Skocz do zawartości

Po co w piątce HDC?


f10trek

Rekomendowane odpowiedzi

Tak przeglądam sobie zdjęcia i zauważyłem, że w xDrivach jest HDC. Po co?!

 

http://img851.imageshack.us/img851/5545/cdsd.jpg

 

No chyba, że ta ikonka oznacza co innego ;)

 

Faktycznie jest ten system. Osobiście nie korzystałem.

 

Ikonka oznacza dokładnie " Komfort i bezpieczeństwo jazdy nawet na 15-procentowych pochyłościach: z układem kontroli zjazdów ze stoków HDC. Układ kontroluje prędkość zjazdu nawet z najbardziej stromych stoków – bez konieczności naciskania pedału hamulca" Źródło www.bmw.pl :mrgreen:

"Demokracja: Mówisz co chcesz, robisz co ci każą" - Geoffrey Berry
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję, to jest to standardowy dodatek do każdego BMW wyposażonego w x-drive. Oczywiście także dla wszystkich serii X. Myślę, że po prostu w domyśle firmy, auta z napędem x-drive mogą być wykorzystywane w górzystym terenie, szczególnie dotyczy to serii X. I dlatego ten system jest tu obecny.

Miałem go okazję testować w X3 na x-drive days. Stawało się na wysokiej górce, włączało HDC, i auto łagodnie toczyło się w dół.

Plus taki, że przy dłuższych zjazdach nie trzeba wykorzystywać/przegrzewać hamulców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Alpach czy gdzieś system całkiem przydatny.

 

Dokładnie.

 

Dla przerażonych kierowców też.

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Zasłużeni forumowicze

a czy ten system nie uzywa hamulcow? oczywiscie pewnie w sposob bardziej umiejetny niz robia to niektorzy, tzn. ci ktorzy przegrzewaja hamulce przy stromych zjazdach

 

ja HDC nie uzywam, zmieniam za to biegi manualni w celu hamowania skrzynia... choc mam pewne watpliwosci czy to nie skraca zywota skrzyni...

 

(...)

Plus taki, że przy dłuższych zjazdach nie trzeba wykorzystywać/przegrzewać hamulców.

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Ten automatyczny układ kontroli prędkości indywidualnie uruchamia hamulce kół w zależności od sytuacji, wyhamowując pojazd do prędkości tylko nieco większej od tempa pieszego. Kierowca może zmieniać prędkość w pewnych granicach, naciskając hamulec lub pedał gazu."

 

btw f10trek, jak tam furka po ok 2 latach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja bym teraz duze pieniadze dal za to hdc.

 

Przprowadzilem sie na wies, w toskani.

Do sklepu i do smietnika mam 800m i 110m roznicy poziomu. Zjazd miedzy 8% a 21%!!!!

ZF8 zupelnie glupieje na takich zjazdach. Niby trzyma obroty a nagle zupelnie nieprzewidywalnie leca do oporu. Bez hamulcow sie nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.