Skocz do zawartości

Malowanie e60


Rekomendowane odpowiedzi

zakupilem e60 , poprzecieranych jest 5 elementow ktore wymagaja lakierowania,

kolor auta ktory kupilem to szary, ktory mi sie wogole nie podoba i postanowilem pomalowac caly samochod na czarno.

Jednak z tego co wstepnie patrzylem to sa rozne odcienie czarnego.

Mi najbardziej sie podoba taki czarny z duzym polyskiem, czy ktos wie jaki to kolor?

bo sam nie wiem czy to metalic czy perła

 

prawdopodomnie to ten lakier, choc ciezko ze zdjecia byc pewnym, ale 98% to ten:

 

http://www.google.pl/imgres?q=bmw+e60+gallery&um=1&hl=pl&sa=N&biw=1503&bih=672&tbm=isch&tbnid=tUwmtB1hN1e4zM:&imgrefurl=http://autocar-us.blogspot.com/2011/06/bmw-e60.html&docid=tO3fLc-ATxbqVM&imgurl=http://1.bp.blogspot.com/-Vpyr4rcnths/TfiZsfX1SjI/AAAAAAAABCw/_aKb1oD1Qa0/s1600/BMW%252BE60%252BM-Tech%252BRaceMesh%252BGrille.jpg&w=800&h=600&ei=ZozNTt3WIIqA8wOLlojTDw&zoom=1&iact=hc&vpx=189&vpy=156&dur=2032&hovh=194&hovw=259&tx=105&ty=85&sig=102297070658261223220&page=1&tbnh=148&tbnw=196&start=0&ndsp=18&ved=1t:429,r:0,s:0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego idz do mieszalini lakierów poproś o fiszki kolorów z palety BMW .Chyba ze nie zalezy Ci aby to był koniecznie kolor BMW to poproś o inne czarne ,i sobie wybiez .A co do tego czy to jest lakier metalic czy perła to moge tylko powidzieć ze lakierów typu metalic nie stosuje sie juz z 10 lat albo i wiecej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego czy to jest lakier metalic czy perła to moge tylko powidzieć ze lakierów typu metalic nie stosuje sie juz z 10 lat albo i wiecej

 

Bardzo ciekawa teoria :duh: W takim razie jakimi lakierami sie teraz lakieruje samochody?

Widze ze kolega nie w temacie, a dotego głowa boli ? To teraz Cię uświadomie ,obecnie lakieruje sie samochody lakierami typu perła . Perła od metaliku rózni się tym ze to ziarno jest syntetyczne . Ale lakiery perłowe tez zaczynają przechodzić juz powoli do lamusa .Bo zaczynają je wypierać lakiery typu xyralic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego czy to jest lakier metalic czy perła to moge tylko powidzieć ze lakierów typu metalic nie stosuje sie juz z 10 lat albo i wiecej

 

Bardzo ciekawa teoria :duh: W takim razie jakimi lakierami sie teraz lakieruje samochody?

Widze ze kolega nie w temacie, a dotego głowa boli ? To teraz Cię uświadomie ,obecnie lakieruje sie samochody lakierami typu perła . Perła od metaliku rózni się tym ze to ziarno jest syntetyczne . Ale lakiery perłowe tez zaczynają przechodzić juz powoli do lamusa .Bo zaczynają je wypierać lakiery typu xyralic

 

 

o ile wiem kolego to nie ma czegoś takiego jak lakiery typu xyralic tylko pigmenty które wchodzą (bądz i nie) w recepturę danego koloru, jak by całe auto było pomalowane lakierem typu xyralic to koszt samego materiału był by około 6000 zł, bo trzeba doliczyć do tego że xyralic jest słabo kryjący... wiec nie wprowadzaj kolegę w błąd, mamy lakiery typu, akryl, dwuwarstwowe, metalic i perła, xyralic to pigment

 

i gadanie że auto obecnie maluje się tylko perła to bzdura! aktualnie samochody maluje się dwuwarstwowe, metalic i perła (trzeba pamiętać oczywiście metalic i perła to lakiery również dwuwarstwowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprostu kolor mi sie nie podoba, i tyle a co do odsprzedania, to nie zamierzam go sprzedac przez conajmniej 4 lata, przez ten czas samochody te juz nieco potanieja

i juz inaczej klijeci beda podchodzili do tych samochodow niz teraz,

pare tyg temu sprzedalem swojego golfa V w koszmarnym stanie: przy ogladaniu samochodu nawet wycieraczki nie dzialaly, oczywiscie rowniez byl caly malowany i do tego poszedl za naprawde dopier pieniadze.

Wiec jakos mnie nie martwi to ze moje e60 bedzie malowane, bo klijent tak czy tak sie znajdzie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tego czy to jest lakier metalic czy perła to moge tylko powidzieć ze lakierów typu metalic nie stosuje sie juz z 10 lat albo i wiecej

 

Bardzo ciekawa teoria :duh: W takim razie jakimi lakierami sie teraz lakieruje samochody?

Widze ze kolega nie w temacie, a dotego głowa boli ? To teraz Cię uświadomie ,obecnie lakieruje sie samochody lakierami typu perła . Perła od metaliku rózni się tym ze to ziarno jest syntetyczne . Ale lakiery perłowe tez zaczynają przechodzić juz powoli do lamusa .Bo zaczynają je wypierać lakiery typu xyralic

 

:duh: :duh: :duh: Głowa boli od tych głupot które tu wypisujesz. Darti, zobacz sobie czym są lakierowane nowe samochody w podstawowej wersji wyposażenia. Przejdz się do najbliższego salonu samochodowego i się zorientuj w temacie. Nawet audi czy bmw mają lakier metalik a jeżeli klient życzy sobie lakier perłowy to musi dopłacic kilka ładnych tysięcy. Pokaż mi samochód w cenie do 70tys który jest w xyralicu. Pewnie są jakieś wyjątki bo klienci mają różne fanaberie ale to pojedyńcze sztuki, reszta to zwykły metalik bądz perła. Nie jestem jakimś fachowcem ale to co piszesz to po prostu bzdury. W perle ziarno jest owszem syntetyczne ale może byc też mineralne, tak zwana mika :nienie: A xyralic i perła są do siebie podobne, tyle że perła ma zdolnośc czterokątnego odbicia światła a xyralic sześciokątnego, dlatego sie lepiej błyszczy. Perłe dodaje się do bazy i tak powstaje gotowa mieszanka do lakierowania a xyralic kładzie jako dodatkową warstwe na baze która nadaje kolor, bądz dodaje do lakieru bezbarwnego stąd nazwa lakieru trójwarstwowego, bądz czterowarstwowego. Oczywiście jest jeszcze cuś takiego jak podwarstwa po baze, np. Podstawa to srebro na to czerwień z xyralicem i bezbarwny :wink: Ale to temat rzeka. Nie zmienia to faktu, że perła i xyralic to tylko dodatki do bazy a lakiery metaliczne są wciąż bardzo popularne. Acha, zapomniałem że jest jeszcze cus takiego jak brokat :wink: A, i są jeszcze solidy które również są obecnie stosowane w tańszych samochodach które potocznie nazywane są akrylami. Ufff, ale zamieszałem :lol:

Edytowane przez ZIEMBA
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Ziemba to ze jak kupujesz nowe auto i w prospekcie reklamowym napisane jest ze to lakier typu metalik nie znaczy ze tak jest w rzeczywistości. Po prostu tak sie utarło i lakiery z tym świecącm ziarnem potocznie nazywane sa lakierami typu metalik bez względu czy to perła czy xyralik .A na koniec podaj mi numer lakieru współcześnie produkowanego Audi czy BMW w którym jest zastosowany tradycyjnt metalik .Nie podasz mi takiego numeru bo takiego nie ma .Aha jeszcze jedno xyralic jak i perła wystepuje w jako dwuwarstwówka i trzywarstwówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier trójwarstwowy : 1-warstwa baza 2-warstwa perła 3-warstwa klar (perła w takim przypadku jest nanoszona oddzielnie)
Kolego Ziemba to ze jak kupujesz nowe auto i w prospekcie reklamowym napisane jest ze to lakier typu metalik nie znaczy ze tak jest w rzeczywistości. Po prostu tak sie utarło i lakiery z tym świecącm ziarnem potocznie nazywane sa lakierami typu metalik bez względu czy to perła czy xyralik .A na koniec podaj mi numer lakieru współcześnie produkowanego Audi czy BMW w którym jest zastosowany tradycyjnt metalik .Nie podasz mi takiego numeru bo takiego nie ma .Aha jeszcze jedno xyralic jak i perła wystepuje w jako dwuwarstwówka i trzywarstwówka

 

Już dawno nie widziałem takich głupot :mrgreen: :duh: I po co się mądrzyłeś, wyszło teraz na jaw, że nie masz pojecia o tym co piszesz. A co z solidami, też jest tak tylko w prospektach? :duh: Karambol, szkoda na gościa czasu, koleś naczytał się wikipedi i myśli że wszystko wie :duh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ten numer Ziemba ,numer lakieru z metalikiem w nowym BMW,Audi moze tez byc Merc Opel Vw Renault Citroen no podaj .A do twojej wiadomosci prowadze warsztat samochodwy w którym zajmuje sie m.in lakiernictwem i w temacie jestem od ok 20 lat .Jak chcesz to napisz na priva to podam Ci dane do zweryfikowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj ten numer Ziemba ,numer lakieru z metalikiem w nowym BMW,Audi moze tez byc Merc Opel Vw Renault Citroen no podaj .A do twojej wiadomosci prowadze warsztat samochodwy w którym zajmuje sie m.in lakiernictwem i w temacie jestem od ok 20 lat .Jak chcesz to napisz na priva to podam Ci dane do zweryfikowania

Nie potrzebuje Twoich danych, zachowaj je dla siebie :wink: Ok, jutro podam Ci pare numerów lakieru nowych samochodów które bedą metalikami i zwykłymi solidami (popularne akryle)Wtedy może zrozumiesz jak bardzo się mylisz i postanowisz sie dokształcic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę lakier 354 lakier stosowany od 1997 do dziś kładziony na nowych bmw

Po pirwsze lakier 354 titansilber produkowany był do 2005 roku .Po drugie na 1l bazy w skład tego lakieru wchodzi 23g białej perły .Jak czegoś nie jesteś pewien to nie pisz twierdząco tylko się spytaj kogoś kto ma pojęcie w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę lakier 354 lakier stosowany od 1997 do dziś kładziony na nowych bmw

Po pirwsze lakier 354 titansilber produkowany był do 2005 roku .Po drugie na 1l bazy w skład tego lakieru wchodzi 23g białej perły .Jak czegoś nie jesteś pewien to nie pisz twierdząco tylko się spytaj kogoś kto ma pojęcie w temacie

 

 

I po raz kolejny wyszło że nie masz zielonego pojęcia o zawodowym lakiernictwie pojazdowym, po 1 lakier jest do dziś stosowany weź wejdź na stronę bmw wybierz konfigurując np bmw serii 3 i masz tam dostępny 354 titansliber, po 2 do tej receptury nie idzie ani grama perły

 

Może masz jakieś doświadczenia w lakiernictwie ale być lakiernikiem to jedno a być dobrym w tym co sie robi to druga sprawa, szczerze to twoim klientą współczuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5B 1999 - 2010 SILBERSEE/LICHTSILBER AUDI

C8 2002 - 2012 BRILLIANT RED AUDI

668 1990 - 2013 BLACK BMW

896 2001 - 2013 BLUEWATER SILVER BMW

20C 1999 - 2013 SCHWARZ II/BLACK II OPEL/VAUXHALL

GKY 2010 - 2011 BRILLANTSILBER/HALO SILVER OPEL/VAUXHALL

 

Podałem daty produkcji żeby nie było niedomówień. To tylko kilka z wieeeeelu :wink: Darti, naprawde nie wiem jak Ty naprawiasz te samochody wypisując takie rzeczy :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.