Treść opublikowana przez roman12d
-
530d 2000r nagle przestał zapalać
koledzy mieli racje zdechł już totalnie akumulator , dzięki za pomoc ;)
-
[530d]muł do 2,5 tys obrotow
no i wszystko jasne, turbina umarła , jest już wymieniona i teraz śmiga jak złoto ;)
-
[530d] zablokowane drzwi , obie klamki nie działają .
Witam w e39 nie działają mi obie klamki zewnętrzna i wewnętrzna, taką już kupiłem, jak się do tego dobrać ? Nie mam pomysłu jak sciągnąć boczek drzwi bez ich otwierania :/
-
e39 530d garett gt2260 zamiast serii? trzeba coś przerabia
Czyli nie jest źle skoro średnice na wejściu i wyjściu się zgadzają , kwestia tylko przewodu do smarowania to nie jest to jakaś karkołomna robota, a gt 2260 czy 2260v dużo łatwiej dostać niż 2256. Więc chyba warto
-
e39 530d garett gt2260 zamiast serii? trzeba coś przerabia
ceny podobne a sporo można by zyskać szczególnie z dołu , pytanie tylko jak z kompatybilnością smarowania itp, zestrojenie to już potem mniejszy problem
-
e39 530d garett gt2260 zamiast serii? trzeba coś przerabia
ewentualnie gt2260v z nowszego modelu ? próbował ktoś już takiej modyfikacji ?
-
e39 530d garett gt2260 zamiast serii? trzeba coś przerabia
Witam, jako że seryjne turbo umarło i samochód jest rozebrany w warsztacie zastanawiam się czy nie lepiej byłoby od razu założyć mu turbine od e60 wspomnianego garetta gt2260, na pewno lepiej by się zbierał, a ceny są bardzo podobne. Pytanie tylko czy taka operacja wymaga przeróbek ? średnice na wlocie i wylocie są takie same ? Doprowadzenie smarowania ?
-
e39 530d 2000 przełączniki temperatury skąd dostać ..
no tra żarówa co podświetlała guzik "zimniej"
-
e39 530d + pół roczny nie otwierany castrol 10 w 40 ?
to co polecasz przy tym przebiegu ?
-
e39 530d 2000 przełączniki temperatury skąd dostać ..
Pisałem już do kilku zbieraczy części do e39 przycisków samych w sobie oddzielnych nie ma nikt , no cóż trzeba polować, ale wiecie jak to w oczy koli taki piękny panel środkowy i urwany przycisk .. do tego daje po gałach na niebiesko :D
-
e39 530d + pół roczny nie otwierany castrol 10 w 40 ?
witam, zbliża się wymiana oleju, mam w garażu dwie 4 litrowe bańki castrola edge magnatec 10w40 półsyntetyk, nigdy nie otwierane, czy nada się to do 530 d ? Po pół roku stania ? Przebieg rzędu oficjalnie 230 tys naprawdę pewnie około 300 tys.
-
e39 530d 2000 przełączniki temperatury skąd dostać ..
pewnie ma wszystkie oprócz tych. Lubią sobie popękać i wypadać ..
-
e39 530d 2000 przełączniki temperatury skąd dostać ..
a jak wpisywałeś w przeglądarkę ? przełącznik guzik czy przycisk :D
-
e39 530d 2000 przełączniki temperatury skąd dostać ..
Witam ,w e39 mam ułamane dwa przełączniki od temperatury nawiewu ( ten z niebieskim i czerwonym trójkątem na panelu klimy ) , szukałem po aukcjach itp i nigdzie nie mogę znaleźć tego badziewia, czy ktoś orientuje się gdzie to dostanę ? czy pozostaje jeździć po szrotach i z jakiegoś wydłubać ?
-
530d 2000r nagle przestał zapalać
próbowałem, nic nie dało, poza tym jedyny samochód jaki był dostępny żeby pożyczyć prąd do peugeot partner z akumulatorkiem 60ah niezbyt świeżym więc za dużo on tam nie dał.
-
530d 2000r nagle przestał zapalać
no tak tylko że pod dom to mam z 10km nie mam jak go tam zabrać. W każdym razie , trzeba gi zrobić, doprowadzić do stanu fabrycznego wstawić foty na forum a na klape forumową naklejkę :D kupiony 2 dni temu jest kilka rzeczy do zrobienia ale calkiem dobry stan, m pakiet w touringu i eleganckie wnętrze
-
530d 2000r nagle przestał zapalać
akurat tam gdzie padł 100m dalej był warsztat dopchałem go tam i powiedzieli że w poniedziałek sprawdzą mi ten aku, jak będzie [BAD] to odrazu nowy mi zamówią. Wydaje mi się że ucziciwi, nie chcieli od razu wymieniać rozrusznika :D
-
530d 184hp 2000r manual chip + ic ? jaki ?
Witam, w ramach tego że i tak e39 z tydzień postoi zastanwiam się nad zaczipowaniem, ale wczesniej chciałbym wstawić większy IC , czy ktoś już to robił i mógłby napisać jaki tam się zmieści ( mam zderzak m pakiet więc jest sporo miejsca), lub dać namiar skąd kupić odpowiedni ? Ile z takim nowym pięknym IC można wymodzić 530d ? 230 - 240hp jest osiągalne bez czarnej chmury za autem ?
-
[530d]muł do 2,5 tys obrotow
postawiłem go pod światłami z moim starym 406 2.0 Hdi 110hp i do 100 na godzine szły równo a starałem się e39 najlepiej jak mogłem zero uślizgu na starcie itp. Więc coś nie tak. Zajrzałem do dolotu nie widać żeby metalowe kolanka i tak dalej były skorodowane opaski też dobrze podokręcane, może przepływka ..
-
530d 2000r nagle przestał zapalać
w sumie możliwe , ale minute wcześniej zapalił normalnie .. z drugiej strony 3 litrowy diesel to tego prądu sporo potrzebuje żeby się ruszyć. Sprawdziłem , akumulator ma jeszcze oryginalny bmw
-
530d 2000r nagle przestał zapalać
Witam coś dziwnego stało się mojej e39. Pojechałem na przegląd. Czekam w kolejce. Wołają że moja kolej normalnie wsiadam zapala bez najmniejszego problemu. Wjeżdżam na szarpaki, okazuje się że zgubiłem przednią blachę po drodze :mad2: i nie zrobią przeglądu. To wyjeżdzam. Wsiadam .. i ... i nic zero reakcji wogóle nie kręci rozrusznikiem, cała elektryka szyby itp działa normalnie, pomyślałem że może imobiliser rozłączyłem akumulator i podłączyłem , nic nie dało i tak kilka razy dla pewności. Zachowuje się tak jakby ktoś wyciągnął wtyczkę z rozrusznika. 20s wcześniej zapalił całkowicie normalnie i nigdy nie miał z tym problemów .. Przy przekręceniu kluczyka na "zapal" słychać tylko cyknięcie przekaźnika
-
[530d]muł do 2,5 tys obrotow
Witam , mam problem z moim e39, do około 2,54 - 2,5 tys obrotów muli, powyżej jest już lepiej ale też chyba nie tak jak być powinno. Mam model z 2000 roku w manualu 193 konie, przy 100 km/h na 5 tym biegu , gaz do oporu a przyspiesza prawie nic ... Czy może być to wina przepływki ? , Zatkanych filterków w elektrozaworach o których pisze robertbmw w swoich postach ? Nie świeci się check engine ani nic z tych rzeczy. Czy jest ktoś z wawy kto ma zdrową 530d 193 hp dla porównania jak to ma chodzić ?