Skocz do zawartości

Misiak1.8

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Misiak1.8

  1. Misiak1.8 opublikował(a) temat w E30
    Witam Witam ponownie panowie mam mały problem ponieważ silnik stuka dalej po wymianie wałka i popychaczy (temat poruszany wcześniej) lecz teraz okazało się że gdzieś tam wałek nie jest dosmarowywany i tu rodzi się moje pytanie co smaruje wałek i jak sobie z tym poradzić czy dam rade sam ? i jeszcze małe pytanko bo jak nie poradzę ani mój mechanik sobie z tym silnikiem to pewnie czeka mnie wymiana polećcie jakies dobre silniki kóte pasowały by do e30 z 90 1.8m40 roku jak naj bardziej bezawaryjne m42? m43? i z kórymi było by najmniej kłopotu z wsadzeniem :) Dziękuje za odpowiedzi. Pozdrawiam
  2. Misiak1.8 odpowiedział(a) na Misiak1.8 temat w E30
    Stuka cichutko i trzeba się dobrze wsłuchać tak że loozik :D Dzienx matiss Pozdro 6oo
  3. Misiak1.8 odpowiedział(a) na Misiak1.8 temat w E30
    Czyli co panowie robić to znowu czy ten dźwiek to normalka w m40 bo działa poproaswnie odcina sie przy 6.2 nic mniej nic wiecej zawracać sobie głowe czy zostawić i śmigać?
  4. Misiak1.8 odpowiedział(a) na Misiak1.8 temat w E30
    Witam Miałem wymieniane tak: wałek , dźwigienki ,rozrząd komplet i olej ... po tym zabiegu ucichło wszystko ale wczoraj własnie takie coś sie dzieje popychacze niebyły wymieniane a klekocze od 1.5 tys obrotów ... a czesci były od m40 wszystko nic nie było od m43 czy jakoś tak po prostu to co było zużyte wymieniłem na nowe
  5. Misiak1.8 opublikował(a) temat w E30
    Witam Panowie dzisiaj do moich uszu dobiegł niepokojący dźwięk otóż po przejechanych 30 km czyli samochód był nagrzany itd dobiegło tykanie i to 2 tygodnie po wymianie dźwigienek i wałka rozrządu otóż na wolnych obrotach nie tyka zaś powyżej 1.5 tys obrotów zaczyna tykać i tak aż do końca powiem że samochud jedzie normalnie odcina się przy 6.5 wcześniej przed wymianą przy 4 ... czy to normalne delikatne tykanie m40 czy czeka mnie kolejna wymiana tych elementów proszę o odpowiedzi i sugestie z góry dziękuje za pomoc. Pozdrawiam
  6. Witam Tak na pewno to m40 mój wygląda identycznie jak ten :) Pozdrawiam
  7. Witam Każda posiada jest on w tej gałeczce którą włanczasz światła przekrec ja w prawo i zobacz czy podświetlają sie mocniej zegary. a jesli to nie pomoże to w niej zapewne bedzie leżała przyczyna braku podświetlenia. Pozdrawiam
  8. Misiak1.8 odpowiedział(a) na Misiak1.8 temat w E30
    Witam Zgłaszam ze uporałem sie z problemami elektrycznymi w moim bmw przyczyną był poluzowany kabelek na rozruszniku zielono czarny dokładnie pisze ponieważ może to być wskazówka dla innych. Pozdrawiam
  9. Misiak1.8 odpowiedział(a) na ron2n temat w E30
    O joj chyba już nic gorszego nie mogłeś zrobił łożysku niż wbijać je młotem ... jak by mi ktoś łożysko za 150 zł wbijał młotem to bym go tym młotem pierdyknoł :P
  10. Misiak1.8 odpowiedział(a) na ron2n temat w E30
    Witam Ja ostatnio wymieniałem 2 łożyska ale u mechanika i niestety cieżka sprawa samemu bez odpowiednich narzedzi trzeba stare wybić młotem a nowe wprasować na jakiejś prasie odkrecic półoś ściagnąc wahacz itd a ceny są okrutne jedno nowe 140 zł ... z tym ze chinoli nie warto montować tj za 30 czy 70zł bo po 10 tys sie rozlatują
  11. Witam ceny no cóż takie są w autoryzowanych serwisach tj katowice kraków itd... a ceny tyczą sie bmw 120d dlatego napisałem ze serwisowanie e30 nie doprowadza do szału :D
  12. Misiak1.8 odpowiedział(a) na Misiak1.8 temat w E30
    Witam Tak masz racje kupiłem ten samochód z takich terenów ale nie był raczej zalany zresztą nic złego się z nim nie dzieje odpowiadał mi ze względów blacharki która była niedawno odnawiana tj: cała malowana itd ... z tym ze robiłem bociana łożyska i jeszcze tylko ta sprawa tej elektryki niestety nie mam na nią czasu puki co . Pozdrawiam
  13. Siema tak jak napisałem wyżej znalazłem przyczyne kolejne łożysko padło tym razem w przodzie ale już wszystko dobrze ponieważ autko przeszło kompleksową naprawe i juz działa jak złoto niestety bmw jest okrutnie drogie może nie e30 ale serwisowanie nowego bmw to są dopiero kwoty powalające na kolana wymiana oleju 1400zł .... klocków 1200 tak ze koszt wymiany łożyska aż tak bardzo nie zabolał chociaż walka z bocianem była kosztowna ... Pozdrawiam
  14. No cóż skoro sie nie dało odczytać nie trzeba było zawracać sobie głowy odpisywaniem ale mimo wszystko bardzo dziekuje za zainteresowanie i chwile uwagi natomiast gdyby mój laptop nie był taki dziwny zapewne uzywał bym znaków interpunkcyjnych oraz tego nieszczesnego (e z ogonkiem) ale wracając do tematu problem rozwiązany padło kolejne łożysko tym razem w kole przednim . Pozdrawiam :)
  15. Misiak1.8 odpowiedział(a) na bartektoki temat w E30
    Miał racje że nic nie da jedynie wymiana uszczelek tez tak kiedyś miałem jak bezmyślnie wymieniłem olej z mineralnego na półsyntetyk i wypłukało nagary i lało sie z silnika jak z kaczej dupci .... radze wymienić uszczelki a pozatym mineralne podobno nie służą bmw ale to moje zdanie posiadacza 1.8 m40 diesla niestety nigdy nie miałem ale chyba albo raczej na pewno mineralny nie uszczelni już lejącego sie silnika Pozdro
  16. Witam szanownych kolegów otóż niedawno tzn w piątek wymieniłem łożysko było okrutnie drogie z wymiana ponieważ szumiało tylne prawe koło (zdiagnozowałem to tym ze na prawych zakretach odciążając prawa strone przestawało nawet po odpieciu półosi napedowej szumiało zadowolony po wymianie (260zł - łożysko 140 były za 70 ale ...) usłyszałem to znowu .... i to gorzej bo teraz aż cały tył drga ale na prawych zakretach sie uspokaja co to może być czy wadliwe kolejne łożysko czy most ? a może półoś napedowa dodam ze odrobine sie z dyfra sączy od prawej strony tam gdzie jest ona przykrecona imbusami bodajze ale most nie szumi nie juczy wszystko cichutko pomużcie czy jechac na gwarancje czy moze to cos innego i szykować gotówke czy może sie to ułoży i bedzie git Dziekuje i przepraszam za brak literki (e z ogonkiem)
  17. Misiak1.8 odpowiedział(a) na Misiak1.8 temat w E30
    Dziękuje za zainteresowanie i za rady dokładnie tak jak piszesz bezpiecznik a raczej przekaźnik k7 dobry (zamieniałem go z k5) a takie cuda cudeńka się dzieją zrobię tak jak radzisz jescze raz dziekuję Pozdrawiam
  18. Misiak1.8 odpowiedział(a) na krzych-230 temat w E30
    Witam Ja posiadam bmw e30 1.8 m40 z 90 roku na trasie pali 8 liter benzyny 10 gazu w mieście zaś 14 gazu a 12 benzyny :) myśle że tragedii niema :) mam ją od niedawna ale temat spalania zdążyłem już przerobić :) Pozdrawiam
  19. Misiak1.8 opublikował(a) temat w E30
    Witam Od kilku dni jestem szczesliwym posiadaczem bmw e30 1.8M40 i od początku byłem przekonany i kupowałem samochód (nawet cena poszła w dół) z popsutym nawiewem, elektrycznymi lusterkami i fotelami podgrzewanymi zaś dzisiaj gdy jechałem samochodem nagle nawiew oraz lusterka ożyły silniczki w obu działały i sprawnie poruszały lusterkami a nawiew dmuchał nawet fotele prze chwile podgrzewały .... jednak po chwili wszystko zgasło fotele lusterka i nawiew jednak później nawiew włanczał sie ale dosłownie na sekunde potem gasł i tak w koło aż przestał i tutaj rodzi sie moje pytanie panowie co może być nie tak gdzie szukac powodu może coś nie łączy gdzie znajde elementy odpowiadajace za zasilanie tychże rzeczy. Z góry dzienkuje za odpowiedź i przepraszam za brak literki e(z ogonkiem) Pozdrawiam.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.