Skocz do zawartości

Dziwna jedynka uwaga - znalazłeś "minę" napisz tu !


kamil20011

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich założyłem nowy temat ponieważ mam pewne podejrzenia że jeden z poniższych samochodów to wałek

Chodzi o samochód http://otomoto.pl/bmw-120-2-0-d-m-pakiet-C22021239.html

Od pewnego czasu rozglądam się za ciekawą jedynką , ta wydawała mi się OK w bardzo dobrej opcji oraz w ciekawej cenię ale ....

1.Dodzwonić się do właściciela bardzo ciężko bo najpierw dzwonimy po kilku właścicielach komisu , pózniej właściciel komisu mówi że to auto bardzo dobrego znajomego i podaje mi numer do niego a właściciel nie mówi że to kolega tylko że auto wstawił w komis do Pana .

Więc dzwonimy , właściciel mówi że auto jest od sierpnia w kraju że było uszkodzone przód oraz lewy bok ale nic nie jest do wykrycia bo wszystkie części przełożone są z innego samochodu w tym samym lakierze więc miernik możemy zostawić w domu .

2. Sprzedający nie zrobił zdjęć uszkodzeń , no cóż może nie ma aparatu .

3. Do samochody brak książki serwisowej , brak całkowicie dokumentacji oraz tylko jeden kluczyk

4. Poporsiłem o numer nadwozia , dostałem go , pojechałem do pewnego miejsca gdzie można się czegoś dowiedzieć o tym samochodzie :) i ku mojej niespodziance po numerze vin wyposażenie prawie się zgadza ale .... jedno nie w specyfikcacji jest ze samochód posiada przyciemniane szyby , a jak widać w ogłoszeniu szyby są zwykłe

Zaglądamy kartkę dalej przebieg .... w kwietniu 2011 samochód miało przebieg 28500 km a dziś mamy grudzień a auto ma 29 :)

Dzwonię do właściciela który wcześniej mówił mi że jezdzi tym samochodem że wszystko jest OK itd. i mówię że auto w kwietniu miało tyle i tyle przejechane no i zaczyna się tłumaczenie że on zrobił tym autem może 200 km , przymykam oko .

Dzwonię na komis o więcej zdjęć samochodu , Pan z komisu bardzo uprzejmy mówi mi że sprawdzi stan lakieru samochodu miernikiem , okazuję się że pod mienikiem i prawy błotnik był malowany ;)

Otrzymałem zdjęcie silnika i tutaj kolejne moje zastrzeżenie ( mam ten sam kolor jedynki ) i u mnie komora silnika malowana jest w kolorze nadwozia lecz nie na metalik tylko zwykły czarny a natomiast jedynka z allegro ma kolor "dziwny do opisania" ale nie wygląda na to że jest to z tego samochodu

 

Więc wydaje mi się że temat powinien być osobny do takiego egzemplarza bo szkoda ludzi aby się nacieli

Koła zimowe z przodu inne z tył inne .....

Nie wiem czy pamiętacie ale swego czasu na forum wklejałem link jedynki po dachowaniu ( czarna , 3dr, na tych samych felgach ) stała na trawię i chyba z Hubertem się z niej śmialiśmy że potrzebowalibyśmy z niej jakieś cześci , podejrzewam że jest to ten samochód tylko po naprawię .

 

Dziwi mnie fakt naprawy samochodu "lekko uszkodzonego" jak to powiedział sprzedający prawie pół roku ;) no ale .... są przecież okazje

 

Na dzień dzisiejszy zrezygnowałem z zakupu innego samochodu i doceniam swój :) Czekam aż Klaudiusz sprzeda mi 123d :D

Edytowane przez kamil20011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ten dzial szybko przerośnie ten z cikawymi aukcjami

 

kmail obejrzałem foty zanim przeczytałem Twój tekst, potwierdzam że wnętzre komory silnika jest podejrzane, kolor kilichów wyraźnie kontrastuje ze spodem maski a oba powinny mieć czarny mat. Poza tym plastikowa pokrywa silnika porysowana jakby sie walała po szrocie. Pokrywa filtra węglowego i te dwa boczne plastikowe dekle nie wiem od czego wyglądają na nówki i wyraźnie kontrastują z poszarzalym podszybiem i wygłuszeniem ściany grodziowej, które ma lekką pleśniawkę. Tak wiec widać że w komorze są elemnety nowe i adekwatne do wieku auta.

Podejrzewam że wyjmowali silnik i wsawali ćwartkę z podużnicą.

Przednizderzak też świeci się nienaturalnie, a lakierowne na czarny połysk nerki wyraźnie nie pasują do silver shadow line. Nikt takiej niekonsekwencji świadomie nie robi w M-pakiecie.

Wymaian szyb też wiele mówi a jeden kluczyk z auta sprowadzonego zza granicy - to na 99% była szkoda calkowita i ubezpieczalnia zabrała drugi klucz a to wiele mówi o uszkodzeniach jakie mogły być w aucie.

 

Ostatnia sprawa to komis w Wielkopolsce. Przepraszam jak ktoś pyra ale komisy z tego regionu mają jednoznaczną opinie, zwłaszcza co do sprowadzonych zza granicy aut. To być moze ogólnik bo zaraz odezwą sie Ci ktorzy kupili dobrze w Gnieźnie i okolicach ale w zestawieniu z wszystkimi wątpliwościami co do tego auta ten ogólnik jak najbardziej sie tu potwierdza,

Edytowane przez gessi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to ze jest tylko jeden kluczyk i samochód od pierwszego właściciela bez żadnej dokumentacji ....

Co prawda ktoś mało autem jezdził bo auto było średnio co 3-4 miesiące w serwisie a przebiegi pomiędzy zapisem są 3-5 tys km

Tutaj zdjęcie pod maską http://images45.fotosik.pl/1258/fa1fe280370cb17dm.jpg kolor dla mnie bardzo dziwny ...

Rozpórka była rozkręcana pod maską bo śruby są obrobione , bo też mam ich zdjęcie :(

Gdybym miał się przejechać prawie 400 km w jedną stronę na oglądnięcie tego samochodu , i gdybym nie miał z czym porównywać i wydał bym kilkanaście stówek na sprawdzenie auta w ASO to chyba bym tam gości po ubijał

Edytowane przez kamil20011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak dokumentacji potwierdza to że auto mogło mieć szkodę z polisy, cała dokumentacja z kaiążkami zazwyczaj jest składana w ubezpieczalni a auto stoi 1000 km stamtąd gdzie zostalo rozbite. Jak sie znajdzie kupiec to wysylajątylko dowód wyrejestrowania przez pierwszego właścisiela i jeden kluczyk. Umowa spisywana jest pomiedzy pierwszym właścicielem a nabywcą, ubepzieczalni nie ma nigdzie w papierach bo musieliby doliczyć vat gdyby sprzdawali auto. Z odszkodowania potrącają cenę jaką wląściciel uzyskał za pozostałości. Do zarejestrwoania auta nic wiecje nie potrzeba.

 

Niski przebieg moze być oryginalny, poporstu mogło upłynąć dużo czasu między wypadkiem, kupnem rozbitka i jego naprawą. Przy poważnych szkodach to min 0,5 roku jak nie rok zaoszczędzone w przebiegu.

Skąd go wlekli, niech zgadnę Francja?

 

Na tej focie widać któe elementy pochodzą oryginalnego auta (te z nalotem) a te które się swiecą sa lakierowane lub wymieniane. Kolor kielicha powinien być zbliżny do koloru rozpórki a tu różnica jest drastyczna.

Edytowane przez gessi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamil, super temat :cool2: Pewnie faktycznie będzie ślicznie się rozrastał.

Bardzo bardzo podziwiam Twoją determinację w śledzeniu historii tego auta. Czyżbyś w pewnym momencie po prostu robił to dla sportu i z czystej ciekawości? :8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem napalony na ten samochód gdy zobaczyłem ogłoszenie , po weryfikacji stwierdziłem że szkoda czasu :)

Rozumiem że coś było malowane bo różne są sytuacje możne to być kolizja a moze to być przetarcie , nigdy człowiek się nie dowie . Ale jak wszystko się nie zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdrowe podejście kamil,

mnie też nie przeraża że coś było lakieorwane i wymieniane, technolegie poszły tak do przodu że lakierowanie w dobrym warsztacie niczym nie ustępuje temu w fabryce a czasami jest nawet dokładniejsze. To już nie są czasy gdy błotnik po lakierze miał dwa kilo szpachli a różnica w odcienaich lakieru była jak między zielonym a niebieskim.

Pytanie tylko co było robione i jak. Jak pokażą foty i można sprawdzić co było uszkodzone i jak to wygląda teraz, to nawet lepiej niż niepewność bo w komisowe bezwypadkowe okazje od niepalącej lekarki z Monachium, która tylko przez niuwagę zgubiła drugi kluczyk - nie wierzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

UWAGA !! KOLEJNY OSZUST

wczoraj na tej aukcji http://otomoto.pl/bmw-120-m-pover-C22542037.html zdjęcia nie były z białymi wstawkami :)

 

W miejscu białych wstawek stoi wrak na lawecie jedynczeki czarnej !!

Ta biała to przekładka jakaś , wałek ......

Klamki czarne , lusterka , czujniki z tył

Na lawecie stał czarny "szrot" nawet szyb nie miał

 

Ewidentnie czuć tu przekręt ... szkoda tylko że ktoś się nadzieję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy ostatnia wspomniana jedynka znów się pojawiła

http://otomoto.pl/bmw-120-e-87-2008-09r-140km-m-pakiet-C22575340.html

 

UWAGA !!

 

Śmiech na sali z tą kierwnicą która ma niby 4 tys przejechane :D moja m-pakietowa ma dobre 10 tys przejechane i wygląda jak nówka przy tej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

^^^ kokpit też prawdopodobnie wymieniony po wystrzale bo ma schowek centralny a w tunelu środkowym brak uchwtów na kubki, które po liefcie zawsze występują razem - czyli centralny, uchwyty na kubki i siatki na przednich fotelach. Raczej nikt nie wymienia tego w tunelu środkowym na zwykły tylko po wystrzale dawca miał kokpit z pakietem schowki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zapomniał dorysować strzałki na prawe lusterko które jest inne niż lewe, pedał hamulca wytarł się przy 4 tys tylko dlatego ze jeździł w lekkoatletycznych kolcach a ręcznie malowane kołpaki to najnowszy eM-kicz :duh:

 

http://otomoto.pl/bmw-116-2-0l-123km-4000km-5-ec-drzwi-C22673466.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Zderzak przedni, zderzak tylni,tylnie lampy są z wersji poliftowej, środek auta i rocznik wskazuje że to jest przedlift.

Nerka jest też zmieniona. Oczywiście o niczym to nie świadczy, może właściciel lubił modyfikacje :wink: Wrzuć VIN to możemy rozkodować, może był to "anglik" kiedyś :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dane pojazdu

Art.

 

Wartość

Numer podwozia WBAUG51090PV42369

Kod typu UG51

Typ 120D OL (EUR)

Typoszereg E E87 ()

Seria 1

Rodzaj konstrukcji SH

Układ kierowniczy LL

Drzwi 5

Silnik M47/T2

Pojemność skokowa 2.00

Moc 120

Napęd HECK

Skrzynia biegów MECH

Kolor SCHWARZ 2 (668)

Tapicerka STOFF MOIRE/ANTHRAZIT (AFAT)

Data prod. 2006-11-15

 

Składanie Wyposażenie

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S1CAA SELEKTION COP RELEVANTER FAHRZEUGE Dummy-SALAPA

S200A DIESELPARTIKELFILTER Filtr cząstek stałych

S249A MULITFUNKTION FUER LENKRAD Wielofunkcyjność dla kierownicy

S255A SPORT-LEDERLENKRAD Kierownica sportowa ze skóry z poduszką

S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Brak napisu modelu

S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Dywaniki podłogowe Velours

S428A WARNDREIECK Trójkąt ostrzegawczy i apteczka

S468A SKISACK Worek na narty

S473A ARMAUFLAGE VORN Podłokietnik przedni

S520A NEBELSCHEINWERFER Lampa przeciwmgłowa

S521A REGENSENSOR Czujnik deszczu

S534A KLIMAAUTOMATIK Klimatyzacja automatyczna

S609A NAVIGATIONSSYSTEM PROFESSIONAL System nawigacji Professional

S612A BMW ASSIST BMW Assist

S620A SPRACHEINGABESYSTEM Wejście głosowe

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S633A HANDY VORB. BUSINESS/BLUETOOTH-SCH. Instalacja tel. kom. Business

S6AAA BMW TELESERVICES BMW Teleservices

P735A BASICPACKAGE Basic Package

L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG Wersja krajowa Niemcy

S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Spis dealerów, Europa

S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR Bordliteratur deutsch

S8SPA COP STEUERUNG Sterowanie COP

P9BFA NAVIGATIONSPACKAGE Pakiet nawigacji

 

Składanie Wyposażenie seryjne

Kod

 

Nazwa (interfejs)

 

Nazwa (ETK)

S321A EXTERIEURUMFAENGE IN WAGENFARBE Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu

S411A FENSTERHEBER,ELEKTRISCH VORN/HINTEN Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny

S4AGA INTERIEURLEISTEN TITAN MATT Listwy wewnętrzne tytanowe matowe

S548A KILOMETERTACHO Licznik kilometrów

S851A SPRACHVERSION DEUTSCH Wersja językowa, niemiecki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.