Skocz do zawartości

rejestracja auta i sprzegło


Miszelio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy. Mój tato posiada bmw e61 520d z 2005r. Mam kilka pytań :

1.Samochód jest zarejestrowany na tatę za granica. Tato niedawno zmarł dokładnie 20 grudnia 2011r. :cry: i został samochód nie mam żadnej umowy kupna bo to było niespodziewanie. nie wiem co mam robić jak go zarejestrować w Polsce, czekam na sprawę w stosunku podziału majątku ojca.Prawdopodobnie będę miał owa bmw, samochód jest w Polsce.

2. Czy to jest normalne jak podczas postoju przy w ciśniętym sprzęgle są wyższe obroty niż przy nie wciśniętym bmw ma około 240 tysięcy km

3. Podczas puszczania sprzęgła przy samym końcu słychać jak by coś brzęczało co to może być?

4. Jest one w kombi i czy może ktoś wymieniał klamkę w klapie tylnej podnoszenia samej szyby, (czy to normalny chłopak taki jak ja sobie z tym poradzi) ten guzik został już kupiony oryginalny w bmw.

za wszelkie porady będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak minimalnie z tymi obrotami, to chyba za klameczkę nie będę się sam zabierał

 

Dlaczego zmieniasz klamke?.Jesli nie otwiera się klapa to najczęściej przyczyną jest przecieta wiązka przewodów na zawiasie pokrywy bagażnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy. Mój tato posiada bmw e61 520d z 2005r. Mam kilka pytań :

1.Samochód jest zarejestrowany na tatę za granica. Tato niedawno zmarł dokładnie 20 grudnia 2011r. :cry: i został samochód nie mam żadnej umowy kupna bo to było niespodziewanie. nie wiem co mam robić jak go zarejestrować w Polsce, czekam na sprawę w stosunku podziału majątku ojca.Prawdopodobnie będę miał owa bmw, samochód jest w Polsce.

Pozdrawiam

Napisz umowę na siebie jako kupującego a na tate jako sprzedającego. Wpisz datę przed 20 podpisz lewą ręką i po kłopocie. Każdy handlarz daje umowę z ostatnim właścicielem. Potrzebujesz oczywiście wymeldowanie auta i dokumenty wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem nowy. Mój tato posiada bmw e61 520d z 2005r. Mam kilka pytań :

1.Samochód jest zarejestrowany na tatę za granica. Tato niedawno zmarł dokładnie 20 grudnia 2011r. :cry: i został samochód nie mam żadnej umowy kupna bo to było niespodziewanie. nie wiem co mam robić jak go zarejestrować w Polsce, czekam na sprawę w stosunku podziału majątku ojca.Prawdopodobnie będę miał owa bmw, samochód jest w Polsce.

Pozdrawiam

Napisz umowę na siebie jako kupującego a na tate jako sprzedającego. Wpisz datę przed 20 podpisz lewą ręką i po kłopocie. Każdy handlarz daje umowę z ostatnim właścicielem. Potrzebujesz oczywiście wymeldowanie auta i dokumenty wszystkie

 

można, ale to fałszerstwo, jest to ryzykowne.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak nikt mi nie udowodni ze już auto jest w Polsce pol roku czy 2 dni. a myślałem ze właśnie od spisania umowy od daty 14 dni. no właśnie to fałszerstwo :? ale chyba zaczekam na rozprawę sodowa która będzie 24 stycznia i będzie wszystko na legalu. procedura potem jest taka sama jak bym normalnie sporowadził samochód? sad mi go przydzieli na piśmie czy jakoś inaczej ? Bo do urzędu celnego będę musiał coś zanieść jakieś pismo zamiast umowy.

A wiecie co się dzieje morze z tym sprzęgłem jak przy końcu się puszcza to brzęczy coś, może sprzęgło już poszło, albo łożysko oporowe. Dodam ze auto przez tata nie było katowane normalnie użytkowane chyba ze poprzedni właściciel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyrazy współczucia z powodu śmierci Taty.

Nic nie kombinuj z papierami, możesz niepotrzebnie zagmatwać.

Przede wszystkim zadzwoń albo idź do komunikacji w której będziesz rejestrował na siebie samochód i tam się wszystkiego dowiedz. Prawdopodobnie sprawę ruszysz dopiero po sądowym nabyciu spadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, na razie czekam na sprawę, odbędzie się 25 stycznia, martwi mnie te sprzęgło, i jeszcze parę mankamentów, podczas skręcania skrzypi kierownica, i start stop guzik wytarty, ale to kiedy indziej na razie są ważniejsze sprawy. Jak się odpala zima?? po włożeniu kluczyka naciśnięciu start stop zapalają się kontrolki ale nie kreci, po drogim naciśnięciu wyłącza się jak by się kluczyk wyciągnęło, po wyciągnięciu i włożeniu i nacisnieciu zapali, o co chodzi o świece ?ale nie pali się kontrolka swiec :mad2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam dawno nie odwiedzałem forum,a wiec :

Auto zostało zarejestrowane w izbie celnej nie musiałem płacić akcyzy ponieważ w czasie śmierci traktują jako mienie przesiedleńcze, a potem przegląd, skarbówka rejestracja i ubezpieczenie

Ze sprzęgłem nic nie robiłem jeszcze ale coraz bardziej mnie to martwi, podjadę w piątek do ASO i zobaczę co i jak,

Dzisiaj jadać do pracy zmartwił mnie kolejny problem:

Jadać sobie spokojnie na tempomacie około 110km/h zaświeciła mi się zółta kontrolka silnika i przydusił się ale po chwili wszystko wróciło do normy, nie wiem co to może być może filtr cząstek stałych ubiega się o wymianę, mam nadzieje ze podłączenie pod kompa nie będzie drogie w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.