Skocz do zawartości

wproskura

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

  1. wproskura odpowiedział(a) na wproskura temat w E46
    Aktualizacja: Po odpięciu przepływki auto odpala, ale chodzi nierówno i dymi na czarno. Kąt wtrysku zadany nie pokrywa się z aktualnym. Wartości aktualnego kąta to 2-5 stopni z znakiem ujemnym. Dawka paliwa to 15, więc bardzo duża.
  2. wproskura odpowiedział(a) na wproskura temat w E46
    Zamierzałem opisać szerzej, jak już uporam się z problemem. Sprawa jest jeszcze rozwojowa. Wał sprawdzony i jest w porządku. Sprawdzone zostały wtryski. Okazało się, że 3 wymagają wymiany końcówek i zostało to zrobione. Ten czwarty w porządku, ale był wymieniany jakieś pół roku temu - oczywiście sterujący :) W kompie brak istotnych błędów - jedynie błąd elektrycznego przepływowego podgrzewacza cieczy oraz dodatkowej pompy w module klimatyzacji. Ogólnie bardzo ciężko pali a jeśli już załapie to na kilkanaście sekund. Autem telepie i gaśnie. Nie reaguje w ogóle na pedał gazu. Auto się dławi - wygląda jakby wtrysk następował nie w tym momencie co trzeba. Czy w przypadku wymiany wtrysków wymagana jest jakaś adaptacja komputerowa?
  3. wproskura odpowiedział(a) na wproskura temat w E46
    do usunięcia
  4. wproskura odpowiedział(a) na wproskura temat w E46
    Nie było problemu. Dodam, że pompa podaje paliwo na wtryski. Odłączałem metalowe przewody doprowadzające paliwo. Przy czym na 2 wtryski daje zauważalnie więcej. Silnik wczoraj raz odpalił na plaku po dłuższym kręceniu. Wszedł nawet na 2000 rpm i zaraz zgasł. Czy ewentualnie mógłbym prosić o podpowiedź jak sprawdzić ten wał?
  5. wproskura opublikował(a) temat w E46
    Dzień dobry, Niestety autko (e46 M47 99') odmówiło dalszej współpracy. Wymieniłem olej i filtr i wybrałem się w trasę. Po około 70 km auto zaczęło delikatnie hałasować ("jakby metalowy wiatrak szorował o maskownice"; nie wiem jak lepiej określić ten dźwięk), wskaźnik temperatury wskoczył na czerwone pole i autko zgasło. Płyn w chłodnicy zagotował się. Próbowałem jeszcze odpalić i udało się po 10 sekundowym piłowaniu rozrusznika. Autko zaczęło mocno się telepać, zatrzymało się na 1000 rpm i po kilku sekundach zgasło. Brak reakcji na pedał gazu. Wcześniej kilkakrotnie mignęła mi kontrolka ładowania w trakcie jazdy, ale nie wiem czy to ma jakiś związek. Komputer wykazał błędy podgrzewacza elektrycznego oraz wtrysku sterującego. Ten pierwszy jest od dawna odłączony, natomiast wtrysk był wymieniany jakieś 10 tysięcy km wcześniej. Pompka paliwa w baku działa, pompuje, jest wyczyszczona. Filtr paliwa jest w porządku. Odnoszę wrażenie, że po próbie rozruchu paliwo cofa się - nie wiem czy to jest normalne. Na plaku załapał, ale auto zamieniło się w generator czarnej chmury i padło. Auto stoi na zadupiu (Lubiechowo k. Karlina w zachodniopomorskim), brak dobrego mechanika w pobliżu i próbujemy wstępnie zdiagnozować co padło. Czy ktoś spotkał się z podobnymi symptomami? Ewentualnie jakie sugestie odnośnie co należy sprawdzić. Wtryski, vp44 czy może coś innego? Proszę o pomoc. Szkoda mi autka rozbierać na organy, bo szykowałem je pod siebie i sporo rzeczy nowych włożyłem itd.
  6. wproskura odpowiedział(a) na Kentos temat w E46
    Czy mógłbym prosić o podpowiedź gdzie znajdę takie opcje w DISie? Rozumiem, że nie chodzi tu tylko o sparowanie EWS-DDE po reprogramowaniu sterownika pod nową przepływkę.?

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.