Skocz do zawartości

BMW 318i M40 faluje i gaśnie...!


chudym

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem nowy na tym forum także proszę o zrozumienie(pewnie był już ten temat, albo podobny)

A więc tak:

W sierpniu bieżącego roku kupiłem BMW E36 318i rok.91 M40.Więc tak wszystko było okey(do czasu), ale tłumacze dalej przy kupnie wszystko było okey, czasami troszkę zafalowały jej obroty ale lekka przygazówka i było już okey:). Jezdziłem jakiś czas i pech chciał w czasie jazdy padł rozrząd :!: :cry2: . Auto dałem do mechanika, okazało się że nie było aż tak źle: wykrzywiony jeden zawór ssący, który wymieniłem, przy okazji wymieniłem "koniki" były podjechane troszke, no oczywiscie nowy pasek, wszystkie rolki, napinacz i uszczelka pod głowice. Złożył wszystko ładnie pięknie, troszkę zabuliłem ale po naprawie w czasie jazdy, powiem krótko: NIE TA BETA!! :D :D , zyskała na mocy dużo. Jedźmy dalej.... Auto chodziło bez zarzutu, dobry miesiąc i obroty zaczęły falować ponownie, zbytnio nie zwracałem na to uwagi bo nie były az tak intensywne, no ale jest coraz gorzej;/.... zatem auto faluje strasznie jak jest zimne i zagrzane, spadają praktycznie prawie do 0!. Gdy chce dodać gazu to motor się dławi, strzeli w filter powietrza i auto ma juz wysokie obroty, chwile sie uspokoi i po paru sek. nadal to samo. Byłem u mechanika i kazał mi najpierw wymienić świece bo ponoć one były przyczyną. ale to nic nie dało...;/. Dodam że czuć troszkę benzyna...

Proszę o pomoc! :D bo staję się to bardzo uciążliwe podczas jazdy a zwłaszcza dla kobiety, ja sobie jakoś z tym radze ale też mnie to denerwuje :mad2:

pozdrawiam i czekam na odp...

Edytowane przez chudym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W swoim compakcie z silnikiem 1.6 m43 mialem cos takiego ze gdy silnik zlapal temp. obroty po jakiejs chwili spadaly do 0 gdy przygazowalem znow sie na chwile ustalaly i spadaly do 0. Przyczyna tej awarii byl padniety czujnik temperatury ( kolor: niebieski - ten od komputera) polecam rowniez, przeczyscic wszystkie wtyczki, krokowca, przeplywomierz, kostke od sondy lambda. i kostke przy komputerze. Wiem ze w compactach na przyklad komputer dostaje wilgoci i tez sa jaja z obrotami. A i posprawdzaj bezpieczniki. Najlepiej jakbys wszystko przeczyscil preparatem do czyszczenia stykow. Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz szczelnosc dolotu. guma od przeplywomierza lubi pekac wtedy lapie lewe powietrze i tez sie dzieja takie zeczy. sprawdz rowniez odme. otworz maske i popros kogos niech zgasi twoj samochod a ty sluchaj czy nie syczy nigdzie powietrze. u mnie bylo tak z ta odma. posprawdzaj wszystkie wezyki podcisnieniowe czy nie so sparciale..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
problem nie minął... :mad2: dodam że ostatnio zauważyłem trochę interesująca sprawę. Mianowicie gdy był mróz dosyć duży to autko chodziło normalnie bez żadnych zarzutów ani razu nie przerwał, a gdy pada śnieg i wgl nie ma za duzego mrozu auto przerywa.... CO TO MOŻE BYC?! :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Kolego mam bardzo podobny problem i jutro zabieram sie jednak za wymiane czujnika temperatury tak jak pisal kolega powyzej.Wymienilem juz czujnik walu korbowego i odmy na nowe i dalej nic.Dodam ze tez jak jest bardzo zimno to problem mi mija , a jak tylko troszke cieplej to zaczynaja sie jaja , dam znac czy czujnik temperatury pomogl ale mam przeczucie ze bedzie dobrze , pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.