Skocz do zawartości

PROBLEMY Z AUTOMATEM 735iA POMOCY


kepoon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Także mam 735iA(91r) i mam taki problem ze skrzynią iż na E chodzi ona tak jak w trybie sport pozatym chodzi ona normalnie na M moge normalnie jeździć. Stało się to nie podczasz jazdy!! Lecz gdy samochód stał w okresie sylwestrowym przyszedłem rano wyjechałem a tu ciągnie do odciny

 

Tez tak mam

 

Czytałem inne posty na forum i był podobny problem i autor pisze że po przejażdzce przeszło

 

To chyba ja pisałem :mrgreen: przeszło na 1 dzien, samochod tydzien stał i od tamtej pory caly czas to samo, wydaje mi sie ze to raczej wina elektroniki bo jak skrzynia zmienia biegi na sporcie to chyba mechanicznie jest ok, poprostu na E nie dodtaje sygnału zeby zmienic bieg...tak na chlopski rozum :wink: Dodam jeszcze ze troche mi nie kontaktuje czujnik przy dzwigni od biegow, i kiedys nie zmienial biegow tylko kiedy podczas jazdy zamiast D wyswietlalo sie R. Wystarczylo lekko dotknąć dzwignie i bylo oki.. teraz jest tak caly czas bez względu na to co wyswietla sie pod zegarami.. nie mam pojęcia co to jest, ze nagle sie naprawilo i znowu spieprzylo, mozna wymienic sam sterownik od skrzyni?? gdzie on jest??

http://img412.imageshack.us/img412/7442/niskamala0udjt7.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D Właśnie czytałem o twoim problemie :) mi wszytko kontaktuje ale niedawno robiłem wał napedowy i coś mi namieszali z tą zmianą biegów podobnie jak u ciebie że gdy było R wchodził N ale to ustawili i teraz jest dobże. Chyba musze jechać komuś zapłacić za zrobienie tego :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem u mnie powodem tego był uszkodzony przepływomierz w 750są 2 objawy opisalem wcześniej

dochodzilo nawet do tego że po dłuższej jezdzie potrafił mi wyświetlić komunikat

Getriben program czy coś takiego że sterownik skrzyni uszkodzony jest

a po wymianie przepływomierza wszystko wróciło do normy

skrzynia chodzi jak należy a ów komunikat nigdy mi sie już nie wyświetlił

 

Do dziś sie zastanawiam dlaczego miał on wpływ na sterownik od skrzyni biegów

http://img182.echo.cx/img182/3667/bmwx25qo.jpg

Sprzedaje materiał na podsufitki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.