Skocz do zawartości

316i compact Pływanie na drodze...


Yahoo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w kwietniu zmieniałem u siebie w aucie amortyzatory przód i tył i od pewnego czasu czuję jak auto "pływa" na drodze. Jest to szczególnie odczuwalne w koleinach, lub bocznym uderzeniu wiatru. Także przy skręcaniu czuć że auto dziwnie się zachowuje:( Może to być wina wyrobionych simerbloków? Jeżeli tak to jaka będzie cena wymiany kompletu tył i przód? Do tego mam pytanko gdzie w Krakowie tanio i solidnie wyprostować alufelgi? Polecacie jakiś punkt?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolega Yahoo nie ma ich bo ma Compacta, tam sa tylko tuleje belki i wahacza wleczone i stabilizator. Podjrzeć na jakiś kanał, brecha w ręka i posprawdzac luzy na tylejach. Jak są duże to wymieniaj, jak są deliknatne to wszystko dobrze z tym jest. Yahoo napisałeś w innym poscie ze masz luzy na kole, było to przednie czy tylne??

A u DJ mogą to być tuleje progowe lub ta pływająca w zwrotnicy. Podobny sposób sprawdzenia.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Możę być coś z łozyskiem koła, koncówka drążka lub krzyżak kolumny. Do weryfikacji na jakiś kanale lub stacji diagnostycznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Nie wiem na jakie linie najechał, bo se linie teraz taki wystające i to może robić taki efekt. A przed postojem robiło tak, nim zostawieś auto czy już wczesniej tak było.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było tak, że jak podczas deszczu najechałem na pasy "zebry" to tył mi uciekał, więc obstawiam tuleje te pod progiem, ale kolega BIZON może mieć troche racji. I tu powinienem założyc nowy temat, mianowicie puka mi coś w lewym tylnim kole, wymieniłem tuleje pod progiem jakieś dwa miesiące temu, teraz jestem po wymianie poduszek amorów z tyłu, amortyzatory prawie nowe, być może amortyzator puka, znajomy miał tak w KYABA, że przy niższych temperaturach mu pukało i u mnie chyba ten sam objaw jest, ewentualnie które tuleje obstawiacie??? :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poliuretan do auta używanego na c odzień nie jest dobry.

Zakładając takie tuleje (prawie dorównujące twardościom betonu) powodujesz że inne "zwykłe" bardzo szybko siądą. Jeżeli poliuretan to całe zawieszenie tył i/lub przód.

Jedynym dobrym rozwiązaniem jest meyle HD do standardowego zawiasu.

tel. 514.99.46.99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wydaje mi się że coś z maglownića lub krzyzakiem kolumny kierowniczej.

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

A może amorki hmmm ciekawe. Nie ma co gdybać, podjedź na jakąś stację i niech dobrze przetrzepią to auto. Bo wiesz, narazie to sobei gdybamy, ale sprawdzenia to nic nikt nie powie sensownego. Na razie wsyzło żę masz cały zawias do roboty, a może się okazać ze pierdoła. A patrzałeś to Ciśnienie w kołach? zmieniałeś lato na zimę koła.?

 

PZDR>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amortyzatory mam nowe:( Opony zimowe założone...Zauważyłem coś dziwnego jak jadę prosto to mam wrazenie że zegary i deska rozdzielcza są przechylone w prawą stronę lekko w dół. Kierownice trzymam prosto i mam takie dziwne wrażenie:( w oponach mam tyle samo powietrza (kazda opona) Wydaje mi się ze poszły gumowe tuleje. Wogóle komfort jazdy spadł diametralnie:(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.