Treść opublikowana przez kordel
-
Szarpanie kierownicą
Jakby kozka nie skakala... A jak ktos wymienil w nie podlaczyl?
-
Jakie cisnienie w oponach ?
Hehe. Oponki o szerokosci od 225 nie zdaja egzaminu na naszych drogach, poniewaz w koleinach sie nie mieszcza i scieraja sie same boki. Pozdrawiam.
-
Szarpanie kierownicą
Do psychop i zalew: i wlasnie o to chodzi. Normalna jazda samochodem (troche gazu, przyhamuj silnikiem, a jak trzeba sie zatrzymac albo bardziej zwolnic to hamulcami) jak najbardziej wystarcza. Chodzi mi o to, ze znam kilka przypadkow gdzie zbytnie oszczedzanie tarcz czy tez kockow jest troche przesadne, np.: korozja tarcz lub tez jak koles wjechal w tyl komus bo konczyly mu sie klocki i nie chcial ich naduzywac, hehe. Nie chodzi mi o przesadne hamowanie lecz o przesadne niehamowanie, a to roznica. A propo wymiany klockow to ja wlasnie zmieniam je wlasnie co 6-9 miesiecy i wcale nie staram sie ostro hamowac na kazdym skrzyzowaniu, ale kilometrow tez sie troche robi.
-
predkościomierz
Nie przejmowal bym sie tym na Twoim miejscu. Taka jest tolerancja (do 10km). Pozdrawiam.
-
Szarpanie kierownicą
Jeszcze jedno: warto kupowac tarcze dobrej jakosci (a za razem drozsze). Te tansze nie sa odporne na przegrzania. Acha... I nie mozna dopuscic do tego by tarcze byly caly czas zimne, tzn. powolne hamowanie, hamowanie silnikiem itp. Od czasu do czasu nalerzy je zagrzac i to sporawo, taka jest prawidlowa eksploatacja hamulcow.
-
Szarpanie kierownicą
Wymiana tez nie da 100% pewnosci. Nowe tarcze sa wiele bardziej podatne na przegrzania, a co za tym idzie moga latwiej sie pogiac. Najlepiej bedzie jak przetoczysz stare, jezeli to jest wina tarcz to pomoze. Ale jak tarcze sa juz za cienkie to trzeba bedzie je wymienic. Uwaga: Tarcze toczy sie w 3 plaszczyznach, wiec trzeba dobrego fachowca. Po drugie tarcze nalezaloby przetaczac przy kazdej wymianie klockow. Pozdrawiam.
-
Co to za przekaźnik ?
Jest to wzmacniacz, a tyle przewodow wzielo sie z racji: polaczenia wzm z radiem, zasilania wzm i podgrzewania tylnej szyby. Pozdrawiam.
-
Jakie cisnienie w oponach ?
2,6 bedzie ok. Wyzszych cisnien uzywa sie podczas szybkiej jazdy po autostradzie lub przewozu ciezkich ladunkow.
-
BMW E34 525TDS automat - Kto ma taki i pomoze ?
Jak znajdziesz ASO z w miare pozadnymi mechanikami to Ci pokaza.
-
Szarpanie kierownicą
Luzy na drazkach czuc przy skrecaniu, a amorki to slabsze chamowanie, gorsza przyczepnosc i gorszy komfort. A gdy kierownica sie trzesie to sa to najprawdopodobniej tarcze. Po za tym amorki, drazki i inne ruchome czesci zawieszenia mozna latwo i szybko sprawdzic na stacji diagnostycznej. Pozdrawiam.
-
Prawe światło - świeci w ziemię mimo regulacji.
Mam wrazenie, ze to nie ta srobka :-) Zrob zdecie lampy od gory i od srodka to Ci powiem ktora.
-
predkościomierz
To delikatne przeklamanie to ile? Jak pare km to sie tym nie martw, w kazdym samochodzie jakies jest.
-
uklad wydechowy 2,5
Jak widac pod nickiem jest napisane "Lubartów". Przykro mi, ale nie mam pojecia gdzie cos takiego moze byc.
-
predkościomierz
Tak z mostu. A to, ze zauwazyles tzn., ze na oko auto jedzie szybciej niz pokazuje predkosciomierz?
-
uklad wydechowy 2,5
Heh. Proste jak drut. Moze chca kase wycisnac?
-
wyciek z pod aparatu?
Tak ma sie lac, ale Tobie po piwie :-) A ten wyciek to uszczelka. Poszukaj a napewno znajdziesz. Nie jest droga, wiec warto wymienic.
-
predkościomierz
Kola na bank. Nieraz ludzie maja dylemat, ze z 185/60 wstawia 185/65 i policja radarkiem bedzie lapac gdy na predkosciomierzu jeszcze dozwolona predkosc, ale tu jest za male przeklamanie. A u Ciebie to juz cos znaczy.