Treść opublikowana przez other
-
Pompka paliwa producent VDO
i tak zrobiłem, dzięki
-
Pompka paliwa producent VDO
Bosch i vdo robi pompki do bmw, ale nie wiem czy można to nazwać oryginałem. I przez to nie wiem czy szukać ori czy może ta od vdo też się sprawdzi?
-
Pompka paliwa producent VDO
Witam, czy VDO to ori? Czy tylko OEM? Szukam ori pompki paliwa i pełno jest producenta VDO.
- [328Ci] Zegar - podmiana
-
[328Ci] Zegar - podmiana
No i dobra bo nie dawało mi to spokoju. :D Ostatnia sprawa, wskaźnik paliwa stoi na połowie i nie chce niżej spać, a jak zatankuje to podniesie się o pół centymetra i po spaleniu tego co było zalane wraca znów do 1/2. Może to być wina tego licznika czy obstawiać zawieszony pływak? Fajnie, że się udzielasz na tych forach, jest to pomocne. Dzięki :cool2:
-
[328Ci] Zegar - podmiana
Chodzi o OBC, robiłem test zegarów i nie działa tylko to co zaznaczyłem na obrazie. Dwie, czyli licznik i manetka?
-
[328Ci] Zegar - podmiana
Więc na pewno licznik walnięty, ale dlaczego bc się nie przełącza, a testy już tak? Czy to może być właśnie wina licznika że bc się nie przełącza? Czy mam zakładać, że mam 2 rzeczy walnięte (licznik i manetka)?
-
[328Ci] Zegar - podmiana
Jeszcze tak zapytam bo wizytę w warsztacie mam na następny tydzień i przez ten czas próbuję dowiedzieć się jak najwięcej. Czy przez przerwany kabelek od bc(manetki) nie będą mi się pokazywały kontrolki od długich i mgielnych? Czy to wina licznika? Jak wszedłem w test to na tym małym wyświetlaczu wszystko ładnie się zmieniało, a jak już przez guziczek od bc próbuję przełączyć to nie idzie, czyli wychodzi na to, że ten mały wyświetlacz działa, tylko bc nie chce się przełączać. Wygląda to tak jakby licznik i manetka były uszkodzone. https://imgur.com/a/0BUSA9E
-
[328Ci] Zegar - podmiana
Działają, długie na liczniku się nie pokazują, kierunki się nie pokazywały, ale zaczęły się pokazywać :duh: . Dodam, że poduszka mi zgasła, gdy cały czas się świeciła i nie wiem czy się przejmować czy cieszyć. :roll:
-
[328Ci] Zegar - podmiana
Bc nie działa bo prawdopodobnie jest przerwany przewód tak jak mówisz, skoro jest opcja przerwanego przewodu to raczej nie powinny mi działać kierunki i długie. No chyba że jest tam kilka przewodów i przerwał się tylko ten od BC.
-
[328Ci] Zegar - podmiana
Mówisz, że jest problem z manetką, skoro tak to kierunki i długie też nie powinny działać? Kierunki zaczęły już normalnie działać, a długie swieca normalnie, tylko na wyświetlaczu się nie pokazują (ikonka).
-
[328Ci] Zegar - podmiana
Dobra, to już będę wiedział co mówić :) Czyli pierw pod komputer ją? A mechanik zajmuje się stricte tą marką, opinię też mają dobrą. :D
-
[328Ci] Zegar - podmiana
Tzn. tak furka stała tydzień nie ruszana, na mrozie i po powrocie taki cyrk wyskoczył, wszystko od razu. Pytałem się mechanika czy możemy podpiąć auto i sprawdzić błędy, to powiedział, że 46 jest zbyt starym autem, aby pokazała wszystko dokładnie. Dlatego zasugerował mi wymianę zegara. A z manetką było tak, że raz na jakiś czas załapała (~co 20 kliknięcie), a teraz to już w ogóle trup (jutro się upewnię). Natomiast ze wskazówką mam problemy od 2dni. Więc nie obejdzie się bez wymiany zegarów? Warto podpiąć do kompa? Jeśli kupię licznik od m52b28tu to obejdzie się bez kodowania?
-
[328Ci] Zegar - podmiana
Witam, ostatnio zaczął mi szwankować zegar. Nie działa mi: - BC (zatrzymał się na temperaturze, na nic innego nie da się przełączyć) - Ikonki od kierunkowskazów nie działały przez tydzień (na zewnątrz było git), ale od wczoraj zaczęły działać - Wyświetlacz potrafi przygasnąć - Ikonka od długich nie działa (reszta dot. świateł pewnie też) - Wskaźnik poziomu paliwa zatrzymał się przed połową (jak zatankuję to przekroczy połowę, potem spadnie i znowu zatrzyma się przed połową) - ASC samo się wyłączało i nie dało się włączyć z powrotem (zaczęło działać) - Komputer pokazywał zły zasięg km (zatrzymałem się na autostradzie i miałem "przyjemność" skorzystać z usług laweciarza, 2km do stacji... :mad2: ) Mechanik powiedział, że prawdopodobnie jest to wina zegarów, zalecił mi zrobić podmiankę jeśli mam od kogo, niestety nie mam takiej możliwości. Chcę kupić jakąś używkę i co do tego to mam pytania do was. Czy muszę mieć zegary tylko i wyłącznie od tego samego modelu (m52b28tu) czy od innych pojemności też może być? Co wtedy z przebiegiem i innymi, gdzie to się zapisuje? Czy to na pewno wina zegarów? Pozdro
-
Jakie wycieraczki do e46?
Witam, co najlepiej założyć do coupe? jaki rozmiar, jaka marka? :)
-
328Ci - dźwięk skrzypienia/strzelania z tyłu samochodu
odświeżam
-
328Ci - dźwięk skrzypienia/strzelania z tyłu samochodu
Witam, od pewnego czasu (ok. miesiąc) zaczęły dochodzić niepokojące dźwięki z tyłu auta. Pojawiają się one przy ruszaniu i wolniej jeździe (najczęściej 1-2, rzadko 2-3), na dziurach/koleinach etc. tego nie słychać. Dźwięk jest podobny do tego, który pojawiał się(tylko przy cofaniu) wcześniej w moim aucie, a powodem tego było wyrwane mocowanie wózka. Wózek został naprawiony, a reszta mocowań zabezpieczona (koszt usługi ~2k). Robili to ludzie, którzy niepierwszy raz w tym się bawili, więc jakość usługi na pewno była dobra. Więc podejrzenie, że może być to wózek, odstawiłem na bok(nie wyeliminowałem). Pytanie do was, co to może być? Filmik: 0:02 - 0:03 0:07 - 0:10 https://www.youtube.com/watch?v=ROGyCbzModE&feature=youtu.be
-
328Ci - brak reakcji na gaz/żabkowanie
Witam, problem pojawił się z dnia na dzień, opiszę to tak jak zapamiętałem. A więc, 80km/h, 5 bieg, delikatnie noga na gazie i nagle obroty stoją w miejscu (~2000), mimo iż noga jest na gazie. Gdy zauważyłem problem, depnąłem gaz na maksa, obroty stały w miejscu, a spalanie rosło(wskazówka w prawo), po czasie gaz załapał i wystrzeliło furę do przodu. Druga sytuacja: Zakręt na 2 biegu, po wyjściu z zakrętu gaz w dól, 3000 obrotów i naglę furą zaczęła "żabkować", jakby raz reagowała na wciśnięty gaz, a raz nie (coś jakbym ułomnie ruszył z jedynki), szarpnęło tak z 3-4 razy. Pytanie, co furze dolega? Pozdrawiam.
-
Jaki to wzór felg ?
bodajże s136 z 3.
-
328Ci - dziwny dźwięk spod klapy
No i wrócił, ale tylko na chwilę, a potem go nie było słychać. Ktoś coś wie? Głucho :cry: :cry: Odświeżam.
-
328Ci - dziwny dźwięk spod klapy
Odświeżam. Dodam, że dźwięk ten znikł. Może być tak, że znowu wróci. Ktoś coś wie? Bo nie wiem czy się przejmować :?
-
328Ci - dziwny dźwięk spod klapy
Dźwięk pochodzi tak jakby z tych okolic, ale nie nasłuchiwałem vanosa.
-
328Ci - dziwny dźwięk spod klapy
Witam, moja fura zaskoczyła mnie takim o to terkotaniem. Słyszałem to już wcześniej, ale ustało. Dzisiaj powróciło :mad2: Dźwięk jakby pochodził spod osłony. Fura się grzała(jeśli to ma jakieś znaczenie). Co to może być? Komuś jest znajomy ten dźwięk? Załączam 2 filmy: z "zewnątrz" i spod klapy 1. https://drive.google.com/open?id=1XVMtIcA5WEqRzHBj7fTbkwcRXxHLL613 2. https://drive.google.com/open?id=18Jss4Jm7LdOdJGgtKehn57gHSOCpy8gL
-
Jaki to wzór felg ?
Jeśli to nie bmw to po czym to wnioskujesz? Zapewniano mnie, że to felgi od bmw :) Więc jak, ktoś wie?
-
Jaki to wzór felg ?
Co to za 19tki?