Treść opublikowana przez BarMoto
-
316i.Zapowietrzony układ chłodzący.
dzięki kolego ArekR za ten link... bardzo pomocny. mam nadzieję że ogarnę... pozdro!!! :cool2:
-
316i.Zapowietrzony układ chłodzący.
lepiej zaczynać całą operację od zimnego silnika np rano? czy przejechać się gdzieś tak aby rozgrzać silnik i wtedy bawić się w odpowietrzanie?
-
316i.Zapowietrzony układ chłodzący.
Witam, coś mam problem z układem chłodzenia w mojej beci, ostatnio pisałem o urwanym gwincie śruby odpowietrzającej, wcześniej o pękniętym krućcu nagrzewnicy a dziś muszę założyć nowy temat. sprawa się ma tak. niedawno wymieniałem płyn chłodniczy ( po montazu nowego krućca nagrzewnicy) starałem się odpowietrzyć według wszelkich wskazówek jakie znalazłem na forum itd. tylko że śrubka odpowietrzająca mi poszła.. więc jeżdziłem 2dni na takiej urwanej zanim nie załatwiłem nowej ori (chłodnica zamiennik) i cały ten czas z otworu gdzie został tylko gwint wydobywał się płyn, lekko bo lekko ale zawsze. i odpowietrzenie szlak trafił. po zakupie nowej śrubki zaczął się kłopot z odpowietrzeniem układu, TZN... pomimo że odpowietrzam wg wskazówek to dzieją się dziwne rzeczy.. przede wszystkim na ZIMNYM i ROZGRZANYM silniku poziom płynu jest identyczny, główny przewód gumowy na górze jest twardy(czyli zapowietrzone).. potem dolewam płynu ale jego stan jest identyczny, tak jak pisałem powyżej. itak w kółko.. może ten temat to kotlet, nie wiem.. ale proszę bardzo o pomoc bo już mnie to denerwuje.. jak to teraz porządnie odpowietrzyć żeby a zimnym płynu było do połowy zbiornika, a na rozgrzanym MAX. bardzo proszę o porady co zrobić krok po kroku..czy odpowietrzać na zimnym, na rozgrzanym..kiedy na maxa włączyć ogrzewanie itd.. bo coś spieprzyłem tylko już nie wiem co. BMW E36 316i Proszę się zapoznać i zastosować!!! viewtopic.php?f=68&t=120678 Czas operacyjny na poprawienie 24 godziny. Jak poprawiłeś ten tytuł??? :mad2: Ręce mi opadły. Poprawiłem sam, ale zrobiłem to po raz ostatni ostatni.
-
bmw 318i 113KM przerywa na benzynie a na lpg nie
a dawno zmieniałeś filtr paliwa? może masz już nieźle zapchany i stąd tak przerywa?
-
[E36 3xx]Jaki Olej?Płukanka?-Wszystko o olejach silnikowych.
to nie dobrze ze nie wiesz jaki byl lany :nienie: kazdy silnik jest w innym stanie i potrzebuje innego rodzaju oleju, nie wiem w jakim stanie jest Twoj :roll:
-
316i.Wymiana:pasek wieloklinowy łączący alternator,pompe itd
Witam, myśle że już przydałaby się wymiana owego paska, ponieważ prawie wszędzie są pionowe mini pęknięcia na nim (od strony wewnętrzej) jak na foto: http://www.pelicanparts.com/BMW/techarticles/E36-Belt-Replacement/pic6.jpg dodam że nie ma żadnych objawów zewnętrznych potwierdzających natychmiastową jego wymianę, hałasów itd. ale te mini pęknięcie mnie niepokoją, chociaż jeździ się gitara...wszystko gra i buczy. mam też pytanie czy wymianie podlega sam pasek czy automatycznie trzeba wymienić napinacz, jakieś rolki??... nie mam pojęcia dlatego pytam. :cry2: chodzi o E36 316 bez klimy
-
Wymiana oleju w tylnym moście+ skrzyni biegów, co myślicie?
Dzięki Panowie za życzliwe komentarze. teraz już przekonałem się na 100% (po wizycie na Castrol Polska i dobraniu mojego auta) wiem że muszą to być: skrzynia begów- pomarańczowa nalepka, a taką mam :wink: Castrol Transmax Dex III Multivehicle ATF. dyfer- Castrol Syntrax Longlife 75W-90 gra i buczy :)
-
[318ti] Naprawa chłodnicy... warto??
Miałem TO SAMO kolego. na poczatku tata mnie namowil na "uszczeslniacz" jakies tam granulki czy cos...[BAD], nie zdalo egzaminu.. i zamowilem nowa chlodnice/zamiennik z allegro za 160zl. Jestem zadowolony. gra i buczy. :)
-
Wymiana oleju w tylnym moście+ skrzyni biegów, co myślicie?
jest tu jakiś artysta co po numerze VIN potrafi rozszyfrować jaki mam wlać olej do skrzyni? bo do mostu wiem że ma to być Castrol SAF-XO 75W90(bez szpery)..albo innej marki o podobnej specyfikacji.
-
Wymiana oleju w tylnym moście+ skrzyni biegów, co myślicie?
no to powiem Ci "rzadzik" że mnie uświadomiłeś teraz z tymi "blokadami skrzyni" podczas redukcji na 2 i 1.... zawsze myślałem że coś jest nie halo ze skrzynią, sprzęgłem itd..a tu takie zabezpieczenie wymyślili...hehe dzięki za link.przyda się:D
-
Wymiana oleju w tylnym moście+ skrzyni biegów, co myślicie?
właśnie tak jak mówisz...bardziej tu chodzi o swoje ego...niż jakąś znaczącą naprawę autka. myślę że jak już będzie jakiś nagły przypływ gotówki to to zrobię. ps. mega ta Twoja felga...ehhh
-
Wymiana oleju w tylnym moście+ skrzyni biegów, co myślicie?
mam sprawę. moja E36 ma już kilkanaście lat na karku, chce dla niej dobrze, chce żeby było wszystko z nią ok, i tak naszła mnie myśl żeby wymienić oleje skrzyni biegów + tylnego mostu.. wymieniam regularnie wszystkie filtry, plyny oleje itd, ale nigdy jeszcze powyższych olejów. a becie mam już 3 lata. dodatkowo jeszcze skłania mnie ku temu (jeśli chodzi o skrzynię biegów np) że ciężko wchodzi 1..nie wtedy gdy auto stoi, tylko np jak redukuję np z 2...jak auto się porusza, jest w ruchu..i podobnie jest przy redukcji z 3 na 2.żeby 2 weszła jak masełko to muszę zwolnić np do 30-20km/h.. może jest ku temu inny powód ale może olej jest w opłakanym stanie i wymiana coś pomoże? z kolei jeśli chodzi o tylny most, to czuje takie lekkie szarpnięcia zaraz po zmianie biegów, szczególnie jak silnik jest zimny. czytałem na różnych forach że ludzie przy wymianie oleju są zszokowani stanem wylewanego w porównaniu z nowym..tak jak mówię nic przy tym nie robiłem 3 lata...a i pewności nie mam co do serwisowania poprzedniego właściciela. jak myślicie pomogą wymiany tych olejów? jest to drogie jeśli zdecydowałbym się u mechanika na wymianę? czy jednak na tyle proste żeby samemu zrobić, bo wystarczy tylko np wjechać na kanał? chociaż nie mam wprawy powiem szczerze... i jakie wg was oleje są najlepsze?? z innych forum BMW dowiedziałem się że: -do skrzyni biegów jeśli chodzi o E36 to tylko ATF kolor czerwony. ale czytalem ze tez sa jakies skrzynie z wydukiem MTF i ze tego sie nie wymienia bo to olej dożywotni-to prawda? i ile wchodzi litrow? -do tylnego mostu, mam E36 316i Compact czyli tam nie ma szpery czyli podobno tylko CASTROL SAF-XO 75W90, to jakiś olej specjalnie swtorzony do BMW i tylko do nich "pasuje". i podobno wchodzi 1,2l do małego mostu montowanego w 316.. poratujcie radą bo mało się na tym znam. mogę tego wszystkiego nie ruszać i zostawić tak jak jest, może to jest moja nadgorliwość, sam nie wiem. po prostu lubię wiedzieć że coś jest nowe/wymienione. pozdro BMW E36 316i Compact 97r
-
jak wymienić końcówkę nagrzewnicy od strony silnika?? foto
a stare oringi nawet jesli są dobrym stanie nie mogą byc? skoro wczesniej nic nie przeciekało to teraz po okreceniu myslisz ze beda?
-
jak wymienić końcówkę nagrzewnicy od strony silnika?? foto
znaczy oringi mam ale nie są nowę..i wymienię tą końcówkę w taki sposób jak napisałeś bez problemu? od strony silnika się nie dostane?
-
jak wymienić końcówkę nagrzewnicy od strony silnika?? foto
Witam, Stało mi się dokładnie to co w tym temacie.. viewtopic.php?f=68&t=131490 ale nie wiem jak to wymienić, zakupiłem już używaną koncówkę, bo moja ułamała się dokładnie jak na tym foto: http://img139.imageshack.us/img139/917/1003306c.jpg ale nie wiem jak to wymienić, może mi ktoś napisać krok po kroku? pytam bo już n a różnych forach każdy pisze inaczej i już sam nie wiem.a nie chce sobie robić dodatkowej roboty. mam e36 316i compact