Skocz do zawartości

Jak sprawdzić tuleje tylnej belki 525 IX touring


choody

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam pewien problem, strasznie stuka mi coś w zawieszeniu tylnym, podejrzewam tuleje tylnej belki ale nie wiem jak je sprawdzić wizualnie wyglądają ok , czytałem żeby zaciągnąć ręczny i próbować jechać, ale moje auto po prostu rusza.

Zauważyłem dzisiaj że jak jadę kompletem (5 osób) to mniej stukają

Amortyzatory są sprawdzone 72% czyli chyba odpadają

Macie jakiś pomysł na to?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,mam tez 525Tix,mam pytanko-czy działa u ciebie samopozomowanie,czy po ogciazeniu auto unosi sie do góry.Pytam po u mnie tak jak ustawie recznie pod smochodem tak jest non stop,pod ociazeniem nie unosi sie do góry(po krótkiej jezdzie wyskakuje komunikat aby przerególowac nivo),recznie jak krece to sie unosi i opuszcza,ustawiałem juz w roznych połozeniach-nic nie pomaga. co do stukania-jak wali to moze byc mocowanie amortyzatora w gniezdzie karoseri-musisz zdejmowac boczki z tyłu i dostac sie do mocowac amorków,gdy pobujasz autem bedziesz widział czy trzpien nie przebił poduszki,to najczesciej lubi sie zepsuc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po obu stronach slychac?czy tylko z jednej?Najlepiej jedz na szarpaki.Moze stukac poduszka amorka.Jak to poduszka to daj znac.Masz moze zawieszenie samopoziomujace?

Byłem na tescie amorów i podczas testu nic nie stukało

Trudno stwierdzić wali z tyłu i to mocno, ale jak siadłem z tyłu to było słychać jakby z dołu, a zawieszenie samopoziomujące mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj,mam tez 525Tix,mam pytanko-czy działa u ciebie samopozomowanie,czy po ogciazeniu auto unosi sie do góry.Pytam po u mnie tak jak ustawie recznie pod smochodem tak jest non stop,pod ociazeniem nie unosi sie do góry(po krótkiej jezdzie wyskakuje komunikat aby przerególowac nivo),recznie jak krece to sie unosi i opuszcza,ustawiałem juz w roznych połozeniach-nic nie pomaga. co do stukania-jak wali to moze byc mocowanie amortyzatora w gniezdzie karoseri-musisz zdejmowac boczki z tyłu i dostac sie do mocowac amorków,gdy pobujasz autem bedziesz widział czy trzpien nie przebił poduszki,to najczesciej lubi sie zepsuc.

Szczerze mówiąc to nie wiem czy działa, ale jak wiozłem 5 osób plus bagaż to [BAD] nie siedziała i żadnych kommunikatów nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby Ci sie popracowac w takim razie nad hamulcem recznym.

Bo w ten sposob gumy pod belka najlatwiej sprawdzic.

Jezeli jest uszkodzone gniazdo amortyzatora to na szarpakach nie zawsze to wyjdzie.

Sprawdz czy przypadkiem nie masz peknietej sprezyny - to one lubia dawac taki glosny gluchy dzwiek.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby Ci sie popracowac w takim razie nad hamulcem recznym.

Bo w ten sposob gumy pod belka najlatwiej sprawdzic.

Jezeli jest uszkodzone gniazdo amortyzatora to na szarpakach nie zawsze to wyjdzie.

Sprawdz czy przypadkiem nie masz peknietej sprezyny - to one lubia dawac taki glosny gluchy dzwiek.

 

Pozdro

Sprężyny są ok

a ręczny mam ok tylko przednie koła ciągną mi auto, w takim razie sprawdzę jutro gniazda amora

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to to ze przednie kola ciagna auto to nic nie szkodzi.

Trzeba tylko dodatkowa osobe aby klekla kolo belki i patrzyla jak mocna ugina sie przy zaciagnietym recznym i dosc sgresywnym ruszaniu.

Jezeli duzo i przy tym mozliwe ze uslyszysz uderzenie no to wtedy gumy te sa do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.