Treść opublikowana przez orzel0405199
-
e91 320d który silnik?
ja ma z 9.2007 i tez ma 177 koni.W warsztacie mowili mi ze akurat te maja jakas wade fabryczna rozrzadu ale nie wiem o co dokladnie chodzi bo chyba sami do konca nie wiedzieli
-
320d wymiana termostatu EGR
Gdzie sie sparwdza temperature?
-
Navi professional LIFT
a ja zeby nie zakladac nowego tematu zapytam czy mozna wgrac jakos polskie menu,mam taka wersje ktora jest na drugim zdjeciu
-
Wymiana rozrzadu
modele z tego roku maja wade fabryczna rozrzadu
-
kolektor ssący- kiedy wymiana
gdzies czytalem ze bmw zaleca wymiane przy 150tys. Ja tez mam 160 tak jak ty i cos sie stalo z klapkami bo sie zablokowaly,wyskakiwal mi blad klap wirowych i przeplywomierza powietrza. jutro wymieniam kolektor i mam nadzieje ze wszystko bedzie dobrze
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
to moze mnie to nie dotyczy :)
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
mam 320d 177KM nie wiem jaki to N
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
a i ten gosc powiedzial ze samochody z tego okresyu jak moj maja fabryczna wade rozrzadu,walek rozrzadu
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
dzieki ale zamowilem juz kolektor ma byc w poniedzialek
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
slyszalem ze wymiana uszczelek to dobre rozwiazanie na kilka miesiecy a potem znow bedzie to samo
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
jak cos to moge mu go sprzedac tylko z drugiej strony to lipa jakby ktos po mnie mial taki sam problem(a ja dobrze wiem jak to jest) to nie chchialbym zeby mi wsadzili jakis naprawiany kolektor mowiac ze to nowy
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
no wlasnie o to chodzi dlatego bede przy wymianie i nie wygoni mnie stamtad:)a kolektora mu nie oddam chociaz glupio troche bedzie ale w koncu zaplacilem za ta czesc i mi sie nalezy
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
dzis sie wszystko wyjasnilo od czego pojawia sie zolta kontrolka... kolektor jest do wymiany,zablokowaly sie klapki (kolo kolektora jest taki silniczek na ktorym jest taka malutka plastikowa wajcha,ktora sie zlamala z powodu zablokowania sie klapek) :( kolektor i wymianna za 1700 zl,znalazlem dobry warsztat ale do konca im nie ufam,bede musial byc przy wymianie. powiedzial ze zejdzie sie caly dzien w co do konca nie wierze,a i wciskal mi ze musi odeslac ten stary kolektor i jest mu potrzebny(to przeciez nie akumulator) Co o tym myslicie?
-
Awaryjne podczas nagłego hamowania
to bajer:)
-
Awaryjne podczas nagłego hamowania
a widzialem cos takiego w oplu insignia i zastanawilo mnie co to takiego mu sie zrobilo :D
-
Awaryjne podczas nagłego hamowania
ja czegos takiego nie zauwazylem a ostatnio musialem ostro hamowac przez jednego debila
-
problem z uruchomieniem po dłuzszym postoju
ja narazie nie mam czasu ale musze to zrobic,moze umowie sie na piatek
-
problem z uruchomieniem po dłuzszym postoju
widzisz jestem w podobnej sytuacji, u mnie pokazywalo ze to przeplywowka, kupile ori wymienilem i dalej to samo. wyszlo ze klapki odwirowan w kolektorze ssacym(tobie tez radze isc tym tropem) ja ma 160kkm i kolektor pewnie do wymiany w serwisie bo nie zamierzam wycinac zadnych klapek. w sklepie z czesciami chca 1600 zl za kolektor ze wszystkimi uszczelkami, w serisie jest pewnie niewiele drozszy + robota wyjdzie pewnie ok 2k zl. jutro zadzwonie do aso i zapytam co i jak. w innych tematach chlopaki tez mieli blkad swiec i wina byl kolektor
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
Wlasie znalesc dobry warsztat to dzis nie jest tak latwo...jedna czesc ci naprawia a druga zamienia ze po miesiacu czy dwoch znow tam przyjedziesz. Jest jedno wyjscie,wziac wolne i stac nad glowa,tylko ze oni nie sa glupi i tak to beda robili zeby samochod zostal u nich przez noc... . W ASO klada na lache, wymieniaja co im sie spodoba i jak im udowodnisz ze to jest niedobre,w warsztatatch znow kradna i jak tu oddac swoj samochod w czyjes rece zeby ci go naprawil
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
czyli co w koncu radzicie? ja mam przebieg 160k i moze kolektor jest do wymiany? szkoda mi troche jechac 100km do aso i do konca nie byc pewnym ze to trafna diagnoza wywalic kase na czesc i wymiane a potem jeszcze cos znajda bo znow sie kontrolka zaswieci. Komputer wskazywal przeplywowke, kupilem ori wymienilem a teraz okazalo sie ze to klapki w kolektorze i wymiana przeplywowki nie byla potrzebna bo i stara byla dobra. Jaki ASO polecacie w ktorym ludzie sie troche znaja i beda pomocni (do warszawy mam 100km a do bialegostoku tez 100)
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
w serwisie zrobia mi cos takiego czy beda chcieli wymieniac caly kolektor?
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
czyli radzis wyciac to gowno ?? ile to cie wynioslo?
-
E90 320d 130KW przeplywomierz powietrza?
witam ponownie, przeplywomierz jest w porzadku, problem jest z klapami zawirowan. gdziesz czytalem ze jak sie urwa to moga zrobic niezly bajzel. co trzeba z tym zrobic? ja znalazlem takie trzy warianty 1) Zostawić klapy w takim stanie w jakim są i mieć nadzieję że nie dojdzie do awarii 2) Co dwa lata kupować nowy kolektor aby utrzymywać go na gwarancji BMW 3) zakupić zaślepki na klapy by mieć pewność że nic nie zostanie zassane do silnika.
-
Styling E90 - listwy we wnetrzu.
JA MAM W KOLORZE ALU A BARDZIEJ PODOBA MI SIE TO DREWNO ALBO TAKIE JAK Z E92 CZARNE BLYSZCZACE
-
E90 - majstrowanie przy klimie
JEDNAK ZDEJME FILTR KABINOWY :) DZIEKI:)