Treść opublikowana przez Zaryll
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Jeśli nie masz DPF-a to możesz wybrać LL-01 Czyli który z tych co wymieniłem będzie najlepszy?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Możesz pozostać przy lepkości 5w30, natomiast markę polecam Amsoil lub Valvoline i olej zmieniaj po 15 tyś. km. lub co 1 rok. Przed wymianą robić "płukankę"? No i przyszedł czas na wymianę, zdecydowałem się na Valvoline, ale teraz który? Są 5w30 SynPower, SynPower Xtreme MST C3, MST C4, Xtreme XL itd :( (...a DPF jednak jest wycięty)
-
Ringi CCFL w E83
Wrzucił byś jakieś foty, chętnie bym zobaczył jak wyglądają te ringi :D
-
2.0 nierówna praca silnika i kopcenie
Czy rozwiązaliście problem z falującymi obrotami i kopceniem? U mnie też zaczęły falować obroty i jak chwilę postoi zapalone to zaczyna kopcić "śmierdząco" na biało :mad2:
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Wyjąłem bezpiecznik (zapaliły się te trzy kontrolki), ale stuki, podszarpywanie przy wciśniętym "do dechy"gazie na 3 i 4 biegu w okolicy 3000 obr. nie ustało. Czy to oznacza, że skrzynia rozdzielcza jest dobra, czy mimo to (że po wyjęciu bezpiecznika objawy nie ustały) może to być jednak uszkodzona skrzynia rozdzielcza?
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Nie chcę czegoś zje*ać. Na pewno bezpiecznik nr 26? We wcześniejszych postach pisałeś, że nr 40.
-
X-DRIVE - SLYNNA ZEBATKA CENTRALNEGO DYFRA
Sama kontrolka 4x4 swieci sie z powodu bledu czujnika kata skretu. Po odlaczeniu wtyczki powinny sie zapalic 3 kontrolki. Jesli pala sie 2 tzn,ze rezystor (druga wtyczka przy silniczku)jest niezakodowany, badz inny niz zakodowany :) Temat ogarnialem u kolegi z forum tydzien temu :) Opisywane w temacie objawy i u mnie się pojawiły, tj. stuki, podszarpywanie przy wciśniętym "do dechy"gazie na 3 i 4 biegu w okolicy 3000 obr. Wyjąłem bezpiecznik nr 40, zapaliły się kontrolki na żółto 4x4 i hamulec, ale po przejechaniu kilku metrów kontrolki zgasły i dzieje się tak dokładnie za każdym razem po włączeniu zapłonu, odpaleniu, przejechaniu kilku metrów, kontrolki gasną jak gdyby nigdy nic. Mało tego jak wjechałem w grząski teren to zaczęła migać kontrolka 4x4 jak przy działaniu systemu 4x4 jak gdyby normalnie działał napęd 4x4. Czy nie powinny świecić się one cały czas (i system 4x4 nie działać) do póki nie włożę z powrotem bezpiecznika?!
-
Łódzkie
Czy w łódzkim naprawia ktoś skrzynie rozdzielcze (reduktory) xdrive? Z tego co wyszukałem to najbliżej znalazłem dopiero w Częstochowie :(
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Możesz pozostać przy lepkości 5w30, natomiast markę polecam Amsoil lub Valvoline i olej zmieniaj po 15 tyś. km. lub co 1 rok. Jakiej firmy zalecacie płukanki, chcę ją zastosować przed zmianą na ten olej Amsoil czy Valvoline 5w30?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Rozumiem, że to do mnie -czy robić płukankę?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Możesz pozostać przy lepkości 5w30, natomiast markę polecam Amsoil lub Valvoline i olej zmieniaj po 15 tyś. km. lub co 1 rok. Przed wymianą robić "płukankę"?
-
Jaki olej do mojego BMW – wszystkie modele i silniki
Proszę o dobór najlepszego jakościowo oleju do: Model: X3 E83 LCI XI.2006r. Silnik: 2.0d 150KM M47N2 Przebieg: 200 000 km Styl jazdy: średni Użytkowanie: miasto 70% / trasa 30% Zużycie oleju bieżące na 1000 km: 100 ml DPF: teoretycznie jest, ale praktycznie to nie wiem czy jest (końcówkę wydechu mam okopconą na czarno) Obecnie olej: BMW 5W30 (wcześniej: ???) BMW serwisowane w ASO w Belgi do przebiegu 113 tyś.km, rok temu przy przebiegu 170 tyś. (olej: ???) sprowadzone do kraju i zalane olejem BMW 5W30. Moc podniesiona programem do 185KM Przebieg roczny ok. 30 tyś, wymiany wg. wskazań komputera Garażowany.