Treść opublikowana przez kawal
-
E90 alufelgi
Witam , czy moglby mi ktos powiedziec czy pasowałyby te alufelgi do E90 ? http://allegro.pl/oryginalne-alufelgi-bmw-17-e38-e60-e61-e65-e90-f10-i5076322872.html bo jest tu nieorginalne ET Chciałbym załozyc na to http://www.oponeo.pl/dane-opony/hankook-ventus-prime2-k115-225-45-r17-94-w-xl-mfs#82425397 z gory dzieki za odp
-
bmw e90 ogromny ubytek oleju
uszczelniacze na zaworach , jesli nie masz luzow na zaworach dobry mechanik zrobi Ci bez sciagania głowicy - koszt bynajmniej u mnie robocizna + uszczelki 1000zł . pozdro
-
Witam wszystkich serdecznie e90 320i 2005
simering ? na łaczeniu silnika ze skrzynią
-
E90 320i dymek z wydechu
Nie , tak o widziałem je tylo ze wymienił , mowił ze nic nie trzymały ze miały mniejsze fi , kumpel był u niego i mowił ze silnik jest w dobrym stanie i tyle :) Nie wiem czy był stary czy nowy :)
-
E90 320i dymek z wydechu
Najwidoczniej zrobił bez zdejmowania głowicy :) Ale gdyby były luzy na zaworach to by sciagał . Mowił ze pesymistyczny wariant by wyniosł około 2700 czyli ze zdejmowaniem głowicy itp
-
E90 320i dymek z wydechu
jestem po wymianie uszczelniaczy - silnik w dobrym stanie . Uszczelnienia prawie nic nie trzymały . Musze jeszcze przejechac troche kilometrow i stwierdzic czy ubywa dalej czy nie ale watpie zeby jeszcze ubywało :) Koszt 1000zł - robocizna 650zł reszta uszczelnienia i uszczelka pod pokrywe zaworow .
-
E90 naprawde juz pierscienie ? wymiana silnika 318i N46b20b
nie , nie niestety nie poiadam garazu itp :) oddałem do mechanika nie sciagał głowicy bo mowił ze nie ma luzow na zaworach to tylko wymieni uszczelniacze :) o ile sie nie myle - wszystko dokladnie napisze jak odbiore auto raczej w pon wieczor :)
-
Szare kopcenie przy ruszaniu 320i 118.000km
viewtopic.php?f=70&t=255372 viewtopic.php?f=70&t=252029 viewtopic.php?f=70&t=256883 Moze cos z tych tematow pomoze ;) Najprawdopodobniej uszczelniacze :) A jaki masz wlany olej ? I zobacz czy Ci nie ubywa płyn z chłodnicy
-
E90 naprawde juz pierscienie ? wymiana silnika 318i N46b20b
ja jestem w trakcie wymiany uszczelnien na zaworach ;) bo to jest najczestrza przyczyna spalania i przy okazji kopcenia . Zobaczymy jak to bedzie jak troche pojezdze :)
-
E90 320i dymek z wydechu
Wydawało mi sie ze jest szary :) Podchodzi bardziej pod niebieski , płyn mi nie ubywa tylko olej ;/ Szczerze teraz nie pamietam dokladnie co mowił . Moze i byc tak jak mowisz ale moze byc tak ze tyle stało i przez to ze nie był eksploatowany to zastała sie uszczelka i puszcza
-
E90 320i dymek z wydechu
Witam z powrotem , wyciek ktory miałem to okazały sie oringi na pompie vacum - wymienione no i przy okazji wymieniłem odme . Juz mniej widac dymienie ale nadal jest . Mierzyłem cisnienia na cylindrach i takie o to wartosci wyszły 11,8 / 11,8 / 12 / 11,8 czyli tam powinno byc wszystko ok :) Niestety dalej bierze olej tak samo jak przed wymiana odmy i oringow . Wyciekow nie ma , czyli najprawdopodobniej do wymiany sa uszczelnienia na zaworach ? (ubytek oleju jest mniej wiecej 1l- 700km ) Czy ktos orientuje sie jakie sa koszty sciagniecia głowicy i wymiany uszczelnien na zaworach ? ( oczywiscie plus planowanie ? ) I co przy okazji musze wymienic jak to robie . U jednego goscia byłem to za robocizne chce 600zł i 1200 na szlifierni ale mowil ze po weekendzie da mi znac z konkretna wyceną .
-
Witam wszystkich serdecznie e90 320i 2005
samą odme - weze były w dobrym stanie odme kupiłem w salonie - jakos 190zł - oringi na pompe vacum dwa + jakis plastik z oringami 80zł - mechanik wział 600zł za całosc / odma mowil ze do 300zł wezmie
-
Witam wszystkich serdecznie e90 320i 2005
witam mam podobny problem , a jak szybko ubywa Ci olej w silniku :)? Ja wymienilem odme i za wiele nie dało - przed wymiana brała 1l oleju na bak tzn z 600km a po wymianie narazie znikly mi dwie kreski a przejechałem z 250-300 km ;/ cos czuje ze czeka mnie remont silnika ..
-
E90 320i dymek z wydechu
Troche poczytałem dziekuje . Wyspiarz.wolin nie kazde auto dymi do tego nie az tak mialem niedawo mazde 323f miala 20 lat a nie dymila nic nawet przy 7tys obrotow i jest dla mnie to dziwne zeby samochod takiej marki przy 150tys przebiegu dymił i normalne ze martwi mnie to bo ciezko zbierałem kase na ten samochod :) Właśnie chce teraz jak zalałem nowy olej zobaczyc ile i po jakim czasie ubedzie tego oleju , tylko ze widzialem jakis wyciek w okolicy łaczenia silnika ze skrzynia . Zimą to zimą nie mowie nic o ziemie , bo to normalne - teraz jest lato i jest cieplo :) Do tego tego dymu nie jest tak troszke , na jedynce i wstecznym czasem pojdzie spora chmurka ;) Niedlugo nagram filmik i wrzuce :) pozdro
-
E90 320i dymek z wydechu
nie wiem czy to jeszcze bedzie cos znaczylo ale podlanczalem u dwoch mechanikow pod komputer i nie bylo jakis blendow
-
E90 320i dymek z wydechu
Witam , niedawno sprowadziłem bmw e90 320i z niemiec z 2005r , wrociłem nia na kołach (jakos niecałe 500km ) otóż mam pytanie i problem taki ze ostatnio zauwazyłem ze jak ruszam od czasu do czasu leci jasny siwy dym z wydechu . Z tego co niemiec mowil i z tego co widzialem ze byl wyrejestrowany niecaly rok temu , samochod stał niecały rok . Wymieniłem filtry i olej na motul 5w 30 . I Nie wiem czy to jest spowodowane tym ze stal i moze byc woda w wydechu chodz wydaje mi sie ze po przjeechaniu gdzies 900km powinno przestac tak sie dziac czy pali olej chodz nie zauwazypem w komputerze jego ubywania jak narazie czy moze w baku zgromadzilo sie troche wody chodz juz drugi raz praiwe nalalem do pelna paliwa w niemczech i w polsce pb98 . Zazwyczaj dzieje sie tak jak ruszam spokojnie z jedynki . Moze musialem przepalic pdf bo juz w tym modelu chyba jest bo widzialem takową kontrolkę ale jechalem dluzszy czas na wiekszych obrotah i nie widzialem zeby cos dymilo czy cos nie wiem nie znam sie moze w wyzszych temperaturach nie widac tego dymu . Prosze o pomoc bo nie wiem co robic , pierwszy raz jestem w posiadaniu bmw ale strasznie mnie dziwi ten bialy dymek i niepokoi ;/ pozdrawiam