Skocz do zawartości

Zefir

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Zefir

  1. Ja mam e34 M5 ale jest to na tyle żadki model, że nie ma za bardzo z kim pogadać. Zresztą też najdroższy w eksploatacji. Części kosztują tyle co do nowego :D
  2. no i bezwypadkowa igła, tylke pewnie pomalowana dla tuninngu ;)
  3. Witajcie Szukam blacharza i lakiernika co ma serce i jest dokładny. Chciałbym ogranąć trochę blacharkę w moim e34. Nic wielkiego: zaprawki, poprawienie bagażnika i tylnego pasa po stłuczce. Kilka wgniotek, itd... Samochód robię dla siebie, więc nie musi być tanio, ale dobrze. Może znacie warsztat, który możecie polecić, co ładnie zrobi, a nie nałoży kilkogram szpachli. Pozdr. Zbyszek
  4. Witam Komputer pokazuje mi cały czas - 37 stopni na zewnątrz. Moduł OBC czy też czujnik temperatury ? Ma ktoś z tym doświadczenie? Gdzie jest czujnik temp. zewnętrznej ? Pozdr. Zbyszek
  5. Kolego myśle że zakup M5 będzie droższy, zakładam,że remont + tuning silnika będzie kosztował około 4-5 tyś zł i będę pewny tego co mam . Dodatkowo z 3.5 litra pewnie z 250km da sie uzyskać. Silnik od M5 kosztuje z 5 kilo i nie wiesz co kupujesz :( Chce zrobić i mieć, więc czekam na jakąś podpowiedź. Rozmawiałem z Chojnackim i się chętnie podejme, ale jest sporo negatywnych opini na jego temat.
  6. Zefir odpowiedział(a) na Zefir temat w E34
    sprawdze sprzęgło, ale i tak musze wyjąć skrzynię bo coś cieknie. By sprawdzić sprzęgło to pewnie i tak trzeba pewnie wyciągać silnik :( Ktoś sie orientuje czy w M30 jest jakieś koło dwumasowe ?
  7. Zefir opublikował(a) temat w E34
    WItam Mam oto taki problem ze skrzynią biegów. Przy normalnej spokojniej jeździe wzystko jest super. Biegi wchodzą płynnie bez zgrzytów ideał, skrzynia cicha. Jak się przyciśnie na jedynce do 6 tyś obrotów okazało się że nie da się wrzucić 2 biegu, trójka wchodzi ze zgrzytem :( Podejrzewam że nie jest to w standardzie, czy to synchronizatory ? Czy coś takiego się naprawia, czy szukać skrzyni nowej ? Troche mi szkoda byłoby wymieniać skrzyni bo tak chodzi idealnie. Ewentualnie jakby ktoś jakich warsztat w mazowieckim polecił.
  8. Zefir odpowiedział(a) na Zefir temat w E34
    Dzięki za info to tylko ręczny muszę zrobić, bo nie ma go wcale i jechać śmiało ;) Pozdr Zbyszek
  9. Zefir opublikował(a) temat w E34
    Witam W moim e34 poprzedni właściciel jak się okazało wyciął katalizatory, chyba bo ich nie ma, aczkolwiek wydech jest nieoryginalny, więc na 100% nie wiem. Samochód jest z 92 roku nigdzie w dowodzie nie ma wpisu typu KAT. ani w książce pojazdu. W związku z tym pytanie jak to będzie na przeglądzie ? Ma ktoś doświadczenia w tym zakresie, ewentualnie mógłby polecić na priv jakiegoś dobrego diagnostę ;) z mazowieckiego ? Czy jeżeli jest problem to wystarczą atrapy katów ?
  10. Witam Poszukuje warsztatu, najlepiej mazowieckie, który by: - uszczelnił silnik - sprawdził dół - zrobił porządek z górą (wałek, luz zaworowy, itd...) - zajął sięjakimś delikatnym tuningiem mechanicznym, finalnie interesuje mnie między 230-250 kucy. Pytanie czy możecie kogoś polecić? Poszukuje także jakiś sklepów co by jakieś fajne gadżety mieli do tego motoru, typu jakiś fajny kolektor wydechowy, itd... Samochód przeznaczony do odświętnej jazdy, a nie do palenia gumy.
  11. Zefir odpowiedział(a) na Gizbern temat w E34
    Ściągnełem sobie serwisówkę do e34 poszukam. Ale według mnie to komunikat tego typu kasują w serwisie, przy okazji wymiany klocków :mrgreen:
  12. Zefir odpowiedział(a) na Rafi1920 temat w E34
    sprawdziłbym teromostat. Jeżeli przewód doprowadzający płyn do chłodnicy jest ciepły, to może chłodnice masz zabitą kamieniem ? Druga sprawa, reduktor zazwyczaj wpięty jest do małego obiegu, tak miałem w dużym fiacie :norty: więc zimna chłodnica nie powinna na to wpływać.
  13. Zefir odpowiedział(a) na Zefir temat w E34
    No cóż klamka zapadła kupuje, liczyłem że wydatki mogą wynieśc do 10k w całości. Wiem, że wielu uważa to za małe szaleństwo, ale cóż. Szacuję że całkowity koszt będzie w okolicy 13k z zakupem i uważam, że będzie to wtedy fajnie jeźdzące i wyglądające auto. To będzie 3 auto w rodzinie, więc rocznie zrobie nim z 2tyś km głównie dla przyjemności. Oglądałem kilka bryczek za 10-13 kilo i wbrew pozorom nie ma tam rewelacji. Są to zazwyczaj podpicowane padaki :) Ja kupuje padake za małą kasę i jak zrobie to przynajmniej będę wiedział co mam. Pewnie tylko będę miał tysiące pytań, tak btw. ma ktoś może jakąś serwisówkę do 535 ? język dowolny od czego jest google translator ;)
  14. Zefir odpowiedział(a) na arturo1 temat w E34
    Arturo ten silnik jest już do wywalenia. Tu nie ma znaczenia głowica tylko masz rozwalone panewki i brak smarowania !!!
  15. Zefir odpowiedział(a) na Zefir temat w E34
    a znasz kogoś kto takie cuda wyprawia ? Chyba sie zdecyduje na zakup i będę ładował kasę. Maszyna za 3.5k a pewnie z 10 na początek dołożę :D
  16. Zefir odpowiedział(a) na Zefir temat w E34
    Dzięki, nie tylko rzuca ale i jakoś dziwnie brzmi :(
  17. Zefir opublikował(a) temat w E34
    Witajcie Chciałbym zrealizowac może marzenie z młodości i zakupić e34. Najbardziej porządam wersji E535 w manualu za nie duże pieniądze do remontu. Znalazłem takową i obejrzałem dokładnie, w związku z tym mam kilka pytań do znawców szczególnie M30B35: 1. Silnik chodzi dość głośno klepią zawory, ale to co mnie zastanawia, że po wyłączeniu dośc mocno silnikiem rzuca. Poduszki są całe, dośc dziwnie dla mnie to wygląda, czy jest to normalne ? 2. Jakie sa szacunkowe koszty, remontu takiego silnika, szliw, panewki, pierścienie, rozrząd, uszczelnienie. Wiem, ze taniej kupić nowszy, ale mi chodzi o oryginał. Pozdr. Zbyszek

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.