Skocz do zawartości

tylne lampy USA czy da się przerobić kierunki


pawel2000

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 rok później...

Witam Panowie.

Widzę ,że i tak to jest stary temat, ale podzielę się doświadczeniami jakie miałem z tylnymi lampami w E70. Posiadam wersję US i dużo czasu zajęło mi doprowadzenie tylnych lamp bez zmiany na EU w kolor pomarańczowy. Szkoda mi było zmiany całych czerwonych, na białej becie fajnie wygląda. Przetestowałem wiele żarówek diodowych. Znalazłem jeden rodzaj i jak najbardziej polecam. Są to żarówki z diodami CREE. Tylko żeby diody były przeźroczyste, bez żadnego odcienia żółci. Po zainstalowaniu ich w klosz, kolor jest żółty jak powinien. Nie zachodzi między tymi kolorami do mieszania barw. Jest to wina dód które emitują światło które z kolorem czerwonym się nie łączy. Kolor światła jest tak mocny, że w dzień słoneczny widać go bez problemu. Z tyłu aż oślepia, więc jestem spokojny że nikt się nie doczepi że nie widział kierunku. A żeby było trochę młodziej, zamieniłem kierunek z górnym stopem. Teraz mam kierunki na górze a na dole mam stop. I jest bajka jak w lampie po lifcie. Dla wizualizacji zrobię foty jak to wygląda i załączę do tematu. Koszt to 200pln. i po sprawie. Została mnie już teraz na przeróbkę E90. Tam też mam lampy tył US. Więc będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

Widzę ,że i tak to jest stary temat, ale podzielę się doświadczeniami jakie miałem z tylnymi lampami w E70. Posiadam wersję US i dużo czasu zajęło mi doprowadzenie tylnych lamp bez zmiany na EU w kolor pomarańczowy. Szkoda mi było zmiany całych czerwonych, na białej becie fajnie wygląda. Przetestowałem wiele żarówek diodowych. Znalazłem jeden rodzaj i jak najbardziej polecam. Są to żarówki z diodami CREE. Tylko żeby diody były przeźroczyste, bez żadnego odcienia żółci. Po zainstalowaniu ich w klosz, kolor jest żółty jak powinien. Nie zachodzi między tymi kolorami do mieszania barw. Jest to wina dód które emitują światło które z kolorem czerwonym się nie łączy. Kolor światła jest tak mocny, że w dzień słoneczny widać go bez problemu. Z tyłu aż oślepia, więc jestem spokojny że nikt się nie doczepi że nie widział kierunku. A żeby było trochę młodziej, zamieniłem kierunek z górnym stopem. Teraz mam kierunki na górze a na dole mam stop. I jest bajka jak w lampie po lifcie. Dla wizualizacji zrobię foty jak to wygląda i załączę do tematu. Koszt to 200pln. i po sprawie. Została mnie już teraz na przeróbkę E90. Tam też mam lampy tył US. Więc będzie ok.

 

A daj jakies linki do tych zarowek... Chetnie skorzystam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zrobiłem fotek, ale podaje link:

http://www.sklepledowy.pl/pl/p/Zarowka-Led-60W-12x-5W-Epistar-HP-Wy21W-T20-7440-Pomarancz/1039

To jest żarówka na wejście T20. Oryginalnie jest na T15 więc trzeba było powiększyć otwory aby weszła ciasno oprawa żarówki i poszukać na alle.... oprawki T20, lub polutować kabelki , żeby podłączyć pod gniazdo T15. A jak ktoś nie chce się bawić w przeróbki, a zostawić jak w oryginale dół kierunek to taki rodzaj ledów:

Led PY21W BaU15s 16xLed Cree Pomarańczowa(PY21W 16 LED CREE POMARAŃCZOWY)

http://allegro.pl/py21w-16-led-cree-pomaranczowy-xenon-kierunkowskaz-i3708563577.html

Ta jest na wejście BAU15s asymetryczna, ale to nie powinno robić nikomu problemu z przeróbką żarówki (pilniczek i lekko spiłowany jeden kołek)

I TO JEST JEDEN RODZAJ DIOD KTÓRE DAJĄ OCZEKIWANY EFEKT. Resztę mojego arsenału który zakupiłem na alle... muszę teraz posprzedawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
  • 2 miesiące temu...
odkopie temat jaki wpis w pliku odpowiada za świecące sie kierunki przednie x5 z usa..orientuje sie jak to wyłączyć NCS?

 

tak, da rade, nasza firma robi konwersję USA na EUROPE świateł, regionu, nawigacja, menu polskie, radio parzyste częstotliwości.

PARTNER BMW AG


POLSKIE MENU BMW NAWIGACJA E60 E61 E70 E71 X5 X6 E90 F01 F07 F10 F25 F30 G01 G05 G11 G20 G30 KONWERSJA USA EUROPA


KODOWANIE, PROGRAMOWANIE, NAPRAWA NAWIGACJI CCC/CIC/NBT, AKTUALIZACJA, CARPLAY


telefon +48 504384405


http://menupolskie.pl/foto/bmw/baner.gif


http://www.menupolskie.pl/polskie-menu/bmw.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...
mam e70 z kanady lampy sa takie same jak w usa czyli z tylu masz czerwony kierunek...mozna wsadzac pomaranczowa zarowke ja odobiscie wyminienilem tylne lampy na europejskie w przednich wykodowalem palace sie kierunki i dolozyle swiatlo przeciw mgielnne
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

Mam problem ponieważ muszę założy tylną przeciwmgielną do BMW e70.

Dajcie proszę znać czy istnieje jakaś możliwość na szybko montaż tego czy trzeba ciągnąć kabel przez cały samochód. Dodatkowo w którym miejscu w tylnej lampie powinna być przeciwmgielna, ewentualnie jak to wygląda fabrycznie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Znajomy oferuje mi lampy US lift czy da się coś wymyśleć w sprawie pomarańczowego kierunku, jedni mówią że białą żarówkę Led a inni że pomarańczową, białą zakupiłem i szału nie ma ale może jest jakaś co da rade i będzie w miarę z tym kierunkiem. Z góry dziękuje za każdą podpowiedz.

Pozdrawiam Rafał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.