Skocz do zawartości

E61 otwieranie szyby tylniej z pilota?


Meka

Rekomendowane odpowiedzi

raczej nie, to inny zamek. Naciskając raz przycisk bagażnika otworzysz klape a drugi raz odsuniesz rolete.

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobno da się zaprogramować tak aby zamiast z pilota otwierać całą tylną klapę otwierać tylko tylną szybkę.

Zadałem takie pytanie tutaj viewtopic.php?f=97&t=108481&start=435

i dostałem w odpowiedzi link do tematu viewtopic.php?f=69&t=143315&p=1011615&hilit=HECKSCHEIBE_ENTRI_INNEN#p1011615

Niestety NCS-em nic jeszcze nigdy nie kodowałem i na razie nie mam czasu się bawić i szukać jak i gdzie to robić.

Chciałem to zrobić DIS em przez car/key memory ale gdy próbuję się połączyć do kodowania wybieram np CAR MEMORY ,DIS prosi o włącznie zapłonu i dostaje info "VIN and ZCS/FA cannot be read out from EWS/KMB/LSZ control unit!" i nic się nie da zrobić dalej - nie wiem czemu bo diagnozowanie śmiga

 

Czy w NCS jest coś takiego jak CAR / KEY MEMORY ? chodzi mi o to żeby wejść i zaznaczyć wybraną opcję na zasadzie włącz wyłącz bez edytowania pliku .man itd

 

proszę mądrych o poradę bo chcę zakodować sobie otwieranie tylnej szybki z pilota a przycisk w szybie odciąć permanentnie bo mnie wkurza co jakiś czas i otwiera mi szybę sam a co z gorsza czasem próbuje to robić jak auto stoii na parkingu i budzi sterowniki co powoduje wyładowywanie się akumulatora :cry2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...chcę zakodować sobie otwieranie tylnej szybki z pilota a przycisk w szybie odciąć permanentnie bo mnie wkurza co jakiś czas i otwiera mi szybę sam a co z gorsza czasem próbuje to robić jak auto stoii na parkingu i budzi sterowniki co powoduje wyładowywanie się akumulatora....."

 

Kolego masz uszkodzoną wiązkę w klapie (strona prawa). Przeprogramowanie na 90% może nie rozwiązać twoich problemów.

Najlepiej naprawić wszystkie kable w obu wiązkach, bo jak się zaczęło psuć to poleci dalej i za chwile nie będziesz miał świateł, wycieraczka będzie świrować, a i może się tak stać że wogóle nie otworzysz okna, albo klapy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego masz uszkodzoną wiązkę w klapie (strona prawa). Przeprogramowanie na 90% może nie rozwiązać twoich problemów...

 

też myślałem ,że to wiązka w klapie ale problem nawiedził mnie pierwszy raz 2 lata temu w sezonie jesienno zimowym, trwało to kila dni tj. samoczynne otwieranie szybki po czym problem ustał z tym że przestało także działać otwieranie szybki z przycisku.

Wiosną tego roku postanowiłem coś z tym zrobić, otwarłem awaryjnie ręcznie szybkę w tylnej klapie (choć nie jest to łatwe - opisuje to w jednym z moich postów) i już miałem się brać z przewody ale najpierw sprawdziłem mikro przełącznik i okazało się ,że nie zamyka obwodu. Z braku oryginalnego zamontowałem prosty mikro przełącznik kupiony w sklepie z elektroniką i włala - otwieranie szybki zaczęło działać 100% poprawnie - tzn otwierała się tylko po naciśnięciu przycisku.

Niestety tydzień czy dwa temu problem samoczynnego otwierania się szybki powrócił trwał kila dni próbowałem wysuszyć i uszczelnić obudowę mikro przełącznika ale niestety okazał się mało trwały :x Nowy kosztuje chyba 120 zł - nie jest to mega wydatek ale i jak nie uda mi się przekodować otwierania na pilot to pewnie kupie i wymienię ale wolał bym wywalić całkowicie ten mikro przełącznik a otwierać sobie z pilota.

 

Co prawda przewodów i tego ,że są 100% ok nie jestem na 100% pewny ale póki co nic się nie dzieje a roboty z nimi na kilka godzin żeby to zrobić kompleksowo to są 4 wiązki do wymiany 2 z prawej i 2 z lewej i szybkę trzeba odkręcać - jak nie będę musiał to z nudów na pewno się za to nie wezmę :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wymieniaj całych wiązek, bo podobno kosztują 3000,-, a robota znacznie większa. Wymień je na odcinku zawiasów. Roboty dużo, ale warto.

 

nie no jasne ,że tak ani myślałem wymieniać całych ,najchętniej to bym nic nie robił dopóki nie będzie to konieczne. Na razie muszę się dowiedzieć jak przekodować otwieranie szybki z pilota i wywalić mikro przełącznik i dopóki nie będzie jaj z wycieraczką czy światłami etc, to tych wiązek nie będę ruszał no chyba że szybka będzie się znowu sama otwierać a odcięcie mikro- przełącznika nic nie da

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że ten przełącznik daje impuls do sterownika z tego co pamiętam, także otwieranie samoczynne szyby może dalej występować przy zwarciu w wiązce.

Te kable w zawiasie są tak naciągnięte, że to cud że wogóle tyle wytrzymują.

Może bez przeprogramowania odłącz przełącznik i zobacz czy dalej szyba się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kilku dni szyba sama się nie otwiera , niestety z przycisku też się nie otwiera czyli tak jakby powtórzyła mi się sytuacja z przed 2 lat - myślę że zepsuł się totalnie przełącznik który wiosną zamontowałem. Zimno na dworze i nie chce mi się na razie przy tym grzebać a temat przekodowania mogę zgłębiać z domu :)

Reasumując tak czy siak chętnie bym sobie zakodował otwieranie tej szybki z pilota bo otwieranie tylnej klapy mam teraz aż na 3 sposoby tj. pilot , przycisk w aucie i przy klapie a otwieranie szybki jest standardowo tylko na 1 sposób , który w moim aucie szwankuje ;-)

 

Jak ktoś wie jak zakodować i czy da się jakoś bez edytowania plików .man (słyszałem ,że w NSC też jest coś takiego jak CAR/KEY MEMORY na zasadzie włącz /wyłącz funkcję jak w DIS) to proszę o wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo z szyba (sama sie otwierala,rozladowany aku itd potem pare miesiecy nic i znowu nastepnie calkiem przestala dzialac.)

pomogla wymiana mikrowlacznika.

co ciekawe szwagier w e46 ma otwieranie szyby z pilota :idea: czy w e46 tak jest w standardzie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam problem z otwieraniem szyby wymieniłem przycisk w ciemno ale nie pomogło po diagnozie w serwisie okazało się że to kable. Szybę mogę tylko otwierać po podłączeniu kompa. Podobno można zamontować przycisk (pod otwieraniem maski) który można zaprogramować jako taki do szyby ale ja też wolałbym mieć otwieranie szyby w pilocie. Wymiana kabli w serwisie 400-500zł a działa wszystko poza szyba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybę mogę tylko otwierać po podłączeniu kompa.

 

a jak ty to robisz przy pomocy kompa ?? INPA ?? jak tak to gdzie to znaleźć ?? - może mi się to przydać do awaryjnego otwarcia szybki jakby ktoś chciał coś robić przy przycisku czy przy przewodach

 

w serwisie podłączyli kompa i otwierali z komputera jak nie wiem ale można tak otworzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.