Skocz do zawartości

320d 136km nawiew przestaje dzialac


blachaxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem

po wlaczeniu klimatyzacji (manualna)

wszystko jest ok po przejechaniu powiedzmy 50km czy to zima czy lato

nadmuchy przestaja wypuszczac powietrze , auto paruje od srodka , po wylaczeniu klimatyzacji na kilka minut i ponownym wlaczenu wszystko wraca do normy i tak w kolko, jak ma miejsce ta sytuacja biorac na masa nawiew powietrze leci ale jak by gdzies w srodku deski z nawiewow leci slabiutko. Jezdzac do pracy sklepu itd. nie jest to zbyt uciazliwe lecz w trasie to jest żenujace. Może ktos mial podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jezeli masz problem z nawiewem to standardowy "jezyk" ukryty tak mocna w aucie ze trzeba pol dnia spedzic zeby go wyciagnoc on odpowiada za prace nawiewu, sile, i czy wogole cos bedzie wialo. ja mam tez padniety tylko ze mi szaleje a przy tym rozladowuje mi akumulator. jezyk tak zwany to rezystor ktory kontroluje sile nawiewu. pamietam pierwszy raz ta nazwe uwiez mi gotow bylem szukac prawdziwego jeza...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
na 100% jeżyk , mi wymiana zajeła 2 godz. nie ma w tym nic skomplikowanego po za trochę trudnym dojściem i niewygodną pozycją pracy , całą instrukcje wymiany znajdziesz na forum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżyk jest chyba od obrotow dmuchawy, a u mnie nie wystepuje problem z moca dmuchawy

ona jest caly czas taka sama , wedlug mnie wyglada to tak jakby po jakimsc czasie spadala jakas "rura"

i zamiast wiac w nawiewy leci w deske. Wentylator chodzi na kazdym zakresie tak samo nie zwalnia itp, nie wiem na jakiej zasadzie reguloweany jest przeplyw powietrza, ale chyba cos z tym systemem jest nie tak. Poprostu przestaje leciec przez kratki a smuchawa chodzi bo ja slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czujnik temperatury parownika, albo jest uszkodzony, albo przekłamuje i dopuszcza do oblodzenia parownika, a szron-lód zatyka szczeliny przez które ma przepływać powietrze. Dlatego słyszysz dmuchawę, ale nie czujesz jak dmucha. Jak wyłączysz klimatyzację na kilka minut cały lód topnieje i spływa pod auto, to tłumaczy dlaczego po kilkuminutowym wyłączeniu wszystko wraca do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem zlokalizowany padł czujnik temperatury parownika, niestety ten który jest koło nawiewu na nogi :cry2:

udało mi się go wyciągnąć i zamieniłem z tym co jest za panelem klimatyzacji, jutro kupie nowy i zamontuje. Wyjęcie tego czujnika jest dość kłopotliwe (przy nawiewie na nogi) ale da się zrobić , ja robiłem to w ulewnym deszczu i jakoś poszło tylko że jestem cały mokry.

Mam nadzieje iż teraz wszystko wróci do normy. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i też mam problem z nawiewem a mianowicie, gdy gasze silnik to nawiew dalej pracuje nawet gdy wyjmuje kluczyk i zamykam samochód też co chwile się włącza a rano mam jużwyczerpany akumulator i nie moge odpalić Prosze o pomoc może wie ktoś jak to samemu naprawić.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowy i też mam problem z nawiewem a mianowicie, gdy gasze silnik to nawiew dalej pracuje nawet gdy wyjmuje kluczyk i zamykam samochód też co chwile się włącza a rano mam jużwyczerpany akumulator i nie moge odpalić Prosze o pomoc może wie ktoś jak to samemu naprawić.

 

A w tym wypadku to "kochany" jeżyk się odzywa, czyli to co pisali koledzy wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.