Skocz do zawartości

Stukot na wertepach

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam jestem tutaj nowy wiedz jak było cos podobnego to przepraszam za zasmiecanie...

 

posiadam E39 520i sedan. podczas gdy wpadam lewym kołem w dziure, mam taki stukot jak by cos o cos puknelo.... Lecz to nie jest tylko jak wpadam w duza dziure ale nawet takie lekkie podbicie... pojechałem z tym do mechanika, mechanik powiedzial ze łacznik stabilizatora, to wymieniłem, i dalej bylo to samo... po tygodniu wszedlem w kanal i zobaczylem ze sa luzy na koncowkach drazka, to tez wymieniłem, potem wiadomo zbierznosc i dalej to samo, a z tego co mowil mechnaik i sam szarpalem za wahacze to sa dobre, nie maja luzu.. mam podejrzenie na poduszke amortyzatora albo ze cos w ukladzie kierowniczym... Co to moze byc co to puka ? :(

Opublikowano
Witam. Miałem ten sam problem. Na mniejszych nierownosciach bylo slychac pukanie w prawym kole jakby cos o cos uderzalo. Po rozebraniu calej prawej strony w przednim kole okazalo sie ze wysypalo sie lozysko o gornego mocowania amortyzatora. Kupilem cale gorne mocowanie koszt ok. 100zl i problem rozwiazany. Tez zaczynalem od wahaczy lacznikow gum i nic nie pomagalo. pozdrawiam
Opublikowano
U mnie stukał wyrobiony krzyżak kolumny kierowniczej.
Opublikowano
W moim przypadku przyczyną stukania były łączniki stabilizatora,po wymianie przestało,ale warto też sprawdzi mocowania amorków.
Opublikowano
obstawiam którys z wahaczy miałem to samo
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor
wahacze mam na 200% dobre.. a na tym krzyzaku kolumny kierowniczej jest sruba nie? to ja ja chyba dokrecalem jak 1 raz wszedlem do kanalu bo byla luzna.. a drogi taki krzyzak? trzeba cala kolumne wymieniac czy jak ? no a zeby sprawdzic to lozysko to trzeba sciagnac calego mcPhersona nie ?
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Maglownica :cool2:
Drogą dedukcji doszedłem do konkluzji...!!!!
Opublikowano
Wiadomo że trzeba sprawdzić, każdy przypadek jest indywidualny. U mnie stukało na delikatnych nierównościach i okazało się że do wymiany są tuleje w wahaczach górnych.
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
Witam jestem tutaj nowy wiedz jak było cos podobnego to przepraszam za zasmiecanie...

 

posiadam E39 520i sedan. podczas gdy wpadam lewym kołem w dziure, mam taki stukot jak by cos o cos puknelo.... Lecz to nie jest tylko jak wpadam w duza dziure ale nawet takie lekkie podbicie... pojechałem z tym do mechanika, mechanik powiedzial ze łacznik stabilizatora, to wymieniłem, i dalej bylo to samo... po tygodniu wszedlem w kanal i zobaczylem ze sa luzy na koncowkach drazka, to tez wymieniłem, potem wiadomo zbierznosc i dalej to samo, a z tego co mowil mechnaik i sam szarpalem za wahacze to sa dobre, nie maja luzu.. mam podejrzenie na poduszke amortyzatora albo ze cos w ukladzie kierowniczym... Co to moze byc co to puka ? :(

zdejmowałes plastikowe osłony wachaczy górnych przed sprawdzeniem?

Opublikowano
wahacze mam na 200% dobre.. a na tym krzyzaku kolumny kierowniczej jest sruba nie? to ja ja chyba dokrecalem jak 1 raz wszedlem do kanalu bo byla luzna.. a drogi taki krzyzak? trzeba cala kolumne wymieniac czy jak ? no a zeby sprawdzic to lozysko to trzeba sciagnac calego mcPhersona nie ?

 

nie badz taki pewny poniewaz wyrobiony wachacz dolny nie jest tak latwy do zdiagnozowania. czesto dopiero po zdjeciu go mozna stweirdzic zuzycie.

um nie wlasnie on halasowal przy nierownosciach, i nikt nie mogl tego znalezc dopiero poszedlem za rada kogos z forum aby go w ciemno wymienic i przestalo walic.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.