Skocz do zawartości

328i m52Tu rezonans/buczenie podczas przyspieszania


piotres

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc

 

mam z3 z silnikiem 2.8 m52TU czyli takim samym jak w e46 328i.

 

Mam problem i nie moge dojsc co to jest - podczas spokojnego przyspieszania na dowolnym biegu (od 2 do 5tki), z obrotów rzedu 1000-1500, slychac przez 1-2sek po wcisnieciu gazu jakies dziwne buczenie/rezonowanie dochodzace wprost spod maski. Co to moze byc ?

 

Pozatym nie widze zadnych problemow z samochodem, wszystko działa idealnie.

 

Rolki paskow wszystkie wymienione, paski takze, to nie sa blaszane oslony katalizatorów (wiem bo kiedys mialem urwana to dzwiek byl inny).

 

dzieki z gory za rady

 

pozdr.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym mowa w temacie.

 

Z 5. biegiem to przesadzilem bo nigdy w sumie nie przyspieszam na 5 biegu od 1000 obr/min. Ale na 4 czasami mi sie zdarza przyspieszac od jakis 1200-1500 obr ,a wciskam lekko gaz to przeciez nic zlego silnikowi nie robie.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie samo cos tez przy zakresie 1000-1500 tak jak by cos sie obijalo o cos takie tyrkanie metaliczne z czestotliwoscia tak z 2 razy na sekunde silnik ten sam m52b28tu jednak u mnie czasami to jest a czasami nie ma sam nie wiem co to domyslam sie ze to moze byc jakas oslona i przy tych niskich obrotach troszke silnikiem trzesie i sie obija

 

Sent from my LG GT540 Swift using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.