Treść opublikowana przez sogone_
-
projekt M3 e91 - pytania
hmmm.. troche poszperalem i naszedl mnie taki maly pomysl-projekt ;) ciekawe jakby wygladalo e90 sedan z przodem e92 cos ala e90 M3 oczywiscie przerobka na zwyklego e92 ewentualnie dolozyc m-pakiet. Hmm ciekawe ;) ktos widzial juz taki projekt? caly przod wraz z pasem to koszt okolo 10 000zl + koszt przekladki i dostosowanie lamp (programowanie).
-
projekt M3 e91 - pytania
wow nie widzialem tego.. wyglada niezle. Ja jestem ZA takimi przerobkami wiec dla mnie OK! Jednak dobrze zrozumialem #1 post ;) wszystkie czesci pasuja? np. dlugosc bocznego blotnika jest taka sami w kupecie i sedanie? bo same blotniki chyba sie roznia. Przy takiej przerobce trzeba wymieniac caly pas przedni czy tylko blotniki, maska, swiatla, zderzak? A
-
projekt M3 e91 - pytania
nie wiem czy ja to w ogole rozumiem, ale masz zamiar zrobic przod samochodu ala e92/93 a tyl zostaje kombi e91?
-
Buja przy mrozie E90 2.0d 163km
mam ten sam problem do tego przy wiekszym mrozie sam mi zgasl dwa razy. Jezeli sa spalone swiece to komputer nie powinien poinformowac o tym? U mnie zadnego bledu nie ma.
-
E91 320D by Dr4g0n15
kolego sam to obklejales? Jestes z brzeska czy okolic? mam splitery do zderzaka i chcialem je obkleic na karbon (jak u ciebie) ale poszla juz folia za 150zl w kosz ;/ Nie chcial bys sie podjac? ;)
-
bbrys E90 320d - Sprzedana
ahh tak to wyglada.. to sa gotowe paski. Myslalem ze sam wycinales z jakiejs folii. Gdzie mozna dostac takie cos?
-
bbrys E90 320d - Sprzedana
bbrysiu powiedz mi czy to serio jest folia na tych nerkach? wyglada to jak pomalowane a nie jak folia.. pomalowane plastdipem jakims albo czyms innym. Nawet na zdjeciu jest zrobiona kropka obok nerek na blacie w jednym z tych kolorow (jasny niebieski). Nie spotkalem sie z takimi kolorami folii.. co to za folia?
-
E90 - dziwne zachowanie wycieraczek
To i ja mam pytanko dotyczace wycieraczek ;) bmw 320d automat, po wlaczeniu wycieraczek gdy stoje w korku/ na swiatlach i trzymam wcisniety pedal hamulca/sprzegla kazdy obrot wycieraczkami jest odczuwalny na pedale. Po prostu czuje kazdy ruch wycieraczek na pedale hamulca/sprzegla. Na pedale gazu oczywiscie nic nie czuje. Normalne to?
-
Mikrofilter
macie racje skasowalem i jest ok.. do tego jeszcze skasowalem filtr kabinowy ktory byl wymieniany jakies 2 miesiace temu i nie byl kasowany ;)
-
Mikrofilter
u mnie wymieniany byl caly komplet: tarcze, klocki, czujnik klockow czyli smialo moge kasowa jak pan z filmiku?
-
Mikrofilter
Witam, W menu w serwisie auta pokazuje ze mam do wymiany MIKROFILTER (http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76e06befaa217b47.html zdj.nr.6). Jest to filtr kabinowy czy filtr silnika? na forum spotkalem sie z dwoma okresleniami. Jeszcze chcialem zapytac o kasowanie inspekcji klockow. Znalazlem filmik na yt Pan z filmiku nie poleca resetowac klockow hamulcowych w ten sposob jak pokazany na filmiku. Rozumiem ze jedynym innym rozwiazaniem kasowania inspekcji jest podpiecie pod kompa? Oprocz tego filmiku znalazlem jeszcze pare postow na tym forum gdzie ludziom wyskakiwal taki sam blad przy resetowaniu klockow (zapalala sie lampka recznego i nie pojawialy sie kilometry po skasowaniu). Jezeli ktos sie zna moze krok po kroku wytlumaczyc jak sie to robi odpowiednio bez zadnych zbednych bledow? ;)
-
zabezpieczenie przed zlodziejami
ja mam zalozony meta system (immobiliser + funkcja antynapadowa + jakies inne funkcje ktorych nawet nie spr.). Nic nie trzeba naciskac, przelaczac. Mam immobiliser przy sobie jezeli jest w aucie to normalnie pali jezeli, jezeli jest iles tam metrow od auta to tylko kreci ale nie zapala. Do tego oczywiscie klucz manualny gdyby bateria padla. W poprzedniej mialem immobiliser z pilotem i mala swiecaca/dajaca sygnal dioda.. trzeba bylo go wlaczyc 1/2 min po odpaleniu auta i jeszcze raz po parnastu minutach jazdy. Odradzam tego typu zabezpieczenia.. Pare razy samochod zgasl mi podczas jazdy (raz podczas wyprzedzania!), do tego raz mojemu ojcu na skrzyzowaniu (nie wiedzial co sie stalo i wraz z innymi ludzmi pchali samochod na pobocze). Z meta systemu jestem narazie zadowolony.
-
pacyk-->>e90 320i / SETUP LATO 2014
dzieki za info! zastanawiam sie czy robic czy nie ;)
-
pacyk-->>e90 320i / SETUP LATO 2014
Rozumiem ze lampa byla cala wyciagana? Sam robiles czy zleciles komus?
-
pacyk-->>e90 320i / SETUP LATO 2014
jaka folia oklejales przednie lampy? bo mam zamiar zrobic cos podobnego i bardziej mi chodzi o rozmiar foli. Czy kawalki oferowane na allegro 25cm/100cm nie sa czasem za male? oklejales jedna folia jedna lampe czy robiles to kawalkami? Wracajac do folii to kleiles jasno-czarna prawda? Folia byla podgrzewana przed nalozeniem tzw. termokurczliwa? czy normalnie nalozona bezposrednio po oderwaniu?
-
[e90 automat] twardy pedal hamulca/sprzegla
Witam, zawsze gdy autko troche dluzej stoi (jest "zimny") podczas pierwszego rozruchu mam bardzo twardy pedal hamulca/sprzegal (320d automat). W tych modelach przy rozruchu konieczne jest nacisnac ten pedal, a jako ze to moje pierwsze bmw w automacie to nie wiem czy jest to normalne czy cos jest nie tak. Jezdzilem mercem w automacie i tam nie naciska sie pedalu hamucla/sprzegla podczas uruchamiania wiec nie mam porownania. Zaraz po rozruchy pedal robi sie "miekki" i smiga normalnie.
-
bmw e90 320d kontrolka/błąd
problemem bylo chyba cisnienie. W jedej oponie bylo 2,3 a w drugiej 3 bary. Wyrownalem i bledy same zniknely po odpaleniu samochodu. Trase zrobilem i czysto wiec to bylo chyba to.
-
bmw e90 320d kontrolka/błąd
witam, przy uruchomieniu auta pokazaly mi sie trzy kontrolki wykrzyknik w trojkacie ze strzalka (chyba od trakcji), wykrzyknik na czerwono w przekrojonej "oponie" (kolo z zebatkami) oraz wykrzyknik w nawiasach (cisniennie kól). Nie bardzo wiem o co chodzi z tym wykrzyknikiem w oponie nie moge znalesc tego bledu nigdzie. Drugie pytanie czemu wlaczyly sie az 3 bledy na raz i wszystkie(?) dotyczace kół.. cos niee tak z oponami? Prosil bym o szybka pomoc bo musze jechac w trase a nie wiem czzy to cos powaznego!
-
STEROWANIE GŁOSEM - jak ?
dobry temat ;) sluchajcie nie mam idrive ale mam ten guziczek na kierownicy. Jak mozna "sparowac" urzadzenia ? Wlaczam bluetooth w tel. i szukam bluetootha bmw (samochodu)? nie mam pojecia jak to zrobic ;) jezeli juz sie uda polaczyc tel i auto to w jaki sposob to dziala? Tak jak ktos wczesniej pisal ze glosowo mozna wybierac numer i rozmawiac glosowo w calym samochodzie? kazde e90 ma tryb glosno mowiacy? nigdy tego nie uzywalem dlatego takie glupie pytania ;)
-
kontrolka hamulcow
Witam, od jakiegos czasu gdy zapalam autko wyskakuje kontrolka auta a pod nia napis service. W kompie pokazuje taka kontrolke http://tiny.pl/hsl5s (kontrolka nr.8)w kompie pokazuje ta kontrolke a pod nia 1700km. Z oopisu wynika ze czas wymienic klocki hamulcowe z przodu? Bo z tego co czytalem na forum i zrozumialem to kontrolka nr.2 odpowiada za klocki?
-
Zablokowana kierownica POMOCY!!!
po tym topicu az chce sie sprzedac e90. 6 dzien urlopu na parkingu i to sponsored by bmw... ale slabe te samochody robia
-
Splittery m-tech bmw e90
ok thx
-
Splittery m-tech bmw e90
Znalazlem na allegro carbonowe splittery. W opisie jest napisane , że sa to m-technic. Rozumiem że sa one do zderzaka m-technik ? czy do zwyklego czy moze do m-paka? mam zwykly zderzak i zastanawiam sie czy podejda link do allegro http://allegro.pl/spojlery-nak-carbon-zderzak-prz-do-bmw-e90-e91-i3272979059.html
-
E90 320d - awaria, chyba turbiny
mechanik ktory wyciagal turbine wyslal ja gdzies pod sacz. Normalnie gdyby nie ta geometria to wszystko wyszlo by kolo 1300zl. Mechanik ktory mi wyciagal turbine i ja wkladal to Zawadzki w Bochni.
-
E90 320d - awaria, chyba turbiny
Przerabialem ten temat 3 tyg temu jak wracalem z gor. Głosny Swist, brak mocy. Jak bedziesz regenerowal spr. sobie klapki od kolektora w jakim sa stanie bo moze cos wpadlo. Ja przy regeneracji dodatkowo mialem zmieniona geometrie turbiny (takie cos okraglego z zabkami), sprawdzony kolektor, wymieniony filtr powietrza. Wszystko mnie wyszlo 1550zl z roczna gwarancja na turbo. Zrobilem autkiem dwie trasy po 400km i dzisiaj bedzie kolejne 400, a turbinka narazie sie spisuje.