Skocz do zawartości

x1 1.8d xdrive 143 km


whd

Rekomendowane odpowiedzi

Turbina działa przez wymuszony obieg spalin działa cały czas z mocą narastająca proporcjonalnie do wyrzutu spalin przez silnik.... to nie jest kompresor... Teoretycznie przy normalniej jezdzie turbina sie jakos wybitnie nie nagrzewa jeżeli nie masz zrobionego programu zwiększającego moc :twisted: ... lub jedziesz 200 po autostradzie to i owszem.... Auto start stop z mojego doswiadczenia jeżeli turbina jest nagrzana nie wyłącza silnika... tak samo nie wyłącza gdy jest poniżej 3stopni.... słaby akumulator albo nie rozgrzany silnik albo spadła temperatura zadana klimy ... zawsze jak wiesz ze butowałes auto możesz wyłączyć start stop zeby nie wyłączyć smarowania i silnika... teoretycznie cieśnienie oleju ponoc zostaje po zgaszeniu przez jakis czas.... ale nie ma obiegu:(

 

od 1000 do 1600obrotów nie ma szaleństwa potem turbina daje juz swoje:)... z programem tez jest inaczej....

 

Idz do salonu przejedz sie ;) a nie teoretyzujmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

min 5.2l trasa 90km/h <-- zasady ekodrivingu:)

średnie aktualne mam 6.7l (od 5 miesięcy) mieszyny

max to chyba 7.4 ale to butowanie lub dynamicznie miasto

 

 

mam program 143KM@180KM spalanie moim zdaniem spadło po tym zabiegu... skrzynia manual

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge powiedzieć ile pali w sdive 318d na trasie 6,5 - jazda normalna bez przesady ale dynamicznie. 100-120-140(w momentach) 3 osoby na pokładzie, klima i zima za oknem. W mieście 8 litrów jedna osoba za kółkiem i bez dynamiki. Przebieg auta 35 000. Co do x1 podejrzewam, że może palić ciut więcej zwłaszcza w xdrive. A testowałem trójkę na której x1 jest zbudowana przez 500 km. trasa i miasto 4 dniowa zabawa. Wydaje mi się, że x po mieście mógłby spalić około 9-10 litrów maxxx. Ale to z tzw. pałowaniem. Mam x28i i pali około 10l/ po mieście i 9 na trasie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

x1 18 załadowane 4 osoby za wyjazd do berlina średnia prędkość 150 z komputera i spalanie 7.0

 

9-10 nie jest realne to nie benzyna :P

 

Zyzy bardzo jedziesz po Dieslach :P przez to 28i ;) :mrgreen: a na początku narzekałeś na spalanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jade nie jade. Może powiem dl osłody, że apropos 9-10 po mieście w zime (to tylko moje podejrzenie obserwując niższą trójkę, która spaliła mi trochę ponad 8), to moja 28i daje pod 15 litrów. Korki, ogrzewanie radio etc. daja takie spalanie. Oczywiście trasa do berlina w 4 osoby 150km/h średnio i wierzę, że jest 7 litrów. JA jechalem po krajówce 400 km i wyszło 6,5 - także wedle moich wyliczeń 318d spala o jakieś 30/40 % mniej niż benzyna. Reasumując jest dużo bardziej oszczędny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam 1.8d xdrive, automat, jeżdżę głównie w krótkie trasy - kierowca + dziecko, podgrzewam sobie fotel, ogrzewanie włączone, średnia spalania zimą to 7 litrów.

Na trasie dłuższej (około 200 km) średnia spalania to nawet 5,5 litra, więc chyba nie jest źle.

 

Średnia spalania od początku (auto mam od nowości, teraz ma 5 miesięcy) to 6,3 litra. Przejechane 15 tys km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Wbije sie do tematu zeby nowego nie otwierać . Możecie mi powiedzieć jaki fabrycznie jest wlewany olej do x1 1.8d i w autoryzowanych ASO. Bo niedawno mama mojej dziewczyny kupiła tutaj w Norwegi X1 i nie ma nigdzie zapisane jaki olej jest wlany w książce serwisowej tylko o wymianach pisze (w ASO) a przy silniku nie ma żadnej karteczki . A chciała by wylewać taki sam jak był wlany . Przejechane ma 76tys Km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno Castrol najlepiej zadzwonić do serwisu w Norwegi co lali... Bo na innym rynku może być inaczej

 

Wszystko jest w instrukcji :twisted:

 

http://www.inchcape.com.pl/repozytorium/userfiles/viewers/e84-instrukcja/index.html

 

233 i 234 strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
A mi sie wydaje, ze jesli ma byc ''kuty na cztery lapy'' to lepiej niech ma wieksza moc. Jesli kupowalbym 4x4 z silnikiem 4-cylindrowym to tylko/raczej 184bph, ewentualnie 25D, no ale oczywiscie najpierw trzeba sie przejechac. Samochod w sumie nie jest taki ciezki okolo 1600kg. Moja e92 1500kg.
http://fm.robsonic.org/robsonic/320d/moja.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.