Skocz do zawartości

Corneja

Zarejestrowani
  • Postów

    29
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Corneja

  1. Ku przestrodze :) Dość dawno nie pisałem o swoim problemie z wypadaniem zapłonu.. POWRACAM.. :D :D :D POZBYŁEM SIĘ PROBLEMU :D :D :D Dla wszystkich którzy tak jak ja wydali na osprzęt silnika tysiące i zjeździli tysiące mechaników i magików. W moim przypadku wymienione wszystko: świece - DENSO - przerwa ustawiona na 0.85mm cewki - nowe BOSCH sondy - nowe BOSCH czujniki wałków - wydechowy i ssący - nowe ORYGINAŁY pompa paliwa wraz z filtrem - 3,5bar - sprawdzone ciśnienie - podmieniona z innego auta całe uszczelnienie - nowe uszczelki - pokrywa zaworów, kolektor ssący i wydechowy , wtryski, przepustnica wtryski - wyczyszczone w profesjonalnym warsztacie krokowy - czyszczony - sprawny przepływomierz - kupiony używany sprawny na podmianę DISA - sprawdzona i sprawna 100% odma + wszystkie rurki - nowe ORYGINAŁ przepustnica - podmieniona na 100% sprawną oraz ogrom ORINGÓW jako uszczelnienia - DISA, wtryski, bagnet, odpowietrzenie kolektora ssącego itd... pedał gazu - sprawdzony Więc jak już to wszystko zrobicie i nadal będzie wypadanie zapłonu to zamiast wydawać 2500zł na części tak jak wydałem ja :mad2: ODPOWIETRZCIE listwę PALIWA :mad2: :cry2: Kupiłem manometr do sprawdzenia ciśnienia na listwie i chciałem sprawdzić ciśnienie na zimnym silniku - więc przykręciłem manometr do listwy i odpał, a że dobrze nie skręciłem przewodów to uciekało paliwo bokiem, uciekało wraz z powietrzem. Szybko zgasiłem pojazd i założyłem węże bez manometru... wężyk w słoik i ponownie odpał... paliwo wraz z z powietrzem wypompowałem do słoika... Od tamtej pory .... koniec z je-ba-nym wypadaniem zapłonu na zimnym silniku..
  2. Dzięki że ktoś chociaż zajrzał :) ceni się:) Mam LPG VIALLE 5gen. - jeździłem na odłączonej instalacji przez 2 tygodnie, skasowana była też wtedy adaptacja silnika, przepustnicy, przepływki ecetera.... Sam nie wiem gdzie już szukać..rece opadają. Co do świec to są nowe oryginały BMW 3 elektrody.. Podmienię jeszcze pompe paliwa i filtr z lewej strony baku. Czuć poprosty że go zalewa na zimnym. Dostaje korekty na lowowych cylindrach - każdego dnia na innym. Od kilki dni podpinam INPE przed odpaleniem i obserwuję i zawsze jest inny cylinder - co jest chore !!! :mad2: Boję się że to KATY są zjebane bo się juz tyle oczytałem że nie wiem sam co myśleć. Mam NOWE jeszcze nie podmienione LAMBDY i czujniki wałków na dolot i wydech VANOS. Tyle kasy już wpakowałem i od kiedy kupiłem 1,5 roku nie pozbyłem się problemu.. Serwis BMW powiedział szukanie igły w stogu siana... i tak szukam...
  3. Temat poruszyłem jakiś czas temu ; viewtopic.php?f=73&t=284864 Jednak duzo osób miało problem z wypadaniem na zimnym ale u kazedego było to spowodowane czyms innym. Nadal nie mogę sobie z tym poradzić dlatego proszę o sprawdzenie Scrn z INPY. Silnik odpalony rano po postoku 12h - temp. zew. 4C Gdybyście dopatrzyli się czegoś proszę o podpowiedź gdzie szukać. Proszę o sprawdzenie adaptacji czy sa ok? Wypadanie na losowych cylindrach.. Raz na 1, raz na 5, raz na 4 i tak w kółko... :( :( Już mam dość tego szarpania - POMOCY!!! Oto Scrn: http://www.fotoszok.pl/upload/020dfb42.jpg http://www.fotoszok.pl/upload/18d9d6f7.jpg http://www.fotoszok.pl/upload/78f05f60.jpg http://www.fotoszok.pl/upload/efdcc129.jpg http://www.fotoszok.pl/upload/47ee974a.jpg http://www.fotoszok.pl/upload/752205da.jpg http://www.fotoszok.pl/upload/537bc885.jpg http://www.fotoszok.pl/upload/23225ee4.jpg http://www.fotoszok.pl/upload/6caaf743.jpg http://www.fotoszok.pl/upload/a4a976a8.jpg
  4. Mam problem z wypadaniem zapłonu na zimnym silniku. Sprawdzone już wszystko pozostało jedynie pompa w baku. Opisywałem wszystko tutaj viewtopic.php?f=73&t=284864
  5. Witam czy ktoś może wie czy bedzie to problem jak zamontuję pompę z silnika N52B30 do silnika M54B30. Z tego co mi wiadomo popmy maja inne ciśnienie N52 - 5bar, a M54 3,5bar. Czy większe ciśnienie będzie problemem?
  6. Więc musisz posprawdzać wszystko z 5 cylindrem.. Może tak jak kolega pisał wyżej ze wtyczka przewodu do cewki coś nie halo.. Spróbuj jeszcze przeczyścić silnik krokowy i sprawdzić kompresje na 5.. może jest zapieczony pierścień i kompresja ucieka. Ja już sprawdzałem prawie wszystko. Pozostało mi: Wymienić filtr paliwa i pompę w baku ( filtr też jest w baku i nie jest tani ), wyczyścić przepustnice i posprawdzać wszystkie czujniki temperatury. Może ktoś jednak uporał się z tym problemem - bo zapewne to jest pierdoła. :cry2:
  7. No pewnie że się pojawiły błędy.. Wypadanie zapłonu na cylindrze 2, dwa dni później - Wypadanie zapłonu na cylindrze 5, dzień później - Wypadanie zapłonu na cylindrze 3, dzień później - Wypadanie zapłonu na cylindrze 1, dwa dnie później - Wypadanie zapłonu na cylindrze 6..... itd Zapłon wypada na różnych cylindrach.. i tylko takie błędy się pojawiają.. nic więcej.. Wypada tylko wtedy jak odpalę i nie jadę .. dopiero po chwili około 1 min.. Jeśli zaczynam jechać objaw po 300m nie ma.. nawet na benzynie..
  8. Sprawdzałem.. Całą elektronikę, świece nowe, cewki nowe.. Jeśli byłoby to wypadanie tylko na jednym cylindrze wiedział bym gdzie grzebać.. U mnie wypada na różnych.... za każdym razem na innym.. nie ma reguły ze tylko na tym, albo na tym bardziej lub mniej.. Tak jak by go ssanie PB zalewało - przełączę na GAZ i moment problem znika.. Mogę przełączać kiedy chce bo nie muszę przy tym gazie mieć temperatury tylko wystarczy ze pompa nabije ciśnienie na wtryski i gaz jest 30 sek po odpaleniu...
  9. Kolego.. :) W twoim przypadku pierwsze co trzeba zrobić to sczytać błędy.. jak CHECK zapala się jak na choince raz w ta raz w tamtą musi wyjść wszystko na kompie.. Może być cewka, przewody mogą być już słabe, świece do wymiany, świece zalane olejem, i wiele innych Na pewno nie mamy tego samego problemu.. Wymień to co wymieniłem u siebie i jeśli dalej będziesz miał problem - witam w grupie z moim problemem którego jak na razie nikt nie miał.. PS. U mnie jazda na benzynie nic nie da, bo gazu nie było i było to samo.
  10. Tak jak opisałem wyżej.. Mam gaz VIALLE i jest w 100% sprawny. Wtryski są sprawne i nie ma nic do tego gaz.. To nie jest zwykły gaz sekwencyjny.. tym gazem steruje komputer silnika. Gdyby wtryski puszczały byłby problem z odpaleniem pojazdu po kilku godzinach postoju, ponieważ gaz zbierał by się w dolocie i dostawał by podwójną dawkę ( gaz + pb ) bez powietrza.. Wtedy by za bardzo nie chciał odpalać. Tu jest inny problem... Nadal czekam na inne sugestie.. Proszę o dokładne przeczytanie postu z moim problemem :)
  11. Za małe ciśnienie..?? Tyko dlaczego jak nacisnę lekko gaz 0,5mm problem ustaje - obroty 800 na ssaniu pozostają na tej samej wartości po wciśnięciu gazu o 0,5cm. Przecież jak wcisnę o te 0,5cm gaz to jakieś urządzenie musi dostawać sygnał ze jest lekko wciśniety i problem ustepuje - co to ( przepływka, przepustnica)???? I dlaczego jak tylko zaczyna telepać silnikeim, gaszę auto - ponownie odpalam i problem nie występuje.. Ciśnienie na listwie 3,5b - sprawdzone na ciepłym silniku Łeb mi już siada..
  12. Witam. Od kiedy kupiłem auto to jest rok czasu nie uporałem się z problemem wypadania zapłonu. Co było zrobione: - aby nie błądzić :) - świece - cewki - sprawdzona nieszczelność kolektorów ( nowe uszczelki ) - nowa odma - sprawdzone sondy - uszczelka pokrywy zaworów wraz z podkładkami oraz miski olejowej - podmieniona listwa wtryskowa - sprawdzona kompresja - sprawdzone ciśnienie na pompie - odpala ze strzała Poranne wypadanie zapłonu tylko na zimnym silniku. I tu kilka zagadek!! Brak jakichkolwiek błędów w INPA, wypadanie zapłonu na różnych cylindrach ( nie cały czas na tym samym). Jeśli odpalę i od razu jadę problemu nie ma bo po przejechaniu 300m problem znika. Natomiast jak odpalę i stoję po 30 sekundach zaczyna zalewać cylindry, czuć zapach niespalonego paliwa i wypada zapłon ( kontrolka silnika). Wypadanie zaczyna się jak zaczyna odpuszczać ssanie i tak jak by dostawał za dużo paliwa. W letnie dni dużo mniejszy problem a czasami wcale nie było, tylko jak jest chłodno i ssanie pomaga w rozgrzaniu. Na pokładzie mam gaz 5 generacji VIALLE - na gazie problemu nie ma.. po przełączeniu problem automatycznie znika - zapłony nie wypadają więc to nie gaz. Gaz jest na bezpośrednim wtrysku i działa bez problemu. Ostatnio zauważyłem iż jak zaczyna odpuszczać ssanie i zaczyna sie wypadanie zapłonu ( czuć na karoserii żę telepie) i lekko dotknę gaz - dosłownie 0,5 cm nawet wskazówka od obrotów nie podskoczy o milimetr problem ustępuje... o co mu kur... chodzi już nie mam sił.. Zadziwił mnie ze po leciutkim naciśnięciu gazu, tak żeby obroty nawet nie drgnęły problem ustępuje momentalnie, a jak puszcze te 0,5 cm zaczyna szarpać silnikiem. Często jak zaczyna szarpać i zgaszę auto, odpalam od razu i problemu juz nie ma????? LUDZIE POMOCY!!! Tyle głów na forum może kilka mądrych podpowiedzi się znajdzie. Walczę z problemem od ROKU - 5 mechaników i elektryków.. nie dało rade. :mad2: :cry2:
  13. Filtr jest nowy MANN ma 5000km wymieniony razem z olejem..
  14. Koła mam seria czyli 225/50/17. Nie mam żadnej ciekawej hamowni w mieście a najbliższa w Krakowie. Czym może byc spowodowany spadek mocy? Paliwo 98 tankuje. Może VANOS cos niedomaga?
  15. Witam. Mam mały problem z moim E60 530iA z silnikiem M54B30.. 276 tyś - oryginalny sprawdzony.. olej 5w30. Pojazd niby 231KM i powinien w automacie osiągać 100km/h w 7,2s - opisane w manualu. Natomiast u nie jak bym nie mierzył w granicach 9s.. Wiem ze to nie dużo ale 2s robi różnice.. Nie mam możliwości przejechać się innym M54B30 i nie mam porównania, dlatego wydawało mi się cały czas ze idzie super, cycuś glancuś fest machina.. a tu jednak kicha i się załamałem.. :mad2: Nie ma błędów na silniku - czasami sporadycznie wypadnie zapłon na którymś z cylindrów ( tylko na zimnym ), oraz mam uszkodzony od zawsze czujnik poziomu oleju.. co w niczym nie przeszkadza. Wyłączam kontrole trakcji, automat w DS i but... jest 9s do 100km/h W manualnym mieszaniu biegami to samo.. Nie ma jakichkolwiek wycieków, sprawdzona DISA i szczelność. Silnik pracuje równo i cicho, nie ma niepokojących dźwięków, pali ze strzała. Jakoś bardzo mi to nie przeszkadza ale jak powinno być lepiej to bym chciał :cry2: Proszę o interpretację parametrów z INPY.. Poniżej filmik na YT.. Wszystkie komentarze i sugestie mile widziane.. INPA https://www.youtube.com/watch?v=55csKNIQo5Y POMIAR DO WGLĄDU
  16. Dzięki za jakąś informację.. Ale czy to normalne że benzyna ma tak niskie obroty? Miałem za dawnych czasów Opla C20LET 2L16V Turbo i obroty zawsze w granicach 800rpm. Później były Diesle i też obroty wyżej.. A tu takie zaskoczenie i szukam problemu bo wydaje mi się że coś nie tak jest z silnikiem albo osprzętem.. Poduszki zamówiłem pod silnik i skrzynie - nie tani biznes, ale hu***** mnie strzeli z tym telepaniem i trzeszczeniem plastików w aucie z klasy E.
  17. Witam.. Mam mały problem który mnie strasznie denerwuje i nie wiem co zrobić. Pytanie do użytkowników tego silnika i najlepiej z automatem :) Jakie macie obroty biegu jałowego przy rozgrzanym silniku? Dlaczego u mnie obroty mają 550rpm, co wpływa na rezonans na całą budę. Wszystko ustaje jak lekko dodam gazu. Dodatkowo jak stoję na biegu D to obroty są 500rpm - wiadomo przetrzymuje moment obrotowy. Zacznę że nie ma żądnych błędów na kompie. Wymienione: - odma - świece Czyszczone: - disa - krokowy - dolot Samochód pali ze strzała i nie ma problemów jedynie te obroty co mnie strasznie wku***** Pomocy!!!
  18. Witam. Pojawiają mi się cały czas błedy w INPA i nie mogę znaleźć opisu.. Może ktoś z was pomoże i coś podpowie. Zaznaczę ze nic nie pojawia się w iDrive. Błędy:GS19A 4F53 - Wandleruberbruckungskupplung fehlerhaft geoffnet P0741 - Wandleruberbruckungskupplung Schaltkreis - Leistungsproblem/klemmt offen Błędy:AFS_60 6142 - ECO Ventil im SGM CEA0 - Botschaft (Status Lenkunterstuetzung, ID=0E0) von SGM PT-CAN Błędy:ACC_E65 5D0F - Fehler Linsenheizung Błędy na silniku:M54B30 CDA7 - Botschaft (Ruckwartsgang, 3B0) 27FB - Gesteuerte Luftfuhrung: Austeuerung 27C3 - Thermischer Olniveausensor Troche poszukałem ale nic nie znalazłem jedynie odnośnie termicznego czujnika oleju ( 27C3 ).. Proszę o jakieś podpowiedzi..
  19. Witam też mam ten sam błąd, ktoś wie co to może być.. Nie mogę znaleźć opisu..
  20. U mnie jest identycznie, obroty też stoją na 650, tylko że przed zatrzymaniem jak już wskazówka spalania podskoczy na 10-15 i opada ( samochód już jest zatrzymany) i mam uczucie jak by jeszcze mocno ciągną i dopiero po jakiś kilku sekundach postoju jest efekt odpuszczenia.
  21. No tak.. może to nie jest 1 tylko 2, ale chodzi mi o przetrzymywanie biegu przez kilka sekund zanim skrzynia się rozłącza i stoi się bez objawów drgania. Rozumiem że sprzęgło musi podtrzymywać moment obrotowy aby samochód się nie stoczył, tylko coś za długo to trzyma i za bardzo jest wyrywny do przodu bez naciskania gazu. Czy to normalne? W Mercedesie tego nie miałem, szarpał na wyższych biegach, ale przy stopie ładnie schodził i nawet nie było czuć że się zatrzymuje. Natomiast w BMW trzyma ten bieg dosyć mocno i jest to irytujące w korkach. W trasie nawet nie odczuwam ze zmienia biegi. Dlatego pytam bo może tak już maja te ASB, czy może szukać problemu?
  22. Witam. :wink: Jestem nowy na forum i chciałbym pozdrowić wszystkich posiadaczy Bawarii :D Poszukuję jakiejś podpowiedzi lub pomocy odnośnie automatu 6hp19. Przebieg 270tyś. Problemem jest to że skrzynia dosyć mocno przetrzymuje pierwszy bieg po zatrzymaniu pojazdu ( chodzi o to ze jest bardzo wyrywny po zatrzymaniu). Po zakupie wymieniony został: - olej, miska, separator, tuleja elektryki, adapter pomiędzy mechtronikiem a skrzynią, i oczywiście tłoczki mechatronika - wgrany nowy soft, skasowana adaptacja i zrobiona jazda adaptacyjna Skrzynia pracuje bez jakiegokolwiek problemu, biegi chodzą płynnie i bez szarpania. W trybie sport i manualnym też pięknie wrzuca i zbija bieg bez szarpania. Jednak po zatrzymaniu jest efekt jak by się jeszcze nie rozłączyła skrzynia i trzyma tak z 5-7 sekund i dopiero puszcza ( czuć to kiedy rozłączy bo nie ma efektu drżenia kiery i karoserii ) Nie wiem czy to normalne bo dotychczas jeździłem Mercedesem i nie było takiego czegoś, szarpała biegi ale przy stopie rozłączała momentalnie. Zaznaczę że nie ma ślizgania i problemów z obrotami dlatego odstawiam na bok konwerter.Nie było też opiłków na misce i olej całkiem w niezłym stanie. Od wymiany wszystkich części przejechałem już 600km i tak jak by szybciej rozłączało, ale wydaje mi się że za długo. Czy może potrzeba jeszcze pojeździć?? Może się ustabilizuje?? Na zimnej skrzyni jest to mniej odczuwalne. Proszę o wypowiedzi tych którzy posiadają 6hp19 czy mają takie problemy czy może ja jestem przewrażliwiony. :cry2: Bo już mi ręce opadają...... :mad2:
  23. Witam.. znalazłem następny samochód który chciałbym obejrzeć. Niestety jest z USA więc to pewne że był bity, ale za to wyposażenia pojazdu z USA często jest dużo fajniejsze. Poprzedni pojazd który sprawdzaliśmy prawie kupiłem, bo pech chciał ze w ten sam dzień gdy po niego pojechałem pojawił się inny kupiec i podkupił mnie o 3000zł.. więc szukam dalej. Czy pomoże mi ktoś w sprawdzeniu pojazdu? http://olx.pl/oferta/bmw-330i-e90-CID5-ID62SOD.html#cb4f25fb46;promoted VIN : WBAVB33526PS13585 Znalazłem informację iż był prawdopodobnie po dachowaniu - "rollover" Po rozmowie z właścicielem sprawdził go miernikiem i lakier 180-200 na całości oraz słupki w granicy 300.Więc pewnie cały dach był cięty i spawany po słupkach. Proszę o pomoc i w miarę możliwości fotografie jak bardzo był rozbity. Dzięki za poprzednią pomoc ale się nie udało chociaż auto było warte swojej ceny. pozdro
  24. Strasznie mieszacie mi w głowie. Musze sie z tym przespać bo znalazłem jeszcze kilka innych opcji , musze pomyśleć.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.