Treść opublikowana przez TheBigShow
-
318i po wymianie uszczelniaczy + bierze olej.
Czy jest jakiś inny precyzyjniejszy sposób pomiaru poziomu oleju? Zużycie prowadnic można ocenić przed zabiegiem ściągania głowicy czy nie da się?
-
318i po wymianie uszczelniaczy + bierze olej.
Odma (separator oleju) niby wymieniona przez poprzedniego właściciela w lutym 2016.
-
318i po wymianie uszczelniaczy + bierze olej.
Dodam jeszcze, że auto przed wymianą uszczelniaczy kopciło na niebiesko i to tak że nie było za mną nikogo widać, a teraz jadąc za autem to nic a nic :P nawet delikatnego nie puści.
-
318i po wymianie uszczelniaczy + bierze olej.
Witam, posiadam 318i e90, 113tys km. 1000km temu wymiana uszczelniaczy zaworowych bez zdejmowania głowicy. Auto przed naprawą brało litr na 800 km. Po wymianie, auto po 400km miało nadal max stan (jazda miejska itp, ogólnie do 3 - 3.5 tys obr/min) teraz jadąc za granicę na autostradzie auto poruszało się z prędkością 140 km/h 80% czasu tempomat ale były też odcinki że i 190 km/h. Po przejechaniu dystansu 750km po niemieckiej autostradzie ubył jeden kwadracik oleju na wyświetlaczu. Czym to może być spowodowane? Czy czeka mnie wymiana pierścieni w samochodzie? Auto tak jak mówię, zużylo po remoncie uszczelniaczy jeden kwadracik oleju podczas tego przejazdu, około 1 tys km. Co o tym sądzicie? W aucie olej został tez zmieniony z Castrol 5w30 na valvoline 5w30 ll01
-
Zmiana AUX na AUX/USB w e90
Czyli za 1000zl da radę to doposażyć razem z robocizną? Usb + bluetooth.
-
[e90] Jaki olej?
Polecam olej z gamy Valvoline.
-
Zmiana AUX na AUX/USB w e90
Ok dzięki, orientujesz się jaki koszt może wynieść tej całej operacji doposażenia?
-
Zmiana AUX na AUX/USB w e90
Witam, posiadam w moim e90 2006 navi prof, chciałbym doposażyć je w możliwość odbierania połączeń przez mój tel. (posiadam opcje sterowania głosem jeżeli to pomoże) oraz złącze USB, bo w podłokietniku tylko aux. Czy wystarczy jedynie moduł mulf abym miał bluetooth w aucie? Jeżeli chodzi o usb to dużo z tym grzebania?
-
Próba olejowa 318i - bezsensowna?
Tak, ale próba olejowa powinna dać informację czy do zrobienia są pierścienie czy uszczelniacze. Prawda?
-
Próba olejowa 318i - bezsensowna?
Witam, jestem umówiony na wymianę uszczelniaczy zaworowych w mojej 318i 2006. Auto pali olej (1litr na 4 tys km), dając objawy zużytych uszczelniaczy zaworowych. Dzwoniąc do serwisu spytałem jednak o możliwość wykonania próby olejowej aby być pewnym, że to właśnie uszczelniacze są winne, a nie pierścienie. Jakie było moje zdziwienie, iż Pan odpowiedział, że w tym silniku nie ma sensu wykonanie próby olejowej, bo nawet przy zużytych pierścieniach auto będzie trzymało kompresję. Nie wiem co mam o tym sądzić. Warsztat to jeden z tych tutaj polecanych na forum. Pomożecie?
-
SZUKAM Wymiana uszczelniaczy BEZ ZDEJMOWANIA GŁOWICY
Witam, ktoś poleci mechanika w Opolskim który wymieni uszczelniacze bez zdejmowania głowicy? Pozdrawiam
-
Opolskie
Witam, poleci ktoś bardzo dobry serwis w Opolskim? Najlepiej to Opole, Kluczbork lub inne w miarę blisko. Chodzi mi o wymianę uszczelniaczy zaworowych, najchętniej aby zakład mógł to zrobić bez ściągania głowicy bo wtedy koszty drastycznie rosną. Problemem jest branie oleju przez e90 318i tak około litra na 3-4 tys km. Odma/separator oleju została wymieniona przy przebiegu 105 tys, aktualnie 111 tys. Poleci ktoś dobrego fachowca? Pozdrawiam
-
Jaki silnik do e90?
Witam, sądzicie, że e90/91 znajdzie się do 40 tyś zł/9500 euro? Benzyna, Navi, Klimatronik?
-
Jaki silnik do e90?
Co sądzicie o tym egzemplarzu? http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=220650027
-
Jaki silnik do e90?
No właśnie trochę kicha, bo niby super motor ale wnętrze słabe. Do 9 tys euro ciężko chyba ogarnąć taki motor z klimatyzacją automatyczną :/ w grę będzie chyba musiało wejść 320i :/ (325i że względu na wadliwe tłoki chyba odpuszczam)
-
Jaki silnik do e90?
Witam, czy sądzicie, że warto się interesować takimi egzemplarzami? BMW E90 330i
-
Jaki silnik do e90?
A więc poza kierownica coś jeszcze jest powodem do obaw?
-
Jaki silnik do e90?
Witam co powiecie o tych 2 egzemplarzach?http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=227046648 http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/details.html?id=227597674