Treść opublikowana przez krycha350z
-
Sam naprawiam samochód E34 - pdf ma ktoś?
Byłbym za tym , a w języku polskim to jest czy po ANG takie jak sa dostepne w necie :)
-
Koszt wymiany tulei
kolego tuleje wachacza górnego to od 30 pln do 80 pln zależy od firmy , dolnego ceny całkiem podobne . powiem szczerz ze montowałem te po 35 ;) i narazie ok :) A usługa wymiany to nie mam pojecia , a sam nie zrobisz? na forum jest fajna instrukcja co do wymiany tuleji :)
-
"Myszkowanie" - konkretny opis (do znawców E34)
u mnie były drgania kierownicy w tym przedziale predkosci (80-100) było to spowodowane zużytym drążkiem środkowym od układu kierowniczego . To ten co ma dwa sworznie na końcach i 2 otwory również na koncach na zamocowanie drazka prawego i lewego . No i bylo też słychać takie pukniecie np. na garbach zwalniajacych czy na jakis dziurach podczas jazdy wolnej w przednim zawieszeniu ( na tych sworzniach) . Ustawiłem zbieżność i auto idzie prosto i nie ma drgań ani na kierownicy ani przy hamowaniu w tym przedziale predkosci (80-100) pozdro
-
[e34] 528i wymiana łożyska w sprężarce klimatyzacji ??
Witam , czy jest możliwość wymiany łożyska lub całego koła od sprężarki ponieważ łożysko strasznie u mnie jest luźne, buczy, klima się załącza lecz te koło (łozysko) co chodzi cały czas z paskiem ma luz , te co się załącza po właczeniu klimy jest ok . wiec mam pytanie czy jest ew. możliwość naprawy tego , wymiany łozyska lub całego koła . pozdrawiam :)
-
[e34] M50 2.0 24V - Czy to zatarta pompka paliwa?
Witam wymieniłem na nowa (uzywana) wstawiłem poppke która hulała w m20 , lecz po numerze BOSCH - pokazało że pasuje również do mojego (m50) jak i 2.5 i 2.0 . pozdrawiam
-
[e34] M50 2.0 24V - Czy to zatarta pompka paliwa?
Witam , auto pożyczyłem bratu i niestety jezdził na resztkach benzyny a jest sekwencja i normalnie po przełączeniu chodziło na gazie . Brakło benzyny i nie szło odpalic juz normalnie auta , tylko odpaliłem auto awaryjnie na gazie . Dodam jeszcze że już raz mi sie tak stało , wtedy wystarczyło dolac benzyny i zaczeła pompka chodzić , a teraz nie chce odpalic ani ew. jak juz chodzi na gazie jak przełacze na paliwo gaśnie . zatankowałem dzisiaj pół baku . 1. Jak ew. sprawdzić czy to ta pompka ??? 2. I czy ew. pompka bedzie pasować od e34 z silnikiem 2.0 12V (m20) '88rok , ja mam 2.0 24V (m50) '96rok , bo ową z tego modelu posiadam w garażu??
-
[e34] M50 2.0 24V - wywaliło płyn korkiem przy chłodnicy?? p
sprawdzę jutro co jest grane u mnie z tym visco i dam znać pozdrawiam dzięki za szybką odpowiedz
-
[e34] M50 2.0 24V - wywaliło płyn korkiem przy chłodnicy?? p
wydaje mi się jesli byłby żle odpowietrzony to działo by sie tak cały czas a mi sie to stało jak narazie 1 raz , nalałem płynu odpowietrzyłem od nowa i aktualnie przejechałem ok. 100km i narazie jest ok , może to visco . tylko teraz moje pytanie ----> czy visco załacza tkz. te swoje "wichury" jeśli auto sypie sobie predkoscia ok 150km/h ??? wydaje mi się że powietrze z dworu wystarcza ?? jak ew. sprawdzić poprawne działanie viskozy? pozdrawiam
-
[E34] Termostat
kolego 2 węże z jednej i 2 strony centralnie jak paczysz z przodu to na środku silnika czarna kopułka 3 czy 4 śruby
-
[e34] M50 2.0 24V - wywaliło płyn korkiem przy chłodnicy?? p
znaczy korek był napewno zakręcony dobrze (jestem pewien) , i gdy zobaczyłem ze wskazówka na czerwonym to odrazu szybko zgasiłem silnik i pod maske i patrze a tu sie z pod korka leje i korek "wywaliło" jakby ktos go z gwintu odkrecił
-
[e34] M50 2.0 24V - wywaliło płyn korkiem przy chłodnicy?? p
Witam mam taki problem , jadąc sobie nagle zauważyłem że wskazówka jest na czerwonym polu (nie była tam długo) , naturalnie szybko zgasiłem silnik otwieram maskę a tu tak jakby wywaliło korek ten duży przy chłodnicy i sikało ciśnienie płynem , uleciało mi z 5 L płynu, co to może być dodam że auto na skwekcji oraz po wymianie termostatu ok 3 tygodnie temu i prawidłowo odpowietrzona <-----po tej operacji przejechałem ok 1000km i po tym dystansie takie coś mi się stało . pomocy . A i dodam że w moim aucie od zakupy (listopad) nie słyszałem ani razu Visko , wiatrak sie poprostu kreci tak jak silnik .
-
Jak zdjąc obicie klapy w Touringu e-34 - zamek bagaznika !!
Ja poodkrecałem wszytskie srubki i te spinki i zaczyałem odrywać z zatrzasków powoli od góry przy wycieraczce i dało rade całe dookoła poodpinac jak już srubek nie bedzie i spinek , mi sie poluzował zamek i chciałem go nasmarowac i porządnie zakrecic prze to własnie wiem jak to zrobic :)
-
[E34] Naprawa elektrozaworków ogrzewania - zdjęcia
Witam miałem taki problem w mojej "bawarce" ze grzała mi tylko lewa strona a prawa tylko zimne leciało więc , że przy okazji wymiany termostatu (spuszczania całej wody z silnika) zabrałem się za naprawę właśnie tej w/w usterki poprzez zdemontowanie i wyczyszczenie tych oto elektrozaworków : 1. odłączenie węzyków dochodzących do tego "ustrojstwa" jeden dopływ i juz dwa odpływy lewa/prawa strona , odłączyć kostki odkręcić śrubki z góry i jakoś prubowac to wydostać ----> ja osobiscie jeszcze odłaczyłem sobie tą kaostek na której jest czerwony + i te 2 okrągł gniazda do kompa :) dla ułatwienia sprawy . Jeśli mamy to na zdemontowane to proponuje usiąść pod lampką i zaczynać: http://images38.fotosik.pl/252/ebc2f4a1592095d2m.jpg 2. odkrecamy srubki 6szt. po 3 z jednej strony (torx) , " wczesniej odkreciłem sobie od spodu taka pompkę była na takiej obejmie (dla ułatwienia sprawy) z nią nic nie robimy , poniewaz sie nie da mozna ew. sprawdzić tylko czy zasilanie dochodzi na wtyczce. http://images43.fotosik.pl/256/dcb330009d56fbc8m.jpg 3.odczepiamy zaślepe elektryki (zielona strzałka) i widzimy ze do środka wchodzą 4 cieniutkie kabelki (czerwone strzałki) jak bedziemy rozpoławiać to trzeba na nie uważać strasznie bo jak się pourywają to moga być problemy :) no i dalej próbujemy to rozpołowić http://images39.fotosik.pl/252/af9bdf0de8fcf20dm.jpg uzyskamy taki widok , górna część czyścimy i te takie "różki " najlepiej je przejechać papierem 2000 wodnym lub ostrą częścia gąbki kuchennej żęby była czysta i chodziła płynnie http://images35.fotosik.pl/111/76a0724b2af9c5d8m.jpg rozpoławiamy 2 część http://images37.fotosik.pl/251/25af5c1e398239c8m.jpg wyciągamy te zaworki i tak samo czyścimy je i środek i pozostałe elementy które się da :) http://images41.fotosik.pl/252/82ffb101996a4fbfm.jpg skrecic w odwrotnej kolejności , jeśli cos mi umknęło proszę dodac a i na koniec ja swój układ i tak odpowietrzałem nie wiem jak bedzie przy wymianie samego tego ustrojstwa czy sie tez zapowietrzy ;) Pozdrawiam Krycha350z
-
520i 24V-Na zimnym silniku za niskie obroty,szarpie,przygasa
Jak myślisz , po podłączeniu pod komputer wykryje się co jest grane?
-
M50B20-Na zimnym silniku za niskie obroty,szarpie,przygasa
co masz na myśli ze miesza instalacja gazowa ??? dodam że jeśli wyłączę całkowicie sekwencje przełącznikiem , przełączę na benzyne tylko to jest to samo .
-
520i 24V-Na zimnym silniku za niskie obroty,szarpie,przygasa
Witam mam taki problem na zimnym silniku (czyli na benzynie bo na gaz nie zdąży się przełączyć) szarpie sa za niskie obroty tak jakby nie załączyło się ssanie . Spadają obroty , silnik przygasa tak jakby niekiedy nawet zgaśnie. Jak rozgrzeje się za niebieskie pole ok.30 stopni i jest już ok na benzynie jak i gazie . Tylko chodzi mi o zimny silnik wtedy co tak szarpie to chodzi zawsze na benzynie bo to sekwencja i się nie zdąży przełączyć. Świece świeżo wymienione na NGK (bkr6ek) filtry ok . co to może być ??? pomocy ???
-
M50B20-Na zimnym silniku za niskie obroty,szarpie,przygasa
Witam mam taki problem na zimnym silniku (czyli na benzynie bo na gaz nie zdąży się przełączyć) szarpie sa za niskie obroty tak jakby nie załączyło się ssanie . Spadają obroty , silnik przygasa tak jakby niekiedy nawet zgaśnie. Jak rozgrzeje się za niebieskie pole ok.30 stopni i jest już ok na benzynie jak i gazie . Tylko chodzi mi o zimny silnik wtedy co tak szarpie to chodzi zawsze na benzynie bo to sekwencja i się nie zdąży przełączyć. Świece świeżo wymienione na NGK (bkr6ek) filtry ok . co to może być ??? pomocy ??? pozdrawiam :)
-
520i 24V - Ile wchodzi oleju do silnika?
Witam wszystkich . Moje pytanie tak jak w temacie ?? ile oleju wchodzi do silnika 2.0 24V VANOS ?? 96rok. przebieg oryginalny 177tys , jaki ew olej tez wlać?
-
520i 24V - Zamontowane urządzenie EURO TR2 HJS ?? pomocy
Witam jestem nowy na forum i w marce BMW ;) Mam taki problem , kupiłem tydzień temu 5 e34 2.0 24V 150KM i w niej jest zamontowane takie urządzenie EURO TR2 HJS , służy one do obniżania emisji spalin z Euro1 na Euro2 ,montuje się to w Niemczech po to aby płacić mniejsze opłaty za emisje spalin . Z tego co się wstępnie dowiedziałem to ma to swój czujnik temperatury i tez niby połączone jest z przpustnicą i silniczkiem krokowym . ( na końcu jest fotka tego urządzenia ) I teraz moje pytania : 1 . Czy przez te urządzenie nie jest obniżona moc silnika ? 2 . Chcę założyć w poniedziałek sekwencyjny gaz i zdemontowac to przed tym , czy można to zdemontować bez jakiś regulacji w komputerze , itp ?? proszę o odpowiedz , pozdrawiam . Zdjęcie: http://images39.fotosik.pl/216/79196a4e2c81869fm.jpg