Skocz do zawartości

530da powerbox zostawić czy zdemontować?


Dexter87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie, grzebałem ostatnio przy mojej e39 3.0d i znalazłem powerboxa sprzedający nic mi nie mówił że jest zamontowane coś takiego. Odłączyłem wtyczkę od tego gówienka i auto całkowicie straciło moc.Dodam że samochód pali bardzo dużo przy spokojnej jezdzie 13 litrów. Z miejsca jest strasznie zamulone tak do 1300 obrotów.Pytanie zostawić tego power boxa czy go wywalić.Jeśli mam go wywalkić to może ktoś wie gdzie on jest podłączony. z Góry dzięki za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sprowadziłem z Niemiec a tam nie miałem jak sprawdzić.

 

 

jest napewno gdzie sprawdzic tylko trzeba pomnozyc razy 4.5 i tu jest problem ale coz napewno bylo taniuchno. pytanko do ciebie kupiles prywatnie od turasa???

ONLY BMW...!!!




ex:

e21 318i

e28 524td

e39 523i

e39 530d

jest:

e36 316i

e39 540i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto sprowadziłem z Niemiec a tam nie miałem jak sprawdzić.

 

 

jest napewno gdzie sprawdzic tylko trzeba pomnozyc razy 4.5 i tu jest problem ale coz napewno bylo taniuchno. pytanko do ciebie kupiles prywatnie od turasa???

 

Od pierwszego właściciela nie od turasa :cool2:

A jak myślicie Panowie przez tego boxa mam takie wysokie spalanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaleta boxa jest to ze mozna go szybko i skutecznie zdemontowac- sprobuj to sie dowiesz. Generalnie to po zwiekszeniu mocy spalanie nie spada- choc wielu tak twierdzi. Box jest uwazany za rozwiazanie gorsze niz chip- oszukuje elektronike, co moze prowadzic wlasnie do tego sporego spalania. Zdemontuje, odlacz klemy od aku na noc zeby sie adaptacje skasowaly i wyjezdzij ze 2 baki paliwa- zobaczysz czy jest lepiej.

 

Spalanie masz wysokie, moja bierze tyle gazu przy mieszanej jezdzie a czasem lubie pocisnac. Ale u Ciebie jest automat i jesli krecisz sie w miesci lub na krotkich odcinkach to nie przejmowalbym sie tak bardzo. Warto podpiac pod kompa i wszystko posprawdzac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobaczę jak autko będzie sie spisywało

Powinno spaść spalanie :wink:

Jak na razie nie widzę drastycznej zmiany w mocy.

Czyli widać że box "szału" nie robi...

"Możesz mieć każde auto, M5 i tak jest szybsze..." - Jeremy Clarkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia jest dobrze zabezpieczona, więc nie powinna dostać tak w dupe ...

co do spalania nie jest ono takie złe znajomy ma podobnie...

Jak brakuje Ci mocy jedź na profesjonalne zmapowianie z hamownia, tam będziesz widział co dostajesz. Boxy i chipy takie z ebay'a czy allegro omijaj .

Pozdrawiam Blacharzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.