Treść opublikowana przez ltAdaśgt
-
Bmw f20 M pakiet
Tylny zderzak pasuje P&P, przy przednim trzeba wymienić wloty na hamulce, centralny wlot, dolne wzmocnienie zderzaka + mocowania do niego i adapter osłony pod silnik. Progi pasują P&P. Radzę po części udać się do ASO bo na allegro mirki potrafią cenić drożej za używki.
-
F20 120d by Adaś [sprzedana]
Będzie co innego zamiast dwururki :) http://images82.fotosik.pl/107/18f09ecb8b9ed46egen.jpg Odnośnie wydechu to czy jak wywalę to nie będzie głośno? oryginalnie jest tylko sam końcowy.
-
F20 120d by Adaś [sprzedana]
Nowe zakupy :P http://images83.fotosik.pl/104/db1a558b7cfccf1agen.jpg Jak by ktoś chciał to nerki i dyfuzor są na sprzedaż :) Dziś zdemontowałem przód i jest trochę zabawy z założeniem mpaka do przodu :| Dolny grill, wlot na heble L+P, dolny wspornik zderzaka i jego mocowanie L+P, styropian i adapter osłony pod silnikiem, razem ponad tyś pln :evil: A na allegro ceny takie jak w ASO :lol: Jeśli chodzi o tył to podobno P&P, jeszcze nie przymierzałem.
-
F20 120d by Adaś [sprzedana]
Witam, jedynka dzielnie mi służy już drugi rok :) Poza wymianami eksploatacyjnymi i złączki elastycznej wydechu jeszcze nie było żadnej awarii, przebieg ponad 100tys km. Na wiosnę auto przeszło korektę lakieru oraz detailing z zewnątrz i wewnątrz oraz wjechały czarne nerki :) http://images82.fotosik.pl/64/cdf93267cc279818gen.jpg http://images82.fotosik.pl/64/8bbc2d3063e6ec17gen.jpg A w ostatnim czasie przybyło trochę niutków i koników :P http://images82.fotosik.pl/64/1acb17f23b7026acgen.jpg
- Sidemarker
-
Nowe 125i skrzynia automatyczna vs automatyczna sportowa
Nie mam pojęcia ile kosztuje kodowanie ;) nigdy nie płaciłem za takie rzeczy. Rzeczywiście 600 to nie majątek i warto dopłacić, bo późniejsze ewentualne doposażenie będzie dużo droższe (łopatki + lewarek). Tak samo jak warto dokupić deske rozdzielczą o rozszerzonym zakresie.
-
Nowe 125i skrzynia automatyczna vs automatyczna sportowa
W zwykłym automacie też da się zakodować Launch Control ;) a co do lewarka to faktycznie ładniejszy jest w sportowym
-
Arek F22 m235i
Super wynik :) Ja też mam w planach program na wiosne. Obawiałem się właśnie o skrzynię biegów, ale ja tyle momentu co Ty nie będę w życiu mieć ;) Więc jestem na 99% zdecydowany
-
[F21] M135i Estoril Blau 2013
też to mam u siebie :) Bardzo przydatna opcja, która powinna być seryjnie włączona. Nie wiem czy w M135i jest takie coś jak EcoPro, ale u mnie po włączeniu tego trybu start/stop się aktywuje, więc muszę pamiętać żeby go wyłączyć
-
Sidemarker
Poszukaj w FEM_BODY pod "foglights"
-
Proszę o podpowiedź -skrzynia automatyczna czy manualna
Ja mam 1-ke w automacie, początkowo też byłem sceptycznie nastawiony do tej skrzyni, ale przekonałem się. Jak dużo jeździsz po mieście to nawet się nie zastanawiaj, tylko bierz jak się trafi sztuka w AT. Co do zużycia paliwa, to myślę, że w trybie EcoPro można więcej urwać automatem ze względu na większą ilość biegów. Jeśli chodzi o awaryjność to moja ma przejechane obecnie ponad 92000 i ma się dobrze (z tego co udało mi się zauważyć, bo auto mam od niedawna).
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Za niedługo powinni robić normalne programy, nie pchałbym się w boxa. Do diesli już są :)
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
Z tego co mi się wydaje to są identyczne silniki i różnią się tylko sterownikiem. Brałbym tańszy, albo lepiej wyposażony.
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
To wyłączanie silnika, nawet po ostrym pałowaniu jest szkodliwe. Trzeba pamiętać aby wyłączyć system przed szybszą jazdą. Można też włączyć opcję pamięci włącznika start/stop. (FEM_BODY==>3023==>TCM_MSA_MEMORY==>aktiv)
-
Sidemarker
Dobrze wiedzieć :D w takim razie trzeba się rozejrzeć za jakimś softem i fejsikiem :8) Jakby ktoś chciał to powiem jak to ogarnąć :) Koszt kabelka ENET to 15zł, a Esys wraz z tokenem i pinem jest w google :lol: To zaczynamy :) Podłączamy kabelek do obd, następnie do laptopa i włączamy zapłon. Czekamy chwile, aż połączenie sie ustabilizuje i odpalamy Enet. Klikamy na guzik: http://i1381.photobucket.com/albums/ah225/bymbak/1_zps0979304b.jpg Wybieramy z listy nasze auto i "connect" (WAŻNE: NIE WYBIERAMY OPCJI DIRECT!) Następnie zakładka "expert mode" (1) potem "coding" (2) później "read" (3) i w końcu "read SVT" (4): http://i1381.photobucket.com/albums/ah225/bymbak/2_zpsddf924f4.jpg Pojawi nam się drzewo sterowników. Szuakmy FEM_BODY i rozwijamy. Wybieramy podświetlony na zielono plik CAFD i klikamy prawym i wybieramy "read coding data": http://i1381.photobucket.com/albums/ah225/bymbak/3_zps95f4849b.jpg Rozwijamy dalej drzewko i klikamy na pomarańczowy plik prawym i wybieramy "edit FDL": http://i1381.photobucket.com/albums/ah225/bymbak/4_zps01aa009f.jpg Otworzy nam się drzewko wszystkich funkcji w sterowniku FEM_BODY: http://i1381.photobucket.com/albums/ah225/bymbak/Beznbsptytu1420u1234_zps56ed1d9f.jpg Nas interesuje pozycja 3063=>MAPPING_SIDEMARKER_L_OUTPUT. Rozwijamy i klikamy prawym na "off" pozniej "edit" i zmieniamy na "fra_v_l" Później ustawiamy jakie napięcie ma być na naszych sidemarkerach, czyli wchodzimy w 3063=>MAPPING_SIDEMARKER_L_PWM_LEVEL_1 i zmieniamy wartość z "off" na "7V". To samo musimy zrobić z prawą stroną (MAPPING_SIDEMARKER_L_OUTPUT oraz MAPPING_SIDEMARKER_R_PWM_LEVEL_1. Jak już ustawimy wszystko to zapisujemy guzikiem na górze (dyskietka) i dajemy wstecz (strzałka w lewo). http://i1381.photobucket.com/albums/ah225/bymbak/Beznbsptytu1420u12345_zpsf060ff68.jpg Klikamy prawym na "FA" i dajemy "activate FA". Następnie musimy zaznaczyć nasz plik CADF (ten na pomarańczowo) i klikamy z prawej stronie na guzik "Code FDL" Potrwa to jakieś 2 minuty. Powinien się wyświetlić raport na zielono. klikamy "close" i możemy zakończyć połączenie i zamknąć Esys i wyłączyć zapłon. To wszystko :)
-
F20 120d by Adaś [sprzedana]
auto sprzedane
-
Sidemarker
Ma ktoś taką opcję włączoną? Chodzi mi o kierunki świecące tak jak w US. Wiem, że w F30 na rynek US było to aktywne fabrycznie. Zastanawiam się czy dało by rade aktywować to w F20/21. Chodzi mi mniej więcej o coś takiego (foto znalezione w sieci)
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Hej, jestem Adam i posiadam F20 120d z 2011 roku
-
F20 120d ACSchnitzer - Randall * SPRZEDAM * str 32
Fajne autko :) jakbyś się namyślił na 19'' to chętnie odkupie Twoje 18" :)
-
E90 sedan , uszkodzony błotnik tył
Jak wyobrażasz sobie wstawienie tylnego błotnika bez malowania i szpachlowania? Przecież to element cięty. Poza tym tak jak ktoś wcześniej powiedział na takie małe uszkodzenie nie wstawia się całego błotnika, tylko prostuje ten. Ale nie za niecały tysiąc zł ;) tylko trochę więcej. Trzeba liczyć się z tym, że będzie trzeba cieniować drzwi.