kompem działał mechanik? jak spec z Polski to pewnie miał dostęp do "najnowszych ofert z alledrogo"

jak nie wyszły błędy to czy podłączył komp podczas jazdy aby zweryfikować sprawność czujników ABSu, "poprawność" felg/opon ?

 

po pierwsze "hihi" nie odnosi się akurat to tego układu tylko do mojej wypowiedzi która była nie zrozumiała i nie na miejscu (czytaj ze zrozumieniem!)

po drugie "żal czytać"?? to nie czytaj a tym bardziej się nie wypowiadaj jak Ci coś nie pasuje!

po trzecie tu akurat się z Tobą zgodzę [BAD] nie mechanik bo tylko podpiął na postoju bez żadnych testów podczas jazdy

tak jak napisałem poprzednio, wciąż czekam na mojego mechanika który ma wrócić pod koniec miesiąca, to było tylko zdiagnozowanie z ciekawości

koniec ot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
wiem już w czym tkwi problem, na kompie wyskoczyly 3 błędy wszystkie związane z świecami żarowymi :( 1,2 i 4 do wymiany :( wymieniał ktoś kiedyś? jakie są koszty takiego zabiegu? zastanawia mnie teraz to czy przez te swiece moze byc problem z kompem i zarazem z dtc :duh:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.