Treść opublikowana przez piotrekxxl
-
M3 - jakie rzeczywiste koszty utrzymania ??
a czy ktoś zwrócił uwagę, że temat założony został 18 czerwca 2005 roku :?: Po co odgrzewać stare tematy :?: I racja, że z prostego pytania powstała kolejna kłótnia o LPG... Panowie wielcy przeciwnicy "gazu" proponuję Wam następnym razem gdy spotkacie na swojej drodze BMW z instalacją gazową to zepchnijcie ją z drogi bo przecież taki "profanator" nie jest wart takiego auta. Żałosne... :mad2:
-
jaki lepszy rozmiar na zime
W serwisie opon powiedziano mi, że generalnie na zime im węższe tym lepsze oraz że duże znaczenie ma teren po jakim się jeździ np: miasto gdzie na ulicach leży błoto pośniegowe z "dodatkami" :evil: czy teren pozamiejski z ujeżdżonym czystym śniegiem - wtedy też znaczenie ma rodzaj bieżnika i kostki bieżnika. Ja od poprzedniego właścicela dostałem zimówki w rozmiarze 175/70 R14 ale zmieniam gdyż przeraził mnie rocznik opony '90 :mrgreen:
-
zmiana płynu w chlodnicy. gdzie korek od bloku?
Pamiętaj o dobrym odpowietrzeniu silnika - śruby odpowietrzajace na chłodnicy i obudowie termostatu :!:
-
zmiana płynu w chlodnicy. gdzie korek od bloku?
na temat płynu do chłodnicy: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=36653&highlight= ważna rzecz: tu masz fotkę gdzie ta śruba (fotka zapożyczona z książki "Sam naprawiam samochód - BMW E30): http://img154.imageshack.us/img154/7464/spustm40rq9.th.png podejrzewam że masz silnik M40 :?:
-
opinie na tamet kierowcow w bmw
sorki za pomyłkę, X5 oczywiście :mrgreen:
-
opinie na tamet kierowcow w bmw
Oglądałem niedawno program w TVN Turbo. Prowadziła Martyna Wojciechowska a gościem była Agnieszka Rylik. A. Rylik jeździ na codzień BMW MX5 i w związku z tym otrzymała od M. Wojciechowskiej pytanie czy jej to nie przeszkadza bo przecież BMW jeżdżą głównie "karki" :shock: Bez komentarza...
-
"Uczymy nie jeździć, tylko przemieszczać się"
Wiele razy prosiłem mojego instruktora nauki jazdy: Pojedźmy na autostradę, pojedźmy na lotnisko (jest w Krakowie nieczynne zagospodarowane torem "wyczynowym") i jeszcze wiele podobnych próśb do niego kierowałem. Odpowiedź była taka: Masz się nauczyć zdać egzamin a na :shock: nie ma czasu. :duh: Przy dzisiejszych cenach kursów i egzaminów niewielu stać na luksus wielokrotnego zdawania czy dodatkowych godzin jazdy... Niestety decydenci nie widzą związku pomiędzy brakiem solidnego szkolenia a sytuacją na naszych drogach. Zawsze można skalę wypadków wytłumaczyć lekkomyślnością kierowców lub stanem dróg lub brakiem kasy lub... itd, itd, itd...
-
M40 Klekot przy odpalaniu-robić czy nie??
http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=37271&highlight= także na tym forum temat poruszany dość obszernie z testem forumowicza - jeśłi chcesz to :search: . Ale tak jak większość tutaj radzi: zrezygnuj z mineralnego i zalej conajmniej półsyntetykiem. Z tego co pamiętam są tacy, którym przestało klepać po wlaniu ceramizera. Nie ma też takich, którzy mogą powiedzieć, że ceramizer zaszkodził. Ja mam zamiar wlać taki preparat na 1000 km przed wymianą oleju. Moja M40 też przez sekundę może dwie klepie na "zimno" ale taki już urok tych silników... Aha, jeżdżę na półsyntetyku bo nie wiem na czym jeździł poprzedni właściciel - przy następnej wymianie wlewam syntetyk. Pozdrawiam
-
Jak to jest możliwe??
Panowie i Panie, nie wytrzymałem i założyłem w tej kwestii nowy temat. Spójrzcie tutaj http://moto.allegro.pl/item135068356_bmw_e_30_po_tuningu.html :duh: Proponuję wytropić oprawcę i zrobić z nim mniej więcej to samo co on z tym autem. Brak słow. Idę spać i będą dręczyć mnie koszmary. Pozdrawiam i niech moc będzie z Wami :!:
-
Wznosząca się linia nadwozia...
wielkie dzięki - nie wpadłem na to że na motoallegro jest też literatura motoryzacyjna :oops: już licytuję :twisted:
-
Wznosząca się linia nadwozia...
No to fura na koziołki i ogień :!: :wink: Mam nadzieję, że poradzę sobie z wymianą padniętych elementów chociaż mechanik ze mnie żaden :mrgreen: Po wypłacie robię zakupy i jak zdecyduję się na samodzielną naprawę to zrobię jakieś foto do działu "zrób to sam" - może komuś się przyda... Czy w tej książce http://www.wkl.com.pl/oferta.php?kd=1&dzial=1&id=358 będzie coś w tym temacie :?: Miał ktoś z Was już z do czynienia z tym poradnikiem :?:
-
Wznosząca się linia nadwozia...
Witam, Jak w temacie. Gdy postawię moją becię na płaskiej i równej nawierzchni to linia nadwozia wznosi się w złą jak dla mnie stronę, czyli przód autka jest duużo wyżej niż tył. Zupełnie to psuje "view". Co może być przyczyną takiej postawy mojej beci. Nie znam jej przeszłości gdyż niedawno ją kupiłem od gościa, który nie wiedział nawet na jakim oleju jeździł :jawdrop: Ryzyk, fizyk - zwracałem głównie uwagę na blachę i lakier. Dodaję, że mam wrażenie skaczącego auta tzn. koła na dziurach (zwłaszcza w zakręcie) tracą kontakt z podłożem - zwłaszcza przód :mad2: Co mam wymienić :?: amorki+sprężyny, same amorki, sworznie, tuleje, łączniki, WSZYSTKO :shock: :?: :?: :?: Aha, dodaję, że tłucze się na dziurach niemiłosiernie. Jak zrobię fotkę to wkleję co by ułatwić Wam ocenę "wznoszącej się lini nadwozia" Dzięki za ewentualne sugestie. :modlitwa:
-
Jak rozpoznać strzelanie???
Przy okazji jeszcze jedno pytanko. Czy temperatura otoczenia może mieć wpływ na spalanie - zwłaszcza gazu :?: Przy założeniu, że pomimo mrozów nie włączamy w aucie ogrzewania i innych prądożernych urządzeń.
-
czy po numerach silnika albo nadwozia mozna wyczytac rocznik
Skoro napisal, ze ma wloski brief (hehe, smieszna zbitka) to na 99% znaczy, ze fura niedawno sprowadzona. Ja mam juz drugie auto z Wloch - moge Ci pomoc znalezc conieco. A, masz rację. Nie zauważyłem. :cool2:
-
Jak kupować BMW podaję kilka porad !!!
Ja trochę zaryzykowałem i przy kupnie auta zwróciłem głównie uwagę na stan blachy i lakieru (kupowałem auto 17 letnie). Powód: Naprawy blacharsko lakiernicze są z reguły najdroższe. Inna sprawa, że zacząłem się interesować marką BMW dopiero po zakupie. Gdybym był wcześniej forumowiczem może skorzystałbym z niektórych rad. Generalnie jestem i tak zadowolony z autka choć w najbliższym czasie dołożyć muszę do beci z 1500 zeta...
-
Jaki płyn chłodzący na zime ??
A czy jest jakiś szczególny problem z wymianą płynu chłodzącego w autach z instalacją gazową (instalka II gen.) :?: Słyszałem, że można sobie nieźle namieszać przy tego typu operacjach. Niestety nie słyszałem już co takiego złego się może stać ale efekt końcowy był w postaci wymiany silnika. Szczegółów nie znam. No, może poza tym, że sytuacja dotyczyła poloneza :mrgreen: I jak samemu wymienić ten płyn jeśli nie będzie żadnych problemów przy gazie :?: - Nie znam się kompletnie na mechanice ale uparłem się aby to co się da naprawiać lub wymieniać samodzielnie. Pozdrawiam.
-
Jak rozpoznać strzelanie???
Witam, jak w temacie - jak rozpoznać czy był wystrzał gazu lub co jest objawem wystrzału w momencie wystrzału? Co do pierwszej części pytania: Kupiłem niedawno BMW z silnikiem 1.6 M40 z już założoną instalką II generacji firmy LandiRenzo. Nie mam żadnych negatywnych odczuć co do jazdy na gazie a wręcz lepiej mi się jeździ niż na benzynie. Niepokoi mnie jedynie pęknięta obudowa filtra powietrza i gumowa rura łącząca przepływomierz i kolektor dolotowy - chyba dobrze tą część nazwałem jeśli nie to mnie poprawcie (jestem lajkonikiem :mrgreen: w kwestii mechaniki :oops: ) Czy te usterki mogą świadczyć o wystrzale :?: Druga część pytania: Jak rozpoznać wystrzał :?: Pozdrawiam.
-
czy po numerach silnika albo nadwozia mozna wyczytac rocznik
Może masz auto sprowadzane a między innymi w 1994 auta sprowadzane były jako składak i datę sprowadzenia "składaka" wbijano jako rok produkcji. Sprawdź w dowodzie rejestracyjnym czy nie masz w innym miejscu daty prod. nadwozia - tam powinna być dobra data
-
Małopolskie
Stan ogólny auta sprawdzi ci kazdy mechanik "praktykujący". Usterki bardziej skomplikowne warto powierzać w ręce wyspecjalizowanych warsztatów np. tych wymienianych w tym temacie. Udanych zakupów :cool2:
-
Małopolskie
Polecam warsztat przy ul. Żółkiewkiego 28 w Krakowie. TŁUMIKI KATALIZATORY. Konkretnie i fachowo szybko i solidnie.
-
BMW w służbie policji
Myślę, że to będzie "maszynka" do łapania kierujących pojazdami a nie pojazdów. Kiedy widzę łebka z przetrąconym kręgosłupem zagiętym mocno w prawo :duh: i nieważne czy w BMW czy FSO jak grzeje od świateł do świateł po wszystkich pasach ruchu i ma do tego włączone sygnały (łubudubu) to sam mam ochotę takiego ukarać... Obowiązkowo na tylnej szybie naklejka, że niby Rally Team :jawdrop: Policjanci też mają BMW i znam conajmniej czterech fanów niebiesko białej szachownicy chodzących na codzień w niebieskich mundurach. W każdym zawodzie trafiają się "mendy"... Ktoś jeszcze tu napisał, że policjanta nie stać na BMW. Pytanie do Ciebie: Ile masz lat :?: Może Ciebie stać bo tatuś lub mamusia pieniążki podrzucają, obiadek podadzą i nosek wytrą :?: Jeśli Cię tym pytaniem uraziłem to pomyśl jak ty mogłeś urazić swoją wypowiedzią. Pozdrawiam. P.S Pozdro dla miśka666 :cool2:
-
Małopolskie
Oki, 120 zeta to cena do przyjęcia ale 250 :shock: :?: :?: :?:
-
Małopolskie
Zadzwoniłem na Szczecińską z pytankiem ile za wymianę paska w M40. Powiedzieli 250 zeta robocizna :shock: Przejeżdżałem później koło warsztatu na ul. Dobrego Pasterza i widze że becia taka jak moja wisi na kanale. Pytam o to samo co na Szczecińkiej - 120 zeta :!: Pytam właściciela beemki czy ma jakieś uwagi co do tego warsztatu - uwag brak. Pytam Was: Czy wymiana paska rozrządu to tak skomplikowane zadanie, że powiny się tym zajmować tylko wyspecjalizowane warsztaty :?: Kolega który przez długie lata też miał BMW z M40 mówił, że pasek wymieniał mu zawsze jego kumpel - mechanik, w jego własnym garażu i silnik pracuje do dziś bez zarzutu.
-
Kontrolka okładzin hamulcowych
Witam, U mnie problem podobny ale kontrolka świeci się po przekręceniu kluczyka i juz nie gaśnie. Zauważyłem też, że po zaliczeniu jakiejś uroczej dziury w naszych drogach kontrolka ta gaśnie i zapala się na przemian. Tarcze i klocki wymieniane były 4000 tys. km temu. Gdzieś na tym forum wyczytałem, że musi to być wina czujnika (który też był wymieniany). Generalnie hamulce działają bardzo dobrze i już się przestałem tym przejmować. Myślę, że jeśli poza tym u Ciebie wszystko z hamulcami działa to też nie powinieneś się tym przejmować. Sprzawdż czujniki. Pozdro.
-
jak najepiej zagra e30 pomocy !!
Dzięki za rady ale co do powyższej mam rozumieć, że otwór jednak ciąć w półce czy dokładnie w którym miejscu??? Pozdro.