Skocz do zawartości

320d Arwaria hamulca recznego + kontrolki ABS i ASC


Uniek

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj pojawil mi sie taki problem w samochodzie.

Odpalilem go normalnie wyjezdzam z parkingu, lekko wdusilem hamulec i zaczelo mi cos chrobotac delikatnie po czym zapalila sie kontrolka ABS, ASC i hamulce recznego.

Myslalem ze moze mi nie puscil hamulec reczny wiec probowalem go zaciagnac i zwolnic ale nic. Potem probowalem podczas jazdy go zaciaganc lekko - zero reakcji.

Teraz hamulec reczny wcale mi nie dziala, do tego swieca sie kontrolki abs asc i hamulca, nieraz gasnie kontrolka hamulca i po chwili gasnie abs i asc i jest znowu normalnie. Przejade sie zostawie samochod na chwile znowu zapalam znowu mi sie swieca kontrolki. Wariuje mi tez nieraz predkosciomierz i wskaznik spalania ropy.

 

Powiedzcie mi koledzy czy to jest wina hamulca recznego ? moze nie puscil do konca np i trzyma dalej troche ? i czujniki abs przez to szaleja ? czy to tez moze cos z czujnikem ABSu ?

Jeden z przodu juz wymienialem za swojej kadencji ale wtedy tylko mi sie palila kontrola abs i asc caly czas.

 

Pomocy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
sprawdz czy gdzieś Ci sie nie przetarł kabel własnie z lewego tylnego czujnika ABS. U mnie było to samo raz działało raz nie , po sprawdzeniu okazało sie ze kabel był lekko przetarty i jak dotykał masy to zapalały mi sie kontrolki.

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=159&t=161201 Zapraszam do galerii

Sprzedam

Przekaźniki modułu komfortu do E46 3-Seria, M3, E83 X3, E52 Z8 , Z4 E85, E53 X5 E39, M5 E38 - centralny zamek, podnośniki szyb)

Zdjęcia przekaźników w galerii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
  • 3 tygodnie później...

Witam forumowiczów, ostatnio kupiłem E46 330d 2000r. - użytkuję go 2 tygodnie.

 

Podepnę się pod temat, bo u mnie dzisiaj także w trakcie jazdy także zapaliły się ABS + ASC + /(!) na czerwono/, kontrola trakcja na pewno przestała działać, ABSa i ręcznego też nie testowałem(ręcznego rzadko używam).

 

Tyle, że u mnie w momencie gdy doszło do usterki stało się coś dziwnego, otóż grające radio, oraz CB(akurat ktoś coś mówił) na moment "przycichły" - zdziwiło mnie to, ale po chwili znowu urządzenia zaczęły działać i po chwili zauważyłem, że świeci mi się kontrola trakcji, a później zauważyłem, że ABS + ręczny też (ale raczej zapaliły się razem).

 

Na drodze sucho, więc "zamoknięcie" czujników raczej odpada.

Wygląda to na jakieś zwarcie w elektryce - przycichnięcie sugerowałyby chwilowy spadek napięcia. Jest bezpiecznik, który odpowiada za samą "elektronikę kontroli hamowania"?

 

Dodam, że z elektryką jest coś nie tak. Jest pewien problem z prawym mijania (XENONEM), otóż zwykle nie świeci - myślałem, że się spalił, ale ostatnio raz "po jednym z odpaleń działał", potem następnego dnia znowu nie działał. Jeszcze go nie wyciągałem, ale obstawiałbym, że XENON jest ok, wygląda na to, że coś z kablami (na desce zapala mi się normalnie kontrolka światła) - mam miernik, jutro sprawdzę czy do XENONa w ogóle dochodzi napięcie.

 

Dziwną rzecz także zauważyłem z wycieraczkami, otóż jednego deszczowego dnia nie działała czasówka, czyli. po włączeniu wycieraczek w pozycję "raz w górę", gdzie powinna być czasówka od razu miałem "ciągłe wolniejsze", czyli to co powinno być na następnej pozycji, czyli na dwóch pierwszych pozycjach miałem to samo ("ciągłe wolniejsze"), innego deszczowego dnia(później) było OK, miałem czasówkę normalnie na pierwszej pozycji. WTF?

 

Być może powyższe usterki nie są powiązane ze sobą, a może wszystkie są objawami jakiś problemów z elektryką?

Mam miernik elektroniczny mogę pomierzyć napięcia tu i tam - tyle co mogę sam zrobić.

 

Miał ktoś kiedyś do czynienia z podobnym przypadkiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.