Treść opublikowana przez Bono
-
pomocy !!! - drzwi skrzypią i pukają
u mnie stuka cos jakby w slupku srodkowym - na wybojach kiedy przyloze reke do tego plastiku oslaniajacego slupek srodkowy, w momencie jak skrzypi, czuje jakby cos dotykalo i szorowalo o ten plastik rozbieralem slupek z jednej strony nic nie zauwazylem... moze to faktycznie ten trzpien, ktory lapie drzwi...
-
zawieszenie przod i amory E39
MarcinMM, a nie myslales, aby wymienic sprezyny na przodzie? moj przod tez jest bardzo nisko, boje sie pomyslec co bedzie zima (zaspy itp.), planuje wymiane sprezyn na seryjne + nowe amory ktos sie orientuje gdzie kupic nowe sprezyny w dobrej cenie? jakiej firmy?
-
webasto - nie działa
wydaje mi sie, ze moze masz jedynie webasto dogrzewajace silnik, ja chyba tak mam - tez nie mam pilota do uruchamiania webasto (ogrzewania postojeowego), na komputerze nie pokazuje mi sie zadna opcja wlaczenia ogrzewania a pod maska znak websto jest
-
Zmiana jezyka w Navi e39
to ciekawce co piszesz o tym polskim jezyku, dla mnie nie jest to problem, ze navi bwm gada po angielsku czy niemiecku, ale moze ktos wie czy mozna do navi bmw wgrac mape fotoradarow taka jaka jest np. w tomtomie? niestety brak fotoradarow w tomtom zmusza mnie do jazdy z dwoma nawigacjami (no i jeszcze antena cb na dachu :) )
-
wymiana sprężyn na seryjne
Panowie, nikt nic nie wie nt. sprezyn seryjnych? :) wszyscy tylko tuninguja? :)
-
wymiana sprężyn na seryjne
witam, przed zima planuje zmiane sprezyn z przodu na seryjne, teraz mam sporo obnizony przod (z tylu nie mam sprezyn, stoi znosnie wysoko), jakiej firmy sprezyny polecacie (530d touring)? gdzie kupic? na forum czytam tylko o obnizajacych... interesuja mnie sprezyny o normalnej wysokosci, moga byc stosunkowo twarde - przy wymianie sprezyn wymienie pewnie tez amory na bilstein b4 (b6 jest niestety 2xdrozszy) dzieki i pozdrawiam
-
woda w samochodzie
Panowie, nie wiem ile wniesie do dyskusji moj glos, ale... jakis czas temu pisalem, ze u mnie rowniez pojawila sie woda po stronie prawego tylnego pasazera (na jego dywaniku), uszczelka wg. mnie byla ok po pewnym czasie zmienialem filtry przeciwpylkowe oraz filtr powietrza (trzeba zdemotowac odrobine obudowe jednego z kanalow od przeciwpylkowych - wlasnie po stronie powodzi), po ostatnich deszczach nie zauwazylem kropli wody w miejscu poprzedniej powodzi - moze to przypadek, ale byc moze faktycznie cos bylo ni tak z tymi filtrami przeciwpylkowymi...
-
bagażnik na rowery
a propos bagaznikow na tylna klape... dzis rozmawialem ze sprzedawca bagaznikow, wszelkie typy w ofercie, powiedzial, ze ten na klape poleca na koncu - rysuje niestety lakier (piasek + polskie wyboiste drogi), czesto trzeba montowac dodatkowa tablice oswietleniowa samo juz nie wiem, mialem kupic cos takiego, zamiast wozic zlom na dachu, ale... na razie woze w srodku :)
-
Dzwiny metaliczny stukot w lewym boku, dostaję szłu, pomocy
u mnie na wybojach slychac halasuje cos w slupku srodkowym - wystarczy dotknac do niego reka, aby poczuc, ze cos ociera o ten czarny plastik oslaniajacy slupek (z prawej i lewej strony)... moze to rolka, nie wiem, nie rozbieralem wlasnie, od czego zaczac, aby rozebrac okrycie slupka i dobrac sie np. do rolki pasa?
-
Uzywacie CB radio?
Uniden PRO 520 XL + antena hustler juz zamowione, jutro odpalam, dzieki wszystkim za podpowiedzi!
-
Uzywacie CB radio?
płonia, rozjazd na poznan i bydgoszcz :mrgreen:
-
Uzywacie CB radio?
dzieks za odpowiedz, ten model radia mi polecano, antena hustler jest jaks gorsza czy cuś? na allegro chodzi najczesciej z tym modelem radia
-
Odgrzybianie klimatyzacji który sposób lepszy
korzystalem z poz. 3, efekt byl wyczuwalny, ale nadal odrobine smierdzi po wylaczeniu klimy (2 filtry wymienione)... zostalo mi ok. 1/4 opakowania, moze za malo tego preparatu uzylem - na opakowaniu jest info, aby nie przedobrzyc, bo mozna zamoczyc kable itp. next time sprobuje czegos innego pozdr
-
Uzywacie CB radio?
witam, planuje zakup CB radio; slysze, ze jest to najskutecznieszy przyrzad do obrony przed suszarami i videoradarami (w tomtomie mam videoradary, ale i tak pewnie nie jest to baza kompletna) ostatnio dalem sie zlapac na wyjazdowce ze szczecina, 4 lub 5 pasow w jednym kierunku, sloneczna pogoda, teren nie jest zbytnio zamieszkany - nagle wyskakuje niebieski partyzant z krzakow i haltuje, zenada... kilkanascie sekund wczesniej ruszalem ze swiatel i to bez zbytniego wciskania gazu, ustawili 60, ja mialem 82 km/h, powiadam zenada, zeby w takich miejscach lapac wracajac do tematu - jakie modele radioodbiornikow polecacie i czy antena na magnez czy przykrecana (np. do relingu, ktory posiadam) pozdr artur
-
drogowy assistance
widze, ze temat niezbyt rozpracowany, dla zainteresowanych link http://www.pzmot.pl/forum/portal.php?show=3
-
drogowy assistance
sorry za przecinek jeszcze lepszy link to http://www.europ-assistance.com.pl/auto.php
-
drogowy assistance
Witam, czy ktos z Was ma wykupiona polise drogowy assistance i/lub ma wyrobione zdanie na temat tego rodzaju ubezpieczen? chodzi mi o firmy typu www.europ-assistance.com.pl, ktos zna inne? zastanawiam sie nad wykupem czegos takiego pozdr artur
-
mapa Tomtom 700 vs. PL-SK-Czech-H - VDO Dayton
o dziwo, Tomtom 700 nie gubi sygnalu (sprawdzone wielokrotnie :D )
-
mapa Tomtom 700 vs. PL-SK-Czech-H - VDO Dayton
moze zle sie wyrazilem, wczesniej kiedy nie mialem jeszcze plytki do bmw navi nie mialem problemow ze zbyt poznymi informacjami od Tomtoma o zblizajacych sie zjazdach/zakretach itd. - czas pokazywania info przez Tomtoma pojawia sie rowniez w zaleznosci od predkosci, tzn. kiedy popylam 150 km/h informuje wczesniej niz 300 m, jakkolwiek w navi bmw komunikaty pojawiaja sie napewno duzo wczesniej np. 900 m przed, nawet gdy predkosc nie jest znaczaca, czasem jest to denerwujace, ale dzwiek mozna sobie wylaczyc porownujac obie navi podsumowalbym tak - Tomtom jest bardzieje usefriendly, navi bmw moze i mierzy jakies konty skretu kol (nie wiem czy tak faktycznie jest), ale dokladnosc z z jaka obie nawigacje pokazuja droge jest identyczna - roznice wynikaja z wersji (pokrycia) mapy co do kampatybilnosci - nie mam pojecia
-
mapa Tomtom 700 vs. PL-SK-Czech-H - VDO Dayton
Witam wszystkich, garsc obserwacji odnosnie nawigowania z Tomtom 700 i mapa Poland - Slovakia - Czech Republic - Hungary + Major Roads of Europe 2006/2007 - VDO Dayton (http://www.navshop.com/en/product/poland-slovakia-czech-republic-hungary-major-roads-of-europe-2006-2007-vdo-dayton/5885/18/1) oba systemy pracowaly u mnie na dystansie ok. 1500 km, trasy wawa-mazury, trojmiasto, szczecin wg. producenta plytki, pokrycie polski to 23%, w Tomtomie jest to 19% (soft sprzed ok. 4 miesiecy, obecnie Tomtom 900 ma chyba rowniez 23%, nie wiem czy do modelu 700 tez laduja ta mape) w trojmiescie zdecydownie mozna bylo odczuc roznice, gdyz plytka prowadzila mnie na konkretne ulice, Tomtom tylko do centrum, plytka podaje wiecej komunikatow - np. ze za 900 m bedzie zjazd, pozniej przypomina, ze za 300 m... wylaczajac przy tym muze, Tomtom zaczyna od ok. 300 m dystansow... IMHO nie oceniem, ktore rozwiazanie jest lepsze, 300 m wystarczy na przygotowanie manewru szacowny czas przyjazdu na miejsce zdecydowanie lepiej dziala w Tomtomie, nawigacja bmw bardzo "nerwowo" reaguje na przyspieszenie/spowolnienie na trasie skracajace/wydluzajac czas do przyjazdu na mete raz systemy nie dogadaly sie i pokazaly inna droge, Tomtom pokazal tak jak pokazywaly drogowskazy, wiec pojechalem wlasnie tym routem poza tym w Tomtomie grafika jest zdecydownie lepsza (ja mam czytnik mk3, wiec nie mam rzutu 3D), jezyk polski a nie angielski lub niemiecki (jesli dla kogos robi to roznice) jesli ktos nie ma wbudowanej nawigacji, polecam Tomtoma, jesli ktos ma nawigacje, lepiej (taniej) zdecydowanie zaopatrzyc sie w plytke pozdr artur
-
bagażnik na rowery
qba_m, innego niz dachowy nie kupilbys, bo... ? jest dostep do bagaznika i rowery nie dociazaja tylu? z pierwszym argumentem ciezko polemizowac, ale z drugim juz bardziej, rower wazy sredni 10-15 kg, bagaznik max. 10, co to za obciazenie? nie probuje negowac tego co piszesz, chcialbym sie dowiedziec tylko dlaczego tak kategorycznie stwierdzasz, ze tylko dachowy, zaden inny... sam planuje kupic bagaznik, trudno mi wyobrazic sobie, ze samochod z rowerami na dachu prowadzi sie lepiej lub tak samo komfortowo jak z rowerami z tylu... pozdr
-
bagażnik na rowery
przykladowo (do mnie akurat nie pasuje) http://www.allegro.pl/item115800493_bagaznik_rowerowy_thule_3_rowery_nowy_.html
-
bagażnik na rowery
witam, tez zastanawiam sie na kupnem bagaznika do e39 touringa, nie chce wozic rowerow na dachu, nie mam haka, wiec kupie pewnie bagaznik na klape - prosilbym o opinie osob, ktore uzywaly takich bagaznikow (czy nie odpadaja, czy rowery nie rysuja karoserii itp.) jak na razie 2 rowery woze wewnatrz, ale czasem trzeba przewiezc kilka osob wiecej i wtedy nie da rady dzieki i pozdrawiam artur
-
Dwóch właścicieli - już w Niemczech muszą być razem?
Bono odpowiedział(a) na pawelkrak temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneciekawy jestem z jakiego tytulu zazyczyli sobie te 80 zl?
-
Nawigacja w E60 520 - jak zmienić język, co z mapą Polski?
kup Tomtoma i nie bedziesz uzywal map, ja mam awersje do map, do tej pory wiekszych problemow z dotarciem do celu z Tomtomem nie mialem - wszystko zalezy po jakich sciezkach sie poruszasz :)