Treść opublikowana przez bukszpan
-
Disel Automat gasnie po ruszeniu
Ma ktoś pomysł jaka mogła by być przyczyna tego gaśnięcia? Sprawa może i mało uciążliwa ale dziwna.
-
Filtr paliwa 520D-177KM
dziś autko było na podnośniku i namierzyliśmy ten nieszczęsny filtr jak będę wymieniał to porobię fotki i wrzucę na forum
-
Filtr paliwa 520D-177KM
No przyznam się że nie widziałem. Dziś się do tego szukania specjalnie nie przykładaliśmy bo byliśmy zmęczeni walką z drążkiem kierowniczym, ale już wcześniej czytałem że filtr ma być pod fotelem kierowcy wiec patrzyliśmy też w tamtym miejscu.
-
Filtr paliwa 520D-177KM
Pod fotelem "w kabinie" jeszcze nie szukałem ale jak tak dalej pójdzie to zacznę rozważać taką ewentualność ;) Może w turingu jest gdzieś mocniej z tyłu bo po zdjęciu tej dużej plastikowej osłony widziałem tylko kolorowy - chyba niebieski przewód zdaje się że od akumulatora. Nic więcej tam nie przypominało filtra lub osłony filtra. No chyba że ja patrze i nie widzę.
-
Filtr paliwa 520D-177KM
Dziś szukaliśmy tego filtra przy okazji innej naprawy i pod fotelem kierowcy nic nie widziałem osłony były zdjęte ale żadnej dodatkowej klapki nie widziałem. Zielonego pojęcia nie mam gdzie on jest ukryty Mógł byś kolego jakoś mnie naprowadzić na miejsce zamontowania tego filtra? Mówimy o E61 520D 163km 2006r Będę bardzo wdzięczny
-
Filtr paliwa 520D-177KM
Kolego mógł byś sprecyzować gdzie "pod kierownicą" szukać tego filtra?
-
Disel Automat gasnie po ruszeniu
Witam koledzy. Szukałem tematu na forum ale nic nie znalazłem Jestem szczęśliwym posiadaczem E61 520D 2006r w AUTOMACIE Zauważyłem problem przy użytkowaniu auta który nasilił się po spadku temperatur. Samochód parkuje pod chmurką, rano wsiadam, odpalam, wrzucam wsteczny bieg (Automat), puszczam hamulec, auto rusza bez dodawania gazu. Po przejechaniu 2-5metrów auto potrafi zgasnąć. Zauważyłem że szczególnie cofanie i mocne skręcanie potrafi zgasić silnik. Dodam że dzieje się tak w przypadku kiedy ruszam od razu po dopaleniu, na zimnym silniku, na ciepłym takiej sytuacji nie zaobserwowałem. Czy kto może spotkał się z takim problemem?
-
E60 520d 163 km skrzynia automatyczna
Na brak mocy nie będę narzekał bo ewentualna przesiadka nastąpi Z Astry pierwszej generacji 1.6 -75koni. Po takim aucie każde inne jest szybkie ;) Dzięki za podpowiedzi - teraz będę wiedział czego nasłuchiwać i czego szukać w historii auta. Mam nadziej że uda mi się wyciągnąć jakieś informacje z ASO. Auto które zamierzam kupić wygląda na zadbane wiec mam nadzieję że w parze z dbałością o wnętrze szła dbałość o podzespoły :) Koledzy a może ktoś by mi powiedział jakie istotne zmiany zostały wprowadzone w wersji po lifcie i czy nie korzystniej jest szukać silniczka 2.0d w wersji poliftowej. Czytałem o kłopotach z wersją 177konną. Mam nadzieję że opisane usterki nie odnoszą się do opisanego wyżej silnika 163km. W którym roku był lifting tego modelu >2007? bo przeglądając oferty na allegro nie widzę różnic pomiędzy modelami 2006 i 2007
-
E60 520d 163 km skrzynia automatyczna
Ogólnie koncepcja automatycznej skrzyni bardzo mi się podoba. Ma być wygodnie a nie wyczynowo :) A silnik 2.0 nie powinien mi dawać w kość jeśli chodzi o koszta tankowania. Boję się tylko wydatków z jakimi może się wiązać naprawa takiej skrzyni. Auto które mam na oku ma deklarowany prze sprzedającego przebieg ponad 140000km czy w związku z tym mogę się spodziewać jakichś typowych dla tego modelu usterek i jeśli tak to z jakimi może się to wiązać kosztami ? Jakie są koszta rutynowych przeglądów skrzyni i jak często się je robi ?
-
E60 520d 163 km skrzynia automatyczna
Dzięki kolego, właśnie przymierzam się do zakupu auta z taką skrzynia i wolałem by ktoś mądrzejszy coś napisał :) jeździłem już tym autem i fakt biegi zmieniało płynnie niestety motor tylko 2,0D wiec szału nie ma ale tak jak czytam to mało awaryjne za to te silniki :) Ps. a ta skrzynia poliftowa dużo lepsza ?
-
E60 520d 163 km skrzynia automatyczna
Witam, Koledzy mogli byście mi odpowiedzieć na jedno pytanko, szukałem tematu ale nie znalazłem jeśli gdzieś przeoczyłem to przepraszam :) Chodzi o to czy skrzynia w takim samochodzie jak w temacie to tiptronic ? i czy jest skrzynia bezstratna i co może człowiek czekać z taką skrzynia ? W temacie skrzyń automatycznych jestem prawie zielony :) Pewnie były rożne automaty więc w celu jej identyfikacji podam przykładowe zdjęcie http://rico23.idl.pl/BMW/DSC04071.JPG
-
Jestem nowy. Witam na forum!
Witam wszystkich mam na imię Piotr i moja przygoda z BMW się może niedługo zacznie :)