Skocz do zawartości

KUpione 530 d- teraz doprowadzic do porządku! jak??


ciupapac

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zakupiłem 530 xd 231km i teraz mam zamiar ogarnąć to wszystko co musze wymienić i sprawdzić .Chciałbym to zrobić to co sie da osobiście a reszte u machanika.

 

Wiem że klapki to podstawa lub new kolektor ssacy czyż tak ? nie uśmiecha mi sie wydać na kolektor wiec usune klapki autko ma przelatane 190tys..

 

czytałem również o czyszczeniiu jakichs przewodów egr czy jakoś tak? mógłby mi ktoś pojaśnić jak i co

 

piszecie również o separatorze oleju i przewodach do niego. gdzie on jest żebym mógł go wymienić na nowy.

 

pod kolektorem jest wyciek oleju a co za tym idzie chyba uszczelka pod kolektorem od razu do wymiany czyż tak?

 

oleje również i filtry. jaki olej z long life oczywiście oryginał do silnika plus olej w skrzyni i filtr (automat i tu jes problem bo nie wiem jaki i ile go kupić??)

 

wymienie również zapobiegawczo termostaty.na zegarze gdy jest rozgrzany widac 5 białych belek. jakie tetermostaty mają oznaczenia lub nazwe i gdzie są??

 

nia wiem czy autko posiada dpf pod spodem znajdują sie dwa tłumiki na środku i końcu .końcówki tłumika są proste i czyste bez żadnego oleju itp

 

dodam że w dolocie powietrza przed chyba przepustnicą czy jakoś tak zauważyłem olej. to może być turbina??? jak moge ją sprawdzić ??

 

co do części to staram sie kupować ori lub prod przez tą samą firme.

 

 

autko sprawuje sie na razie bez zastrzeżeń. to mój pierwszy diesel. spalanie jak czytam mam bez zastrzeżeń bo na trasie wiecej jak 9 litrów nie wciągnie a miasto 40 tys miesz. max 11.5 ltr. mam nadzieje że uporam sie z tym po waszych podpowiedziach .pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Tu masz o odmie i filtrze powietrza: viewtopic.php?f=15&t=168030

Jeśli jest DPF to sprawdzisz to w i / Service

Zanim wymienisz termostaty sprawdź w ukrytym menu jaką auto osiąga temperaturę: viewtopic.php?f=16&t=57919

Jeśli masz DPF olej musi mieć specyfikację BMW LL-04, ja np. zaleję MOTUL 8100 X-CLEAN C3 5W40

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Jeśli masz DPF olej musi mieć specyfikację BMW LL-04, ja np. zaleję MOTUL 8100 X-CLEAN C3 5W40

 

pozdrawiam

 

 

dzieki wielkie za to a ten olej to do silnika jak rozumiem. co do skrzyni to czytałem posty ale nic nie wyniosłem.

czekam również na pozostałe odp na pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za to a ten olej to do silnika jak rozumiem. co do skrzyni to czytałem posty ale nic nie wyniosłem.

czekam również na pozostałe odp na pytania.

 

Apropo skrzyń automatycznych, wymiany oleju itp. poczytaj tutaj: viewtopic.php?f=73&t=128555&hilit=wymiana+skrzyni

 

Głosy są podzielone

Niektórzy tylko i wyłącznie oryginał, inni leją Ravenol i nie mają problemów

Można kupić komplet zamienników ( miska z filtrem i olej ) za około 700 PLN

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Zanim wymienisz termostaty sprawdź w ukrytym menu jaką auto osiąga temperaturę: viewtopic.php?f=16&t=57919

Jeśli masz DPF olej musi mieć specyfikację BMW LL-04, ja np. zaleję MOTUL 8100 X-CLEAN C3 5W40

 

pozdrawiam

 

 

 

zrobiłem 23 km średnia to 70 km/h przy temp otoczenia 3 stopnie na plusie silnik zagrzał sie max do 77 stopni i sie wahała od 70!! jak mam to interpretowac????

 

chyba coś nie tak nie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam

 

Zanim wymienisz termostaty sprawdź w ukrytym menu jaką auto osiąga temperaturę: viewtopic.php?f=16&t=57919

Jeśli masz DPF olej musi mieć specyfikację BMW LL-04, ja np. zaleję MOTUL 8100 X-CLEAN C3 5W40

 

pozdrawiam

 

 

 

zrobiłem 23 km średnia to 70 km/h przy temp otoczenia 3 stopnie na plusie silnik zagrzał sie max do 77 stopni i sie wahała od 70!! jak mam to interpretowac????

 

chyba coś nie tak nie???

 

Termostat do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
witam

 

Zanim wymienisz termostaty sprawdź w ukrytym menu jaką auto osiąga temperaturę: viewtopic.php?f=16&t=57919

Jeśli masz DPF olej musi mieć specyfikację BMW LL-04, ja np. zaleję MOTUL 8100 X-CLEAN C3 5W40

 

pozdrawiam

 

 

 

zrobiłem 23 km średnia to 70 km/h przy temp otoczenia 3 stopnie na plusie silnik zagrzał sie max do 77 stopni i sie wahała od 70!! jak mam to interpretowac????

 

chyba coś nie tak nie???

 

Termostat do wymiany.

Za jedną robotą ,wymień do pewności obydwa-nie duży koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja w 530d 218ps przy 230tys przebiegu zmienialem wszystkie rolki z przodu silnika(zaczynaly halasowac), pompe wody(zapobiegawczo, bo miala juz lekkie luzy), paski, i kolo pasowe(rowniez mialo luzy). Takze polecam sprawdzic co i jak ;) Oprocz tego tak jak Ty termostaty, czujnik przepływomierza(najpierw wymienilem, później zmostkowałem), usunalem klapki z kolektora ssącego, wyczyscilem EGR. Teraz jeszcze dwumas+sprzeglo i wszystko bedzie gotowe ;) Chcialbym zaznaczyc ze nigdy auto nie stanelo mi w trasie (robie ok 50tys rocznie), a wiekszosc czesci byla wymieniana zapobiegawczo. Pozdrawiam!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ilości oleju do skrzyni to ok 6l +-0,5l i do tego miska olejowa z filtrem koszt miski w serwisie 780zł. Rozważ kupno całego zestawu tj. miska, olej 10l, gniazdo + uszczelnienie koszt całości z przesyłką 830 zł. Jak coś to mam namiary na gościa który sprowadza orginał z Niemiec od producenta skrzyni ZF. Namiary na PW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
A olej z filtrem w skrzyni biegów? Przemyśl. Każdy wymienia dopiero jak coś się dzieje tj. popiskiwanie, szarpanie itp. Wtedy to już jest za późno i po wymianie z 10 000 i lipa ze skrzyni. Ale decyzja należy do każdego indywidualnie.

:cool2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.