Treść opublikowana przez radziuwilk
-
Kontrolka zegarek.
No to tylko potwierdzcie ze dzieki tez zabawce z linka bede mogl poradzic sobie z trapiacymi mnie problemami :mrgreen: . Co sadzicie akurat o tym zestawie bo na allegro jest tego sporo.
-
Kontrolka zegarek.
O to wlasnie mi chodzilo. Jak bys mogl napisac cos wiecej o tych kablach(jakie i gdzie mozna kupic) i gdzie sie je wpina dokladnie. Sytuacja jest taka , że zakupilem to auto 2 miesiace temu. Caly czas bylo serwisowane. Full service book itp. Ale teraz sam postanowilem wymieniac plyny i filtry. Pozostaje tylko problem kontrolek. Pewnie niedlugo zapali sie komunikat o wymianie oleju :). Wlasnie szukam jakiegos wyjscia z tego problemu. Zakladam ze 50% osob na forum olewa serwisy i samemu kasuje kontrolki. Jestem totalnie zielony w temacie wiec napiszcie jak dla laika... . Posiadam laptopa. Znalazlem takie cos na allegro chyba o to mi wlasnie chodzi. http://www.allegro.pl/item826482790_hitinterfejs_do_bmw_87_04_carsoft_6_5_inpa_ediabas.html 179zl i http://www.allegro.pl/item823849347_bmw_87_04_carsoft_6_5_inpa_ediabas_z_k_bmw_i_obd2.html 259zl Roznica jest tylko w kablu ktory podlaczamy gdzies w BMW :P tansza wersja to kabel z pinami, drozsza wersja to wtyczki. Jak by ktos mogl przyblizyc mi roznice. Cena nie gra roli wiec zalezalo by mi na "prostrzej" wersji :). Ta za 249 wyglada calkiem fajnie. Tylko gdzie te wtyczki sie podlacza :)
-
Kontrolka zegarek.
No to fajna sprawa jest z BMW co pol roku jestem zmuszony jezdzic do serwisu bulic sporo kapusty bo sie jedna z 30 kontrolek zaswieci.
-
Kontrolka zegarek.
Wiem ze bylo troche tego na forum ale nie znalazlem precyzyjnej odpowiedzi. Zapalila mi sie pomaranczowa kontrolka zegarek i jak juz sie dowiedzialem chodzi o wymiane plynu hamulcowego. Jednak pozniej klania sie pozbycie tej kontrolki. Jak to zrobic zeby za 2 lata prawidlowo znowu sie zapalila? Przy okazji nie uszkodzic, ani nie resetowac innych rzeczy po prostu tylko to. 523 97r
-
Airbag Problem, polećcie diagnostyka. Szczecin.
Hej. Szwed to na 100% szwed z krwii i kosci :). Ja mu wierze. Przeglad ma oczywiscie. Full Service book,(i 100 innych papierkow) w renomowanym serwisie z jego miasta. Auto super zadbane i wyposażone i chodzi jak zegarek. Dokladnie sprawdzilem i potwierdza sie ze nie bylo bite jak mnie zapewnial. Z kazda pierdolka jezdzil do serwisu. Sprowadzone w 2001 z Niemiec. Nie zakladam oszustwa, ale przy okazji chce to w kraju sprawdzic. Mowil ze byl z ta kontrolka w serwisie powiedzieli mu ze wszytsko jest ok i jakos podbijali mu karte. SMF 898 Jestem ze Sztokholmu wiec poludnie raczej odpada. :)
-
Airbag Problem, polećcie diagnostyka. Szczecin.
Na mechanice i elektryce sie nie znam. Znalazlem jedno takie zlacze za 40 na allegro ale nie wiem co mial bym z tym zrobic. Ciakwea sprawa ale na przyszlosc. Wracajac do tematu...
-
Airbag Problem, polećcie diagnostyka. Szczecin.
Witam W styczniu odwiedze kraj, a mianowicie Szczecin. Zakupilem moje BMW 523 97 2 miesiace temu i wszystko jest ok. Auto nie bylo nigdy bite jednak pali sie kontrolka Airbag. Wlasciciel mowil ze byl w serwisie i mowili mu ze wszystko jest ok i zeby sie nie przejmowal. Jak na szweda przystalo tak zrobil. Mnie jednak troche to niepokoi i przy wizycie w PL mam zamiar to sprawdzic. Ktory serwis byscie polecali, chodzi mi o podpiecie pod kompa ew. szybka naprawe jesli bedzie mozliwa. Wiadomo chodzi o solidne miejsce i ludzi, zeby nie wciskali mi kitu i skasowali za frajer. Chce tez przeszlifowac i wypolerowac moje mega zabrudzone lampy bo prawie nic nie widac. Chcial bym zrobic to bez demontazu czyli "na samochodzie" wiem ze jest to wykonalne wiec tez jak byscie znali jakiegos lakiernika, mechanika co ma w tym doswiadczenie to dajcie namiar. Problem w tym ze w kraju bede raczej krotko tydzien moze dluzej wiec nie moge sobie za bardzo pozwolic na kilka podejsc dlatego potrzebuje namiary na profesjonalistow. Podajcie tez mniej wiecej ceny za takie uslugi.
-
Wymiana zarowek.
MaRio-sKaTe- wielkie dzieki!! Ja sie nie pogubilem :D Moze dlatego ze tez jestem/bylem skatem. Spoko instrucja.
-
Wymiana zarowek.
No nie robcie sobie jaj, niech ktos odpisze. Musze je wymienic, a nie chce czegos urwac.
-
Wymiana zarowek.
Witam Przepalila mi sie zarowka mijania z przodu i prawa tylka nad rejestracja (E39). Jako totalny laik prosze o poradnik :). Wybaczcie hehe
-
Wydech sportowy e39 523.
Witam Mysle o zmianie calego wydechu. Powod oczywisty :mrgreen: piekny mruczacy bas. Przejrzalem net i chyba nikt w polsce nie wymienil tego elementu :)
-
Polerka kloszy?!?
Widzialem na forum jak gosciu robil to bez sciagania kloszy wiec po co sie bawic :)
-
Polerka kloszy?!?
Witam Zastanawiam sie nad polerka kloszy, z tego co sie orientuje moje to sa te "plastikowe" i polerka daje rewelacyjne efekty. Teraz wygladaja tak: http://img14.imageshack.us/img14/1582/klosze.jpg Slyszalem, ze przy szlifowaniu sciagamy warstwe ochronną. Mam pytanie czy po całym procesie szlifowanie + polerka da sie pokryc czyms klosze w zastepstwie tej ochronnej warstwy (co to za ochrona jak doprowadzila do takeigo stanu klosze :P )? Ludzie pisza ze po polerce szybko dochodzi do zabrudzenia kloszy, a moze to nieprawda? Drugie wyjscie to kupno nowych jednak po przejrzeniu netu nowych nie znalazlem, a uzywanych jak na lekarstwo i bez szału. Doczytalem tez ze te klosze sa nierozbieralne. Co radzicie?
-
Mala pomoc przy fixingu rys
Dzieki. Slyszalem gdziesz ze nie powinno sie robic lakierowania przy temp nizszych niz 15 st. U nas teraz wacha sie to od 0 (rano) do 12-15st. Wiec bede chyba zmuszony poczekac.
-
Mala pomoc przy fixingu rys
Witam Od 4 dni jestem szczesliwym posiadaczem E39 523i 97r. Siedze w Szwecji i tutaj kupilem auto. Robi maksymalne wrazenie. Auto to po prostu igła, perła, blask itp. Kupilem go od statystycznego szweda czyli max szczery, uczciwy, i dbał o wszytsko. Jak juz zadomowie sie na forum pochwale sie glebiej. Zeby nie wyszlo ze chwalipietus ze Szwecji dodam ze bylem posiadaczem fiesty 93r i po zakupie wydalem drugie tyle zeby sprawne auto bylo sprawne wiec realia kraju sa mi znane i nielubiane :). Wracajac do tematu. Auto przy zakupie wywolywalo tylko szok, w sumie 12 letnie auto prezentowalo sie jak max 2 letnie. Po umyciu drogimi szwedzkimi preparatami zmylem chyba wiecej niz chcialem. Pojawily sie drobne ryski i jedna ktora troche mnie zdolowala. Tylni zderzak dlugosc 30 cm szerokosc telefonu komorkowego na szczescie nie jest gleboka. Wyglada jak by przy parkowaniu przetarto niski betonowy pacholek. Przy zakupie nie widzialem nic takiego. Szwed dal mi reklamowke preparatow na poczatku nie zwrocilem na to zbytniej uwagi skupiajac sie na innych rzeczach. Gosciu po prostu usuwal rysy preparatami. Zrobilem fotki preparatow. Sa to oryginaly bmw. Lakier "Cosmosschwarz" metalic czyli kosmiczny czarny metalik :). tubki- http://img16.imageshack.us/img16/7232/bmwtubki.jpg spraye- http://img198.imageshack.us/img198/8096/bmwspray.jpg NIe wiem jak ich uzywac i w jakiej kolejnosci. Te w tubkach posiadaja pedzelki. Jak by ktos mogl mi przedstawic jak krok po kroku powinienem tego uzyc byl bym wdzieczny. Nie chce dzwonic do tego goscia i go stresowac :). Wydaje mi sie chodz moze sie myle, najpierw bawil sie pedzelkami pozniej weszly spraye bo 2 z nich sa praktycznie nowe(098 Klarlack i 303 Lackspray S84).