Skocz do zawartości

bmtriko

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez bmtriko

  1. bmtriko opublikował(a) temat w E46
    Sprawa ma się tak :mrgreen: dzisiaj to zauważyłem,wcześniej nie zwracałem uwagi na to jadę na 3 i but nagle a w lusterczku dymek czarny jakoś mi to nie przeszkadza specjalnie bo nawet fajnie to wygląda but czarny dymek i auto do przodu.. Raz takie e60 widziałem jechało spokojnie i but czarny dym i e60 nie ma :mrgreen:
  2. bmtriko opublikował(a) temat w E46
    http://i57.tinypic.com/3358tms.jpg takie błędy pojawił się w zakładce instrument clauster co one oznaczają? czy to są błędy sporadyczne?
  3. bmtriko odpowiedział(a) na bmtriko temat w E46
    kolego Faliszewice a na tym filmiku widać jak dmuchawa się wyłącza i włącza czy to wina jeża?
  4. Panowie dzisiaj bez żartów.Sprawa ma się tak(jeszcze nie kapie ale u góry juz się świeci,wiec pewnie nie bawem pusci)chodzi o dekielek pompy vacum ten na torxy.Mechanik kiedyś mi uszczelniał(ale dał za pewne sylikon zwykły)ja mam wurtha sylikon i w sumie problem jest tylko w tym czy po odkręceniu dekielka tego na bodajże 4torxy uleci dużo oleju? czy nie? o to mi tylko chodzi. Bardzo proszę o konkretną odpowiedz bo silnik teraz ciepły jest chce około 18stej zabrać się za uszczelnienie i na noc zostawić
  5. bmtriko odpowiedział(a) na bmtriko temat w E46
    koledzy powiedzicie czy to jeż czy wentylator siada tutaj dokładny filmik temperatura 20stp ustawiona obroty na full(nikt nic nie zmniejsza itp) i jak widać sam wentylator startuje... a za chwilę się wyłącza w w kabinie nic powietrza
  6. bmtriko odpowiedział(a) na bmtriko temat w E46
    sprawa ma się tak odpowietrzyłem tylko,że włączam nawiew na full i 16stp i słychać jak wiatar zwalnia tak zamula nie ma siły ale za pare sekund już jest okej i tu pytanie tym wiatrakiem pod podszybiem steruje jeż?? może to być wina tego jeża i dla tego tak?
  7. kurde coś jest nie tak ...układ odpowietrzony a temperatura w zegarach nawet 94stp i tak podczas pracy na biegu jałowym chodził tak z 1h i temperatura 32stp a siła dmuchawy najmniejsza.Po otwarciu termostatu,zjeżdzam z temperaturą sobie na 16stp i daje siłe nadmuchu full i co? bu bu nic nie wieje.Zgasiłem silnik włączyłem i po woli zaczeło wiać ale też nie jakoś mocno.... co się dzieje?
  8. bmtriko odpowiedział(a) na bmtriko temat w E46
    koledzy pomóżcie dolałem płynu.. zakręciłem korek..uruchomiłem auto.. wszystkie 4 odpowietrzniki po kolei odkręcałem i jak leciało zakręcałem..teraz będę około 1h 30min do 2h czekał aż się otworzy termostat i w związku z tym pytanie czy jak dolny wąż będzie gorący już to po tym zabiegu na włączonym silniku odkręcić jeszcze raz po kolei odpowietrzniki i szybko zakręcić? dla pewności,że płyn się wylewa i jest odpowietrzony? nie zapowietrze tak od nowa?? aha i tutaj pytanko piszę ogrzewanie na full okej mam 32stp i dmuchawa na dwie kreski..ale cczy jeszcze muszę kliknąć recznie nadmuch na szyby,nogi,twarz czy tego już nie?
  9. bmtriko odpowiedział(a) na bmtriko temat w E46
    nie denerwuj mnie. Pytam ponownie...
  10. bmtriko opublikował(a) temat w E46
    Panowie mam pytanie jaka jest procedura odpowietrzania silnika(nie od początku w sensie płyn tam jest już tylko tyle co uleciało z zaworu tego od klimatyzacji z węża) w takim razie są odpowietrzniki takie 1.tutaj przy korku wlewu płynu 2.na EGR 3.Tam gdzie Olej 4.Na wężu od podgrzewacza u góry(koło podszybia) i teraz pytanie w jakiej kolejności to zrobić? 1.dolać płynu nie całkowicie na maks bo układ ma już płyn 2.zakręcic korek i uruchomić auto z temperaturą 32stp i dmuchawa na 2 3.i tutaj jak teraz lecieć?? ten przy korku wlewu? czy go pomijam ? prosiłbym o odpowiedz jak od tego puntku lecieć który po kolei odkręcać?? bo potem wiem,że jak się już poodkręca i zakreci to czeka się około 1/2h aż temorstat się otworzy ale prosiłbym o odpowiedz w jakiej kolejności...
  11. teraz trzeba odpowietrzyć?
  12. halo odpowie ktoś?
  13. panowie sprawdziłem dzisiaj to i u mnie przy 16 stopniach jest w pozycji jak na filmiku początkowej: dziwnie sie zachowuje zaworek.. w tej pozycji co na początku filmiku to jest jako niby zamknięty okej a teraz zobaczcie jak się otwiera...w dół i do góry a tutaj po odpieciu wtyczki: a tutaj filmik kolegi z 3 tematu bodajże u niego inaczej działa niż u mnie zwrócie uwagę,że tu gdzie grzybek(ta guma) tu u niego jest do środka a u mnie do góry i nie wiem czy dziwnie to nie działa bo zamiast otworzyć się do góry to u mnie idzie w dół a potem odskoczy koledzy i prosze o pilną pomoc jak miałem grzybek zdjęty to był płyn widoczny...ale dałem na klimatronicu na 20stp na chwilę i płyn strzelił z tego i rozlał mi się na doł silnika.Sprawdziłem potem w z zbiorniczku i płyn jest na minimum( a wylało się ja wiem na pewno nie pół litra) to teraz wystarczy dolać płynu tylko? trzy trzeba cały układ odpowietrzać??
  14. odpowiesz kolego?
  15. okej ale on wtedy się otworzy a po zmniejszeniu temperatury zamknie ? czy przy np 18stp będzie chodzić non stop gora dół''nie,że góra-pauza i dół-pauza'' tylko non stop?
  16. kolego odpowiesz?? bo pasuje mi to iść sprawdzić
  17. aha czyli najlepiej sprawdzić 16stp grzybek ma być na dole... jeśli przy 16.5 i nie pójdzie do góry to spoko ale przy 18stu stp ma on pójść do góry? czy wtedy chodzić non stop góra dół??? o to mi chodzi
  18. okej kolego to jeszcze tak spytam... odkręce te 4śrubki i włącze panel klimatyzacji na 16stp wtedy trzepień ma być na dole tak? a dla czego jedna osoba pisze,że przy 16.5stp juz się otwiera a druga osoba tu pisała,że otwiera się dopiero przy 18stp? to u kogo jest okej a u kogo żle?? i spytam jeszcze bo jedna osoba napisała,że przy temperaturze 18stp trzepień chodzi góra dół... to prawda? nie jest to na zasadzie,otwiera,zamyka? czy on też chodzi np tak co chwila góra i dół itp? czy tak nie może chodzić?
  19. koledzy pilnie pytanie bo chce jutro odkręcić tą częśc tylko http://i59.tinypic.com/k0ln9c.jpg i sprawdzić czy trzepień chodzi czy nie chodzi... i tu pytanie po odkręceniu tych 4śrubek(wężów nie będę odkręcał) wyleci płyn czy nie?
  20. a jakie są tak na prawdę te objawy??że trzeba nim się zając? bo dodam,że ja jak ustawię temperaturę np w zimę 24stp i auto to na nogi leciało ciepłe a teraz jak dam 16stp i auto to na nogi leci normalne nie gorące.To warto tam grzebac?
  21. a gdzie w m47n jest ten zawór?
  22. po co odkopywać stary temat? musiałem przez to lecieć do auta i sprawdzić czy działa mi to poprawnie uf działa :mrgreen:
  23. Pomożemy! :D mówić od razu co malowane? i jakie elementy mają odcień inny? :mrgreen:
  24. bmtriko odpowiedział(a) na bmtriko temat w E46
    Ale też masz takie za 90zł czy wszystkie ori bmw?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.