Skocz do zawartości

320d 136KM 2001r ekonomizer szaleje


piotru

Rekomendowane odpowiedzi

witam opisze swoj problem. obojetnie czy zimny czy cieply prawie zawsze przy dojezdzaniu do swiatel na luzie ekonomizer najpierw spada na 2 potem rsnie do 8 i tak sie wacha 6-8 przy tym odczuwam takie dziwne trzesienie jak by cos z obrotami ale obrotomierz nie szaleje jak sie zatrzymam wraca do 0 co to moze byc :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak wrzucę na luz to przy małej prędkości zawsze mi pokazywał ekonomizer jakieś wartości. Im wolniej tym większą wartość (tak chyba do 8l), a jak się już toczę i prędkościomierz nie pokazuje wartości to spada do zera. Myślałem, że to normalne, bo na luzie silnik spala pewną ilość paliwa i im wolniej się toczy tym stosunkowo więcej tego paliwa pobiera. Może się mylę więc proszę poprawić jak coś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
To ze ekonomizer pokazuje takie wartosci jest to normalne. Ale nie powinno nic trząść

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze można hamować biegami a nie odłączać napęd i dojeżdżać na luzie ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio podobny objaw z tym szarpaniem nie mogłem dojść od czego to może być. Teraz wymieniłem odmę na nową (ostatnio wymieniałem 50k km temu) i o dziwo się uspokoiło. Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy jednak może to mieć coś wspólnego ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sie jeździ poprawnie hamując silnikiem bo nic nei pali wtedy i zaden ekonomizer nie swiruje nic nie drga itp.trzeba oczywiscie dobrac odpowiedni bieg.sprawdze u siebie co sie dzieje po wzieciu na luz.powinien pokazywac 0 ekonomizer poniewaz silnik na wolnych obrotach powinien spakac ok 0.5-1.0 litra na godzine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
tak sie jeździ poprawnie hamując silnikiem bo nic nei pali wtedy i zaden ekonomizer nie swiruje nic nie drga itp.trzeba oczywiscie dobrac odpowiedni bieg.sprawdze u siebie co sie dzieje po wzieciu na luz.powinien pokazywac 0 ekonomizer poniewaz silnik na wolnych obrotach powinien spakac ok 0.5-1.0 litra na godzine

Kolego nie mów mi ze przy hamowaniu silnikiem wychamujesz samochód do zera nie uzywająć przy tym sprzęgła lub luzu. Sam jezdze i hamuję silnikiem ale przy 20Km/h wrzucam na luz i własnie w tym momencie ekonomizer pokazuje wieksze spalanie

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... w tym momencie zamiast wrzucać na luz powinieneś użyć hamulca i po zatrzymaniu wrzucić 1 bieg ...

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie ale co to za rozwiazanie auto ma pracowac normalnie bez drgan skaczacego ekonomizera bezwzgledu jak hamujemy wczesniej tego nie bylo wiec cos jest nie tak., moze ktos wie co odpowiada za zwiekszenie i zmniejszenie obrotow podczas jazdy na luzie i po zatrzymaniu sie bo to ze przy toczeniu sie sa lekko podwyzszone obroty a przy zatrzymaniu lekko spadaja to normalne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie wezme na luz przy 100km/h i ekonomizer spada do zera i sie nie podnosi.ale jak schodzi ci z obrotów prawidłowo i silnik pracuje poprawnie nie pali wiecej niz wczesniej to olac to.to jest m47 zawsze cos nie domaga i wogóle bmw taka prawda nasze bmw nie są mało awaryjne:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko Ty masz e39 i inną budowę licznika także nie ma co porównywać ...

eee tam licznik iny inne auto .ale silnik ten sam i ekonomizer jest tam taki sam jak i w liczniku e46 .mysle ze nie ma róznicy czy to e39 . trzeba zalukac do takiego samego e46 kogos znajomego i bedzie widac jak to powinno byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym e46 320d ekonomizer przy dojeżdżaniu na luzie zachowuje się tak samo !!!

SPECIAL REMAPPING SERVICE - SOFTWARE ENGINEERING - IDA PRO


Chiptuning Łódź


ŁÓDŹ BYDGOSZCZ BIRMINGHAM LONDON


https://www.tc-performance.com/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.