Treść opublikowana przez Szakalos
-
dla tych co lubia sportowa jazde - zawieszenie i felga
Blizej mi ekstremalnych rozwiazan i ciagnie mnie do tych 18" od M5. Tym bardziej, ze kompromisy czesto powoduja, ze nikt nie jest zadowolony. Czyli auto nie bedzie wygladac i jezdzic, i nie bedzie komforowy jak teraz na 16". Z tym, że to ostatnie mnie najmniej grzeje. Biore też pod uwage 17" magnezowe i Blishtein(B6 lub B8) +H&R(50/50).
-
540i 98 zagazowana Prinsem
Na razie wszystko sie zgadza. Mam to samo i jade wlasnie ma przeglad. Spalanie tylko wychodzi mi jakies koszmarne. Poza tym gust.
-
dla tych co lubia sportowa jazde - zawieszenie i felga
1. Czy ktos ma porownanie jazdy na 17" i 18" ? Czy sa znaczne odczuwalne róznice ? 2. H&R czy Eibach czy seria? Lubie twardo, ale nie chcialbym popasc w ektremum, by po miescie nie rwac wlosow, ale jendak szybciej pokonywac zakrety i nie bujac sie na nich tak jak w seryjnej. Poza tym posadzone auto niżej też mi sie podoba. 3. Jakies fajne amorki sportowe cenowo zrownowazone? Prosze o Wasze opinie. Pozdro!
-
Nerki M5-do poskładania?
Daj znac jak Ci poszlo z tymi nerkami!! Dzwonilem do Fusa jakos niedawno i cena byla lepsza niz ta z allegro! Sam rowniez wypatruje tego.
-
Pytanie: 535iA versus 540iA
Wracajac do pytania 535 czy 540 odpowiedz dla mnie posiadacza 540 byla prosta :) na ekonomicznosc nie liczylem wiec na osiagi postawilem. ktos odnosil sie do instalacji - jest tu paru zawodnikow, ktorzy maja i nie zaluja -> patrz moje posty ;) Aha, i jeszcze jedno, czytajac o tej 535 00' to nie wiem jaki mial dzwon, ale 55 tysi przebiegu bez ksiazki to bardzo!! malo realne, chyba ze tyle w naprawie stoi... bo kto kupuje V8 żeby stalo :nienie:
-
O instalacjach gazowych
Ja proponuje Ci http://www.egp.pl zainstalowali mi. Zrobili to i estetycznie i skutecznie. Dziala swietnie! Sprawdzeni, bo to juz kolejna Beemka. Maja rozne instalacje BRC, Landi, Prins itp. Z sekwencja lub bez. Zawsze jednak bede proponowal Prinsa do bardziej wymagajacych bryczek. Pozdro.
-
O instalacjach gazowych
Ktos cos slyszal o tuningu czyli podkrecaniu odpowiednio instalacji gazowej dla zwiekszania osiagow silnika?
-
540i 98 zagazowana Prinsem
Mialem na mysli plyte elektryczna w domu :oops: Auto 'uklada sie' do instalacji, mialem sytuacje, ze mi zgasl 2,3 razy - najprawdopodobniej dlatego, ze chodzi na b. niskich obrotach, bo 500. Podjechalem do zakladu, w ktorym mi montowali i Pan Piotr wpial sie komputerkiem, zmienil dwie zmienne i nawet nie mialem czasu zamienic slowa z przesympatyczna szefowa. :roll: Naprawde lubie tam przyjezdzac. Obsluga też super. Ps: he he he widzialem o nich artykul w Rzepie piatkowej czy sobotniej... Niebawem zamieszcze fotki z ich pracy nad moja furka.
-
540i 98 zagazowana Prinsem
Ja sie tak boje, ze mam nawet kuchenke elektryczna... :lol:
-
540i 98 zagazowana Prinsem
A propos bomby i instalacji gazowej. Kolega widzial totalnie rozpi..... poldka. Nic z niego nie zostalo, w dodatku sie zapalil. Jedyne co nienaruszone pozostalo to zbiornik gazu. Podobno jak nowka. Moze ktos chce kupic taniej zbiornik jak nowka, bo kolega handluje? - joke ;)
-
540i 98 zagazowana Prinsem
Pewnie tez bym nie byl, ale sytuacja mnie kiedys zmusila i kupilem e34 juz zagazowane. Jezdzila wszystko bylo ok, wiec teraz kolejna decyzja byla juz troche latwiejsza. Nie latwa na pewno, bo jednak rozne historie sie slyszy. Zakladow jest od liku i to roznej jakosci, nawet czasem sezonowo otwieranych i pewnie dlatego jest tak wielu sceptykow.
-
540i 98 zagazowana Prinsem
Za Prinsa do v8 tylko powyzej 6 tysi na dzien dzisiejszy. Pytanie czy drogo? Wloszczyzna tyle samo albo tansza o 500, polskie do 1000 taniej ale czy warto ryzykowac? Zwraca sie i tak szybko. No i jakosc!
-
540i 98 zagazowana Prinsem
kurcze, wpadlo mi to na glowna strone a mialo do watku o instalacjach...
-
540i 98 zagazowana Prinsem
I stało się! Postaram się opisać paru słowach, co i jak poszło z wymagającym autem BMW i instalacja gazowa. Moj nowy nabytek E-39 ma serce V8 4.4. Spalanie w mieście na benzynie wynosiło przy mojej jeździe 16.8L, ale naprawdę muskałem pedał gazu. Od początku założeniem było zrobienie z auta tzw. junkersa:) Nie chodziło w grę ponoszenie kosztów miesięcznych, jakie by były na benzynie. Rozeznanie w temacie polegało właśnie na śledzeniu tego wątku na forum, rozmowy z członkami klubu, którzy przeżyli cos takiego. Tu podziękowania dla Seby. Długo szukałem auta, strasznie mi się podoba pod każdym względem, wiec nie chciałem ryzykować, ale trzeba było. Montaż instalacji to zawsze jakieś ryzyko. Postanowiłem je zminimalizować i założyć cos dobrego. EEE tam, najlepszego! Wybór padł na Prinsa. Te rozwiązanie podpowiadało mi paru znajomych, posiadaczy różnych marek, rozeznanych mniej lub więcej w temacie aut np znajomy taksiarz. Zawsze odpowiedz brzmiała: nie chcesz ryzykować załóż Prinsa... Dlaczego? Bo wtryskiwacze japońskie, bo podzespoły boschowskie itp. itd. Widziałem juz instalacje nawet do M-ki innych firm, ale... Nie wiadomo, dlaczego została w efekcie końcowym zdemontowana... Tak wiec, Prins, tylko teraz gdzie? Znowu pytanie znajomych gdzie w okolicy zakładają Prinsa i gdzie to robią dobrze. Na nieszczęście zaprzyjaźniony zakład zajmujący się montażem mógł mi założyć holenderska Viale lub inne włoskie, ale nie Prinsa. Miałem namiary na wszystkich najlepszych speców W -wie, ale tylko dwa, trzy montowały taka, jaka chciałem. Cenowo najlepiej wypadającym zakładem był Energy Gaz Polska (http://www.egp.pl). To jednak było dla mnie ciut za mało, wręcz budziło podejrzenia, najlepsza i największa ich konkurencja chciała prawie 2 tysiące więcej! W końcu trafiłem do warsztatu na Chełmżyńskiej, każdy taksiarz pewnie Cię tam odeśle, ale jak spytasz o Prinsa to szef Ci powie o Piotrku z Energy. Poleca. Ok. Wchodzę w to. Wybadałem ich, sprawdziłem jeszcze opinie od znajomych z Fusa BMW i co... Do roboty. Dziś juz jestem parę dni po montażu. Wykonali bardzo estetyczna prace. Żadnych plasticzkow mi nie połamali, robotę pod maska po prostu piękną wykonali. Nic do słownie nie widać! Zbiornik w kolo bez dopłat, wlew pod klapkę. Francja elegancja. A jak się jeździ? To chyba najważniejsze. Miałem w poprzedniej Beci e34 525 24V wanos instalke najprostsza. Sprawdzała się, bo nie strzelała, nawet na tym chodziła i wychodziło tanio. Tylko, ze przełączała się po wyższych obrotach i najlepiej było to robić na sprzęgle, bo tak szarpniecie było ostre. Moc spadała, zauważalne to było szczególnie jak się ciąłem z kolega i różnica gaz/benzyna była znaczna - jakieś 1.5 długości auta do 120. W 540i z Prinsem to inna bajka, różnica jak miedzy autami tak i miedzy instalacjami. Prins sam się przełącza, sam o wszystko dba, nie widzę różnicy i nie zauważam, kiedy jadę na gazie, a kiedy na waszce. Specjalnie obserwując zauważyłem, ze przełącza się dość szybko, przejadę z kilometr, strzałka temp tylko zejdzie z pola zimne i juz jest na gazie. Pasuje mi to! Pierwszego dnia z instalacja juz się ścigałem z jakimś ziomkiem w BMW i podsumuje stwierdzeniem, ze nawet przez moment nie pomyślałem o przełączeniu na gaz. Wiem, Ok, mógł mieć i miał słabszy sporo motor... To jak się będzie sprawować instalacja będę informował, jeśli chcecie na bieżąco: A mam do sprawdzenia - konfrontacje z TT kolegi wtedy będzie widać najlepiej czy w praktyce jest różnica gaz/benzyna. - spalanie na gazie - funkcjonowanie instalacji Na ten czas jestem zadowolony, ale najmniejszym szczegółem niechybnie się pochwale lub poskarżę. Tymczasem pozdrawiam wszystkich.
-
instalka gazowa Prins'a
Ad. 1 W galeri maja 540, co prawda E-34. Maja też innne fury z dosc wymagajacymi paliwa silnikami (np. V12, turbo), lecz na moje pytanie moga i zapewne odpowiedza że robili kilkadziesiat takich! Zawsze to klient na Prinsa ($$), nieprawdaz? Gdyby jednak ktos z branzy o nich slyszal to prosze o info lub polecane W-wki najblizsze miejsce z instalacja Prins'a za rozsadne pieniadze. ad2. Dobrych inatalatorow chyba nie ma tak duzo w calej Polsce, wiec podtemat moze jednak? Tak samo moga byc inne specjalistyczne, jak tunerow nitro, chipow, turbin diesli itp. ... ale to tylko sugestia Moze byloby troche przejrzysciej i latwiej wyszukiwac konkrety. Pozdrawiam.
-
instalka gazowa Prins'a
Mam pytanie, dotyczace konkretnego zakladu zajmujacego sie instalacjami gazowymi w W-wie. To zaklad: http://www.egp.pl/start.htm Czy ktos cos wie na ich temat? Jakies opinie, doswiadczenia? :| Chce wrzucic do 540 (98 ) M62 (4.4) w tiptronie sekwencje Prins'a. spieprzyc mozna wszystko, nawet z Prinsem, wiec wole dmuchac na zimne. :?: Prosze o info. Pozdro! Ps: moze zrobic topic w np.: warsztatach polecanych o dobrych gazownikach?