Skocz do zawartości

BMW E34 i lpg


Piotrektd

Rekomendowane odpowiedzi

tyle że w 12v mozesz załozyc zwykly gaz , a w 24v juz raczej nie... ale oczywiscie do 12v bedzie lepsza sekwencja niz zwykly lpg, tyle ze m20 to zniesie

Tylko BMW jest samochodem , inne auta to wyrób samochodo-podobny.


Reanimacja:


http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=134&t=228175

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to BMW nie lubi gazu ale ludzie jakos jezdza i daje jakos rade i mam prosbe ktory silnik najlepiej znosi gaz?

 

kazdy samochod bedzie latal na gazie, jezeli instalacja bedzie dobrze zalozona. e34 wypuszczali w wersji 518g, czyli na gaz. ja mam m20, stara instalacje, ktora uzytkuje od 3 lat i ani razu na regulacji nie bylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne instalacje LPG (IV i V generacja) nadają się do wszystkich silników (no może z małymi wyjątkami). Czasy kiedy auto z plastykowym kolektorem nie nadawalo sie do LPG z powodu strzałów gazu mineły bezpowrotnie. Silniki BMW całkiem dobrze znoszą podtlenek LPG, choć wymagają wówczas zwiekszonej uwagi. Ja mam m20b20 na junkersie sekwencyjnym i 440kkm z czego 60 na gazie i auto chodzi całkiem przyzwoicie. Co do regulacji zaworów czy jeździmy na Pb czy na LPG w m20 i tak trzeba je co jakiś czas regulować, ten typ tak ma :)

Najrozsądniejszym wyborem jest szukanie m50b25 z sekwencją, akceptowalne spalanie i jest troche mocy pod nogą, tylko w dzisiejszych czasach znalezienie niedojechanego 2.5l to szukanie igły w stogu siana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to BMW nie lubi gazu ale ludzie jakos jezdza i daje jakos rade i mam prosbe ktory silnik najlepiej znosi gaz?

Dziwaczna opinia.Obecnie najszybsze seryjne BMW na torze jeździ na gazie właśnie.BMW od początku (dostępności LPG) montowało fabrycznie do niektórych modeli gaz.Miałem wcześniej e34 m20b25 z II generacją,przejechałem 120tys.Teraz męczę m50b25 na IV generacji i nie wiem nawet kiedy się przełącza na gaz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.