Skocz do zawartości

PA Soft


grissley

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś obeznany mógłby opisać, "co i jak" z PA Softem?

Jaki interfejs (czy np nerwusowy starczy, czy trzeba jakiegoś dedyka szukać), jakie są różnice pomiędzy wersjami (1.3.6 a 1.4.0), jak to-to obsługiwać, co PA Soft może, a czego nie itpitd.

 

Mnie konkretnie interesuje zwłaszcza jak przeprogramować LCM (VIN, przebieg) i zegary (VIN, przebieg, język, opcje wyposażenia - w e39 część z nich jest podobno kodowana właśnie w zegarach).

 

Do wszystkich podejrzewających szwindel - zmiana przebiegu nie musi wiązać się z kantowaniem przy sprzedaży auta. Potrzebna jest też m.in po zmianie LCM i po zmianie zegarów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na zwyklym kablu uruchomisz PaSofta tylko w wersji DEMO.

Nie ma sensu się bawic 1.3.6 bo przecież jest 1.4

Aby uzywać pełnej wersji kup na allegro kabel specjalny pod PaSoft. Koszt od 100 do 150 PLN.

Wersje DEMO oraz pełną możesz za darmo pobrać ze strony producenta (PaSoft BMW Scaner)

 

Pa Softem 1.4 zrobisz starsze auta jak E39 czy E46. Do nowych PaSoft 2, ale póki co szkoda kasy na klony bo nie działają dobrze. Do nowych bryk albo orginał kabel albo poczekać aż "żółte ludki" wreszcie wyczają jak porządnie klona zrobić.

 

Ogólnie polecam PaSofta. Sam używam i ma spore możliwości jak na swoją cenę, daje rade tam gdzie NCS i DIS nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam z tego co znalazłem na forach to róznia sie tylko podłaczeniem , 1.3.6 jest na RS232 a 1.4.0 na USB a wiec zalezy jaiego masz laptopa czy ma złacze COM .do 1.3 trzeba by doliczyc jeszcze wtyczke obdII /ok 15zł/zeby nie bawic sie w pojedyncze wpinanie pinów z złacze .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączenie do komputera nie gra roli, mam com-a i USB, wtyki też mam okrągły i OBDII.

 

Bardziej mnie interesuje czy różnice między programami są tak duże że opłaci mi się dołożyć ponad połowę do droższego interfejsu. W sieci udało mi się wyczytać że ponoć 1.40 ma dodane kody błędów, ale to też od teoretyka a nie od praktyka informacja.

 

Jeżeli oba by kodowały to samo, to myślę że wystarczył by mi tańszy, do diagnostyki używam innych programów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.