Skocz do zawartości

qlimax85

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez qlimax85

  1. Koła są proste. Zostały tylko wyważone po owej "imprezie" ;) Czy to mogą być objawy uszkodzonej maglownicy?
  2. Dodam jeszcze iż przy wyhamowaniu na nierównej nawierzchni kierownicą rzuca dosyć mocno na prawo i lewo. Kiedyś też było to odczuwalne ,ale nie aż w takim stopniu jak teraz gdy kierownica chodzi lekko.
  3. Nic nie było zmieniane w samochodzie. Wspomaganie hydrauliczne, opony zwykle 235/35 19 Ostatnio zrobiłem dłuższa trasę. Włoskie dolomity i z powrotem. Dosyć długi odcinek przejechany bo bardzo nierównej autostradzie( Ostrawa- Brno płyty betonowe). Problem jest zawsze, powiedziałbym nawet że kierownica chodzi coraz lżej :/
  4. Witam. Posiadam od 3 lat bmw e90. Zawieszenie obniżone, pakiet AC Schnitzer, na kolach 19. Auto prowadziło się zawsze wyśmienicie. Trzymało świetnie na zakrętach przy sporych prędkościach. Niestety ostatnio zauważyłem że kierownica chodzi jakby dużo dużo lżej... Auto nie prowadzi się już tak pewnie jak to było wcześniej. Strach jechać ponad 100km/h na drodze dwukierunkowej jeszcze gdy z przeciwka jadą Tiry. Nie wiem czy to wina bezpośrednio układu kierowniczego czy może problem leży w czymś innym ? Dodam iż zawsze na postoju czy jadać wolno kierownica szla dosyć ciężko. Docenić to można było właśnie przy większych prędkościach. Pewnie można było czuć auto. Miał ktoś podobny problem ?
  5. Macie na myśli czujnik temperatury który znajduje się na podszybiu? Dziwna sprawa bo w aucie temperaturę wyświetla normalnie a w meldunkach błędów zawsze -55'C. To na pewno ten sam czujnik?
  6. Proszę o zdiagnozowanie problemu. 4BA1 Intake Air Temperature Sensor -Signal too Low 4BC2 Air Flow Meter -Short Circuit 4BC7 Intake Air Temperature Sensor Intake air temperature -50'C
  7. Problem rozwiązany. Niepotrzebnie kupowałem czujnik. Kabelek do czujnika był uszkodzony...
  8. Po skasowaniu błędów błąd zniknął i na razie się nie pojawił. Nie wymieniłem jeszcze czujnika. Czyzby wywalało błąd przy próbie wypalania DPF ?
  9. http://realitypod.com/2012/06/bmw-complete-diagnostic-fault-code-list-e36-e46-e90-and-more/ 4030 EGT Before Cat -Short Circuit to B+ Zamówiłem juz w serwisie ten czujnik. Mam nadzieję że to jest to.
  10. Według Inpy czujnik temperatury spalin przed katalizatorem. Gdzie znalazłeś ten opis?
  11. Wystarczy tylko go wymienić czy trzeba coś tam jeszcze programować?
  12. Gdzie znajduje się ten czujnik ?
  13. Tak jak w temacie. Proszę o wyjaśnienie i opis błędu. Powinienem się martwić ? http://s8.postimg.org/u93gsuqu9/image.jpg http://s24.postimg.org/9noerexmp/image.jpg
  14. Odma wymieniona. Panowie a co myslicie o korekcji na wtryskach? Wrzucilem zdjecie... Czy przyczyną może być ten jeden lejący wtrysk ? http://www.freeimagehosting.net/t/3kuax.jpg
  15. ad.1. Płynu nie ubywa. Analogicznie olej nie dostaje się do płynu... ad.2 http://www.freeimagehosting.net/t/3kuax.jpg ad.3 Auto było już dostatecznie rozgrzewane... Pod korkiem widać że jest ok. ad.4 Przed wymianą było to samo. Fakt ten sam olej Castrol Edge 5W30. ad.5 Gdzie mi to dobrze zrobią? Serwis ?
  16. Co masz na mysli piszac "delikatne przedmuchy" ? Chyba oddam auto do serwisu. Pytanie tylko czy oni coś stwierdzą.
  17. A ja mam rożnicy ponad centymetr :/ Co to może być?
  18. Naprawdę nikt więcej nie miał takiego problemu ?
  19. pablo294 sprawdz raz na cieplym i napisz czy była jakaś różnica... W moim roczniku nie było jeszcze komputerowego wskazania.
  20. Rozumiem o czym piszecie. Ale przecież gdy auto stoi w garażu i silnik jest zimny cały olej też spłynął. Tymczasem po zgaszeniu ciepłego silnika, odczekaniu przykładowo 5, 10 minut a nawet i godziny jego poziom (poziom na bagnecie) drastycznie wzrasta. Co może być nie tak ? Wiem że powinien być pomiędzy kreskami. W moim przypadku jest to pojęcie względne...
  21. Wiadomo olej w dieslu musi być czarny. Jeżeli zrobię tak jak mówisz. Powiedzmy odleje trochę,by było pomiędzy kreskami. To rano na kompletnie zimnym silniku będę miał na minimum.
  22. Tak. Sprawdzam tylko na równym ;) Dodam jeszcze iż przy tym rannym pomiarze olej jest bardzo gęsty- widać że jest czarny. Na ciepłym jest tak jakby mocno rozrzedzony. Tylko czym ? Nadmienię że olej był niedawno wymieniany. Jeden z forumowiczów miał identyczny problem: Niestety nie wiem czy i jak problem został rozwiązany.
  23. Sprawdzone. To samo...
  24. Naprawdę nikt nie miał takiego problemu w swoim BMW? :(
  25. Musisz zdemontować nadkole.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.