Treść opublikowana przez dareckx1
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Kolego a kiedy będziesz w Żorach bo chciałbym byś mi troszkę na temat tych radarów pomógł. Pozdro Mario. kolego w żorach to ja nie będę w tym roku. niezdety. ale jak masz problem to wal na PW. postaram się pomóc.
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
WOOW. Wreszcie ktoś zajarzył o co chodzi. BRAWO !!!!!! :cool2: nie wiem od czego to zależy czy od inteligencji czy od chęci zrobienia czegoś własnymi rękoma. Koledzy - to jest gość który nie szukał gotowców ale chciał to zrobić sam i mu się udało. :clap: Następny krok to wstawianie radarów w mapkę. Prościzna. Tylko trzeba być online. I tak w ogóle to nie ma za co dziękowć bo to jest własnie forum fanów buni z navi - trzeba sobie pomagać i nie szukać naciągaczy, którzy kasują za coś co już inni zrobili i na dodatek potrafią to spartaczyć. Jak ktoś potrzebuje pomocy to jestem w Olsztynie i służę pomocą (w ramach możliwości oczywiście) bo nie jestem sam na wakacjach. Zostaje do 14.07. POZDRO dla wszystkich. Jeszcze raz - BRAWO ziom, tak trzymać. :clap: :clap: :clap: :cool2:
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
witam nie mam pojęcia jak można wypalić 770 MB na płytce CD 700 MB i czy to jest mozliwe bez kompresji plików. co do wgrywania softy zalecam włączenie silnika czyli silnik na chodzie, bo jednak drzwi i bagarzmik musi bys otwarty i nienależ ich zamykac czy tez otwierać podczas wgrywania a osietlenie swoje ciągnie. wiem - można je wyłączyć - ale ja przynajmniej o tym zapominam - szczogół - skupiam się nad obserwowaniem reakcji czytnika. najlepiej jest wyłączyć wszystkie dodatki typu radio czy telefon czy inne gadżety. dokłanie o to chodzi jak to ujołeś "zapewnić ciągłość zasilania" i się nie śpiesz - jak wsadzisz płytkę z sofcikiem to poczejak nawet parenaście albo nawet i 15 nim i dłużej na reakcje czytnika aż zaskoczy. Ja po pierwszy swoim wgrywaniu softu rozładowałem akumulator i musiałem podpinać się pod auto kumpla żeby uruchomić bunie. powodzenia :cool2:
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
heja ta mapka jest mojego dzieła i Polska jest na 1000000000000000000000000000000 % i to z radarami. to jest coś innego. trudno powiedzieć co to jest jak się tego nie widzi. może laser czytnika jest zabrudziny i troche dłużej mieli.
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
hejka to nie TomTom czy AutoMapa tylko prosta mapka w aucie i nie pokazuje takich opcji jak NR domu tylko zaznacza chorągiewka punkt docelowy. jak chcesz mieć takie bajerki w buni to luknij na to http://www.high-tech-discount.fr/lang-pl/autoradios-bmw-gps-e38-e39-e46-x3-x5-z3-z4-autoradio-audi/149-autoradio-bmw-e46-gps-dvd-bluetooth-tnt.html pozdro
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
Nie martw sie, predzej Ci auto ukradna niz ten wyswietlacz xD zgadzam się :D prędzej ci bunie podprowadzą niż navi gwizdną. nie kombinuj nic przy ekranie bo jak to zpierdzielisz to już całkiem będziesz miał glebe i nic innego tylko service będzie cię czekało - albo allegro tak czy inaczej spory wydatek. lepiej zajmij się czytnikiem.
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
zostaw go w spokoju i go nie demontuj on jest dobrze zamocowany i nie da się go wyjąć jak jaiś panelik z radyjka
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
jeżeli tego czytnika nie będziesz już używał to możesz go wyjąć i schować w domu ale navi bez niego już nie będzie działało bo to jest jej czały mózg
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
nie tykaj wyświetkacza :duh: tylko czytnikiem masz się zająć :nienie: :doh: całą bazą jest czytnik a nie wyświetlacz :shock:
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
poczekaj to nie PCet musi troche pomyśleć i wrócić do starych ustawień. jutro nagraj nowy sofcik i daj znać jak poszło. życze szczęścia
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
wyjmij płytkei naciśnij OK i zgaś auto po 2 min odczekaj i włacz kluczyk na pozycje 1
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
acha - czyli masz to http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=ER91&mospid=47642&btnr=65_1181&hg=65&fg=45 normalnie to powinno przejść na tryb awaryjny czyli ATARI niebieski ekranik z prymitywnym MENU spróbuj odłączyć zasilanie czytnika i zobaczymy co będzie po ponownym podłączeniu.
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
masz coś takiego ? http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=ER91&mospid=47642&btnr=65_0490&hg=65&fg=05 jeśli tak to tak wygląda uchwyt czytnika (uchwyt komputera nawigacji) http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=ER91&mospid=47642&btnr=65_0494&hg=65&fg=50 śmiesznie to nazwali hehe
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
masz źle nagraną płytkę - na jakiej płytce nagrywasz ? ja tylko na CD SNY i DVD SONY i z najmniejszym speedem nagrywania czyli x1 na programie ImgBurn masz wszystko na moim archiwum czytki możesz wyjąć z zaczepów po bokach, napewno zauważysz daj mi twój nr VIN - 7 ostatnich
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
no lepiej żeby ci się zapaliła bo jak nie to będzie gleba i raenimacja czytnika. jak nic ci się nie będzie działo po 20 min to poodłanczaj wtyczki i odczekaj pare minut to może się jakoś zresetuje i spróbuja znowy wgrać sofcik
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
o ile ją nagrałeś tak samo jak opisałem to powinno być OK
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
nagraj v29GB na PL do MK3 na dobrą płytke z najwolniejszym wypalaniem podczas wgrywania softu nie panikuj i czekaj nawet 15 min zanim zajarzy - czasami tak z nimi jest. przed wgrywaniem : włącz silnik, zostaw otwarte drzwi i powyłanczaj inne dodatki jak radio lub też inne urządzenia, włóż płytke do czytnika i go obserwuj co się dzieje i zerknij od czsu do czasu na wyświetlacz, jak już (módl się) wszystko się wgra to płytka musi sama wyjść. zabierz płytkę a na konieć naciśnij OK na Navi. postępuj ściśle z instrukcją to może coś się naprawi :think: powodzenia
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
hejka tylko bez paniki. co pokazuje na monitorku? jak zachowuje się czytnik? mryga lampka POWER czy nic się nie dzieje? osobiście nie mam MK3 tylko MK4 ale spróbuje pomóc najpierw luknijcie tu viewtopic.php?f=91&t=88508&hilit=mk4&start=900 / małe archiwum
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
hejka wejdz na moje archiwum i pobierz soft V.27 jeżeli chodzi o mnie to mam sofcik od Yazy chyba już z 2 lata i nie mam z nim żadnych problemów. a jakie kolega ma języki w navi jeśli mozna spytać i samo navi jakie jest?
-
320d mocne szarpnięcie silnikiem przy gaszeniu
Witam kolegów. Co prawda nie mam tekiej samej BUNI ale zato taki sam silnik jak w E46 - M47 2,0L. 136KM. mowa o 520D i ma te same objawy jakie widziałem na filmiku i czytałem. Wymieniłem Dwumase i kompletne sprzęgło, Rok temu poduszki pod silnikiem i skrzynią (orginal). Słyszłem że ten typ silnika na taką tendencje do męczenia poduch. Może i tak jest. :roll: U mnie dodatkowo jkeszcze koszmarnie klepie coś jakby szklanik. Ale najdziwniejsze jest to że jak auto jest cały dzień w ruchu i to z włączonę klimą i jak silnik naprawde się nagrzeje do oporu i przycisne mu tak do 140 - 160Km/h to po pewnym czasie wszytko jakby wraca do normy. Do pracy mam zalednie 10 min więc ten czas nie wystarcza żeby silnik się zagrzał. Silnik cichnie - nic już nie klepie jak przy zimnym i zanika szarpanie silnikiem przy gaszeniu. Nawet podejżewałem że to może przez olej na jakim jeżdże 5W-30. Mieszkam w belgii i chyba to dopasowany olej to takich warunków jakie są w tym dziwnim kraju.W polce w wakaje pare lat temu wlali mi 10W-40 i oleju ubywało i co jakisś czas włanczał się wyjec komputera sygnalizując zbyt mały poziom oleju w silniku. Teraz po wlaniu 5W-30 tego niam i ani kapki nie znnika. To z tym paskiem to może też w jakimś procencie ułagodzić te dokuczliwe szarpanie które moim zdaniem kasuje poduchy. Dzisiaj chce wymienić amortyzatorek/napinacz paska alternatora i napinacz przy klimie włącznie z tłumnikiem drgań. W tym aucie już wymieniłem wszystko poza karoserią i mnie już powoli zaczyna to irytować. Moze żeczywiście ten silnik M47 ma taką kulture pracy i gaszenia silnika? Jeżeli ta dzisiejsza dłubanina nic nie pomoże no to już zostanie cały układ wydechow do wymiany. koszt 1250 €. Ale czego się nie robi dla ulubionego autka :P
-
Ustawianie Car&key NCS, DIS
Siemka Jak już pisałem to nie mam pojęcia co do czego. Nawet nie wiem jak mam zrobić te coś (plik FSW_PSW.TRC...) Tutaj masz racje, kosowałem błędy i chyba poszedłem troche za daleko - ale przez INPA? Wydaje mi się że w NCS nic nie grzebałem. Może mała podpowiedz jak zrobić ten pliczek ? Dzięki. :cool2: Skacze po necie w poszukiwaniu jak to zrobić Hmmm. Wcześniej myślałem że to jest jakaś dodatkowa funkcja z tymi światłami ale widze że prawie wszczscy z którymi rozmawiam mają w piątkach to samo co ja miałem przed popsuciam. na tym filmiku w E46 lusterka zamykają się z kluczuka http://www.schmiedmann.com/
-
Ustawianie Car&key NCS, DIS
Witam wszystkich Mam dziwny problem (jak to określił mój kumpel). Po zabawie z INPA i NCS Expert (tylko przegladałem co to takiego bo dopiero co kupiłem kabel) gdzieś wyparowały mi opcje świateł. Czyli; bez kluczyka w stacyjce nie mam postojowych, ani kierunków postojowych lewego ani prawego, ani opcji (dojścia do domu) czyli ksenonki na 30/40 sek. Po przekręceniu kluczyka w stacyjce wszystko działa normalnie. jak to mogę naprawić ? Czy ktoś mi może w tym pomóc. Z navi radze sobie całkiem nieżle, ale tutaj rozkładam ręce. bardzo był bym wdzięczny za pomoc. POZDRO
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
heja co do 1) - sofcik jest w 100% OK. Mam go przez cały czas i nigni nie miałem z nim żadnych problemów. Mapki robisz sam czy je zasysasz od kogoś? Ja robie sam. Yaza pokierował mnie na jakie triki czaba uważać i nie mam żadnych problemów z robieniu mapek z radarami czy też bez radarów albo z taką masą radarów że chce się wyjść z auta bo tak krzyczy co 2 km :doh: Jeżeli robisz sam to czy dobrzy zapisujesz w GTK+ DB, DB1? Albo czy napewnno zapisujesz w POIson baze radarów do DB1 i czy potwierdza ten zapis? sprawdz to. co do 2) nie sprawdzałem ale zobacze co jest grane chociaż i tak mi to do niczego nie jest potrzebne bo mam mapke zawsze na 200m - widze rozłożenie radarów na mapce i upewniam się czy są one na mojej trasie. pozdro
-
[e46] navi po updacie softu - czarny ekran
witano może ktoś tan zajrzy ? a może coś to pomoże? viewtopic.php?f=91&t=88508&start=855
-
ISO: soft PL- lektor+napisy MK3 + MK4
NAV_SW-yaza - z polskimi literkami POLSKIE NAVI BMW MK4 - tez z polskimi literkami. są one kilkanaście stron wczesniej a dokładnie - u mnie. viewtopic.php?f=91&t=88508&hilit=mk4&start=900 i mam nadzieje że wiesz jak to nagrać żeby działało.