Skocz do zawartości

F25 Klapa bagażnika sterowana pilotem


dandanio

Rekomendowane odpowiedzi

dandanio, jak będziesz miał więcej takich smaczków to się dziel! Wielkie dzięki tę wstawkę :cool2: .

Hehe, to widze, ze dziala? :norty:

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Koledzy jesli chodzi o kodowanie bmw to polecam kolege Lobo "INPA NCS Kodowanie BMW Białystok i okolice 500064284 regulacje Lpg STAG"

ja ostatnio korzystalem z jego fachowosci, wlaczyl mi min skladanie lusterek z pilota, mp3, Sms w navi, dzwiek przy zamykaniu/otwieraniu auta, predkosc na wyswietlaczu- i to ta rzeczywista a nie z licznika, za godzine pracy bierze 50zl:)) a w ASO za wlacznie opcji skladania lusterek elektryk zazyczyl sobie nie 50 a 500zl :)

pozdro

 

ps. kolega Lobo jest na forum sam smiga bmw 3 e93

http://i607.photobucket.com/albums/tt156/henake/auta-1_zps844b52e9.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jesli chodzi o kodowanie bmw to polecam kolege Lobo "INPA NCS Kodowanie BMW Białystok i okolice 500064284 regulacje Lpg STAG"

Nie jestem pewien, czy on ma sprzet do BMW serii F. Z tego co wiem, to juz nie jest tak prosto jak z seria E. Ale skontaktuje sie. Zobaczymy, co powie...

Kiedyś było tak:

[...] wszyscy kupujemy BMW dla radochy z jazdy, nie zawsze kierując się do końca rozumem. [...]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
dandanio, jak będziesz miał więcej takich smaczków to się dziel! Wielkie dzięki tę wstawkę :cool2: .

Hehe, to widze, ze dziala? :norty:

Pewnie, że działa. Dodatkowo wykryłem, że jak się ma włączony tylko zapłon to widać inne rzeczy :o

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym BMW które ma elektrycznie sterowaną tylna klapę można zamknąć ją z pilota, trzeba trzymać przycisk do całkowitego zamknięcia. Jest tak ze względów bezpieczenstwa.

 

Pozwolę sobie się z kolegą nie zgodzić. W X3 F25 z opcją "Automatyczne otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (S0316)" klapa otwiera się oprócz tradycyjnego sposobu za pomocą pilota oraz guzika w kabinie, ale zamyka się już jedynie guzikiem umieszczonym na klapie. Długotrwałe trzymanie przycisku od klapy na pilocie lub tego od klapy w kabinie nie pomaga. Doradca w serwisie potwierdził, że w tym modelu tak to działa.

 

Kolega w swoim BMW serii 5 F10 ma funkcję zamykania klapy pilotem ;)

Szkoda że w naszym modelu to nie działa :(

 

Sorki za zamieszanie ;) za krótko trzymałem przycisk na pilocie. Potwierdzam również, że działa zamykanie klapy pilotem. Nie działa zamykanie przyciskiem w kabinie - da się nim tylko otworzyć. Dziękuję Wam za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym BMW które ma elektrycznie sterowaną tylna klapę można zamknąć ją z pilota, trzeba trzymać przycisk do całkowitego zamknięcia. Jest tak ze względów bezpieczenstwa.

 

Pozwolę sobie się z kolegą nie zgodzić. W X3 F25 z opcją "Automatyczne otwieranie/zamykanie klapy bagażnika (S0316)" klapa otwiera się oprócz tradycyjnego sposobu za pomocą pilota oraz guzika w kabinie, ale zamyka się już jedynie guzikiem umieszczonym na klapie. Długotrwałe trzymanie przycisku od klapy na pilocie lub tego od klapy w kabinie nie pomaga. Doradca w serwisie potwierdził, że w tym modelu tak to działa.

 

Kolega w swoim BMW serii 5 F10 ma funkcję zamykania klapy pilotem ;)

Szkoda że w naszym modelu to nie działa :(

 

Sorki za zamieszanie ;) za krótko trzymałem przycisk na pilocie. Potwierdzam również, że działa zamykanie klapy pilotem. Nie działa zamykanie przyciskiem w kabinie - da się nim tylko otworzyć. Dziękuję Wam za podpowiedź.

 

Nie ma problemu, to jedź i pokaż temu doradcy, że się da :)

www.bmw-uzywane.com

http://img115.imageshack.us/img115/7632/88263882bl9cn0.jpg

M3 3.0 E36 '95 Turbo - okolice 500 KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam że u mnie (X3 F25) klapa bagażnika zamyka się automatycznie po wciśnięciu przycisku otwierania kalpy w pilocie i PRZYTRZYMANIU GO W POZYCJI WCIŚNIĘTEJ, aż do całkowitego zamknięcia klapy. Puszczenie przycisku powoduje zatrzymanie klapy w miejscu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie-ten bezsensowny gadżet w niczym nie ułatwia życia :wink:

To ułatwia życie bo: dla mojej niskiej żony (1,55) klapa otwierana na maxa jest praktycznie niemożliwa do zamknięcia "z ręki".

A dla mnie (1,80) klapa ustawiona na niższe otwieranie to przy załadunku guzy na czole.

 

Czyli super sprawa = klapa na maxa + dla niektórych zamykanie jej pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie-ten bezsensowny gadżet w niczym nie ułatwia życia :wink:

Też nie podzielam negatywnej opinii. Zatrzymujesz się żeby wysadzić pasażera. On musi złapać coś z bagażnika. Otwierasz mu, on łapie, Ty zamykasz z pilota. Nie musisz wychodzić albo instruować go o guzikach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam F25 od tygodnia i póki co, elektryczna klapa to moja ulubiona funkcja. Ja pewnie bym jej nie zamówił, ale Małżonka podniosła w salonie zwykłą klapę, oznajmiła fitness to ona ma gdzie indziej i zażądała elektrycznej. Mamy małe dziecko, więc zawsze jest do przewiezienia wózek lub inne rzeczy. Praktycznie nie zdarza się, żebym wsiadając lub wysiadając nie korzystał z bagażnika, więc elektrycznie sterowana klapa bagażnika jest w ciągłym użyciu. W garażu podziemnym mam do auta ok. 15 metrów, w tym czasie bagażnik się otwiera, ja wrzucam wózek, a w czasie jak wsadzam dziecko do fotelika, klapa się zamyka.

Fantastyczna funkcja i bardzo się cieszę, że Małżonka mnie namówiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno jest ze 365 powodów dla których ta klapa jest super. Ja mam co najmniej kilka. ALE UWAGA! Nie zostawcie sobie "kluczyka" w bagażniku. Pamiętajcie, że drzwi zamykają się niezależnie. Niedawno miałem akcję, że podczas postoju na stacji benzynowej, wrzuciłem do bagażnika kurtkę z kluczem i nacisnąłem przycisk klapy. W ostatniej chwili wsadziłem rękę pomiędzy klapę i zderzak (nie bolało!), bo drzwi były już wcześniej zamknięte. Żeby było ciekawiej, drugi klucz był w kurtce, którą sekundę wcześniej wrzucila do bagażnika córka!!! To jest specjalna pułapka przygotowana przez BMW, bo gdyby kalpa NORMALNIE zamykana była z pilota (co kolega krytykował), takiego niebezpieczeństwa by nie było. Dlatego warto jest nauczyć się używać pilota do tego celu, chociaż koniecznośc przytrzymywania guzika do końca jest, delikatnie mówiąc, uciążliwa.

PS. Już wcześniej miałem podobną przygodę z Fordem Mondeo. Na szczęście drugi kluczyk był w domu i miałem tylko kurs autem przyjaciela 2 x 300 km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
w takim przypadku w US mozna otworzyc samochod telefonem w dwojaki sposob: zadzwonic do BMW i oni otworza zdalnie lub uzyc aplikacji BMW remote, nie wiem czy to dziala w Polsce (gdzies chyba byla dyskusja na ten temat, chyba w dziale X5)

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim przypadku w US mozna otworzyc samochod telefonem w dwojaki sposob: zadzwonic do BMW i oni otworza zdalnie lub uzyc aplikacji BMW remote, nie wiem czy to dziala w Polsce (gdzies chyba byla dyskusja na ten temat, chyba w dziale X5)

Czyli jakbym się zamknął w bagażniku i nie miał dostępu do przodu (kratka), nie działał pilot i nie miałbym IPhona z tą aplikacją to potrzebuję telefonować (z Noki) do BMW a oni mnie zdalnie jakoś wypuszczą... tak?

:D

Przy wyłączonym zapłonie, pewnie na jakieś fale radiowe albo z satelity czy cuś...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

macznik, czesto buszujesz w bagazniku? w X6 to chyba malo wygodne :)

 

w opisanej sytuacji nie wiem czy bys sie wydostal - zdalne otwieranie odblokowuje zamki, nie wiem czy zdalnie BMW moze podniesc klape :)

 

pamietam, ze w e39 touring byla mozliwosc otwarcia klapy (awaryjnie) mechanicznie od wewnatrz, nie wiem jak jest w X5 i X6

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macznik, czesto buszujesz w bagazniku? w X6 to chyba malo wygodne :)

 

w opisanej sytuacji nie wiem czy bys sie wydostal - zdalne otwieranie odblokowuje zamki, nie wiem czy zdalnie BMW moze podniesc klape :)

 

pamietam, ze w e39 touring byla mozliwosc otwarcia klapy (awaryjnie) mechanicznie od wewnatrz, nie wiem jak jest w X5 i X6

Często buszuję w bagażniku (z materacem), to wygodniejsze niż na przednim fotelu albo z tyłu (z tyłu nie ma kanapy tylko dwa kubełkowe siedzonka :cry2: ).

 

W X6 także jest awaryjne otwieranie klapy (i szyberdachu) od środka, ale ja komentowałem Twoje info o ZDALNYM OTWIERANIU AUTA PRZEZ BMW PO ZATELEFOWANIU... oświeć mnie proszę bo jestem tym sposobem bardzo zainteresowany...

Czekam na rzeczową odpowiedź !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
ale co jeszcze mialbym dodac? dzwonisz i mowisz, ze np. zatrzasnales klucz w samochodzie, oni weryfikuja czy jestes wlascicielem samochodu i zdalnie odblokowuja zamki... nie wiem czy sygnal idzie po sieci GSM czy przez satelite... idzie pewnie tym samym kanalem, ktorym transferowane sa dane z samochodu do bazy BMW, po tym samym, po ktorym dzwoni sie do BMW przyciskajac guzik SOS

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co jeszcze mialbym dodac? dzwonisz i mowisz, ze np. zatrzasnales klucz w samochodzie, oni weryfikuja czy jestes wlascicielem samochodu i zdalnie odblokowuja zamki... nie wiem czy sygnal idzie po sieci GSM czy przez satelite... idzie pewnie tym samym kanalem, ktorym transferowane sa dane z samochodu do bazy BMW, po tym samym, po ktorym dzwoni sie do BMW przyciskajac guzik SOS

SOS idzie przez GSM (albo gdzieniedzie w Ameryce przez UMTS). Czyli jak się zesra telefon komórkowy to mnie nie otworzą.... :cry2:

No dobra, teraz już wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

warunkiem jest (chyba) posiadanie BMW Assist. Nie wiem czy to dziala w Polsce - pewnie BMW Polska kasuje zbyt male marze na samochodach, aby to urochomic :)

 

http://www.bmwusa.com/standard/content/owner/bmwassist/default.aspx

 

o otwieraniu drzwi str. 7 pdf

Run flats? NEIN, DANKE!


Yn0sTYR.jpg?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Witam Grupowiczów.

Ja trochę z innej beczki aczkolwiek temat pokrewny. Czy jest możliwość "dołożenia" elektrycznej klapy? przy zakupie niestety się nie zdecydowałem a teraz żałuje. No i ewentualnie z jakim kosztem się to wiąże? pozdrawiam

Musisz zapytać w ASO - zadzwoń, podaj VIN - jak się da, to się przygotuj psychicznie na cenę... pamiętaj, że 1h pracy mechanika to 350 PLN netto :duh:

Będziesz Miał Wydatki


http://www.motostat.pl/user_images/40716/icon1.png

BavarianVIN: WODZIKZ68FST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.