Skocz do zawartości

dziurba_jr

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez dziurba_jr

  1. dziurba_jr odpowiedział(a) na Puc93 temat w F10, F11
    Mi został lewarek po E91 i pasuje świetnie.
  2. dziurba_jr odpowiedział(a) na Wielebny1989 temat w F10, F11
    Ja wydałem całe 15 € za kod i mapy premium...
  3. aaa i taka ciekawostka. Na tym drugim zaworze - rozdzielaczu są napisy WABCO Made in Poland :) Na oby dwóch częściach są daty produkcji 2014, a auto jest z 2012... czyli kompresor po 2 latach był wymieniany...
  4. Dokładnie oryginał jest WABCO. Po wymontowaniu wygladałjak nowy. Zero korozji, a i tak nie działał. Jest na nim nr seryjny ale niestety nic nie znalazłem w necie dlatego kupiłem ten z ebaya. Najważniejsze, że działa. Mam zdjęcia ale nie bardzo wiem jak je tu wlepić...
  5. Już po wymianie. Faktycznie uszkodzony był ten zawór magnetyczny. Wymieniłem na bezfirmowy bo wabco nie umiałem znaleźć ale auto podniosło się od razu. Najpierw troche prawa strona wyżej ale po jeździe próbnej ustawił się dobrze. Dzieki za podpowiedzi. Temat zamknięty.
  6. Wezmę to też pod uwagę ale u mnie ubytek nastąpił nagle, jednocześnie w oby dwóch kołach podczas jazdy tak że coś musiało strzelić... magnetyczny zawór ma przyjść jutro także zobaczymy
  7. Dokładnie ten filmik oglądałem i tak po rozebraniu wszystkiego wszystko wygląda jak nowe. Osuszacz czysciutki i suchutki. Elektrozawór ani grama rdzy. Poskładałem wszystko z powrotem ale i tak nie podnosi... Dzisiaj zamawiam ten elektrozawór z eBaya. Oryginalnego wabco niestety nie znalazłem nigdzie... jak przyjdzie i wymienię to dam znać. Aaaaaa i zamówiłem te śrubki na końce przewodów co je trzeba wymieniać za każdym razem jak się wykręci. W BMW są po 3,46€ sztuka a na eBayu poniżej 10€ nie znalazłem...
  8. Jak tylko przestanie padać wezmę się za wykręcenie kompresora. Ma może ktoś jakąś radę czy trzeba na coś uważać podczas demontażu?
  9. Czy to o ten zawór chodzi: https://www.ebay.de/itm/Magnetventil-Luftfederung-Fahrwerk-Kompressor-Reparatur-fur-BMW-5ER-F07-F11-7ER/152928483334?hash=item239b3f7806:g:IowAAOSwZYtamQ~K
  10. Na wstępie napiszę, że poczytałem dużo o poduszkach zawieszenia ale mojego problemu nie znalazłem. Sprawa wygląda tak: 5000 km temu wymieniłem poduchę od strony pasażera. Druga była dobra więc nie ruszałem. Wczoraj jadąc autem w ciągu sekundy siadł cały tył. (Na szczęście byłem już prawie pod domem) Myślałem, że to ta nowa poducha bo to zamiennik za 200 zł z allegro... Rozebrałem i prawą i lewą stronę i poduchy w porządku nawet są twarde, nabite powietrzem ale nie na tyle żeby ponieść auto. Jak otwieram auto kompresor się włącza ale tył nie podnosi się nawet na 1 mm. Kompresor próbuje ze 2 razy. Nie umiem zlokalizować usterki. Macałem ręką kompresor jak pompował ale nie wyczułem żadnego wiaterku... Czy ktoś miał już taką akcję ? Bardzo proszę o pomoc i z góry dzięki !!!
  11. Bardzo proszę o sprawdzenie DY02774 Dzięki
  12. Dzisiaj podłączyłem auto pod program diagnostyczny i nie wykrył żadnych błędów !!! Silnik kręci ale dalej nie zapala tak jakby nie miał paliwa... Wyskoczył mi już komunikat że akumulator jest słaby (choć kręci normalnie) dlatego nie chcę dalej po omacku próbować... proszę o pomoc
  13. Tak jak mapę z 2014 tak i tą nagrałem na płycie wielokrotnego zapisu... innej nie miałem akurat pod ręką. Wszystko śmiga bez problemu... z aktualnością map... hm... nie za fajnie... nie ma nowej drogi pomiędzy Bielskiem, a Żywcem, a jest już dawno otwarta... No ale patrząc na pliki to są z kwietnia 2015. W każdym razie jak nagracie tak jak trzeba to musi działać obojętnie na jakiej płycie.
  14. Przetestuję w poniedziałek...
  15. Ktoś pisał, że 2015 miała być ostatnim uaktualnieniem dla map Business, a tu taka niespodzianka 2016: http://chomikuj.pl/dziurba_jr/BMW+RoadMap+Europe+BUSINESS+2016+!!!!/DVD2
  16. Miałem podobną sytuację w Niemczech. Babka zarysowała mi całą lewą stronę przy wyjeżdżaniu z Parkingu. Porysowane drzwi kierowcy, wgniecione i porysowane pasażera, wgniecione nadkole, porysowany próg i zderzak oraz felga. Naprawiłem w Polsce za 900 zł.
  17. mi też tam cyka... nie doszłem do tego co to... przejechałem już 30tyś km i nic się nie dzieje.
  18. nie powinno być problemu. Musi śmigać !
  19. ode mnie działa, jak co chomik dziurba_jr
  20. Ale pewnie pozniej nie sprawdzales stanu wtrysków czy pompy ? Choc tak sobie mysle ze na tych stacjach tez rozne paliwo jest, nie zawsze takie jakbysmy chcieli .. Paliwo wlałem w Austrii. Do sprzedania auta przejechałem jeszcze 30k km. Silnik chodził bez problemu.
  21. Ja kiedyś wlałem 9 litrów benzyny w a-klasie. Dolałem do fola diesla, po 100 km znowu do fola i przepalił :) Nic się nie stało.
  22. masakra... ja moją e91 kupiłem też prawie rok temu z przebiegiem 181000, teraz ma 204000 i nie włożyłem ani złotówki. Teraz wymieniam filtry i oleje i opony letnie. To wszystko :D
  23. Mapa z tematu nie będzie działać w Twojej Navi...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.