Treść opublikowana przez autopark
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
te części które podałem dotyczą standardowych hamulców w m550i gdzie przednia tarcza ma 374mm natomiast w przypadku doposażenia w hamulce m performance gdzie tarcza przednia ma 395mm EBC nie oferuje klocków przednich ani tylnich w mojej ocenie
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
Jeśli chcesz polepszyć hamowanie przy zachowaniu mniejszego pylenia to: EBC DP32089C REDSTUFF 295PLN tył EBC DP32302C REDSTUFF 734 PLN przód Jeśli natomiast oczekujesz najlepszych klocków od upalania (ale które też więcej pylą niż te powyżej) to: EBC DP42089R YELLOWSTUFF 425PLN tył EBC DP42302R YELLOWSTUFF 1000 PLN przód jeśli masz hamulce m performance (największa tarcza) to niestety nie mają jak masz standardowe hamulce jakie wychodzą w m550i to to co powyżej do wszystkiego polecam od razu plyn hamulcowy MOTUL RBF600 i wymianę tego płynu co rok
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
tak dla mnie f20/f30 z manualem nie jest warte więcej niż 25-30 tysięcy sorry ale do tych aut manuale biorą desperaci którzy koniecznie chcą mieć Fkę a nie stać ich na droższe auto z automatem - dodatkowo jest ot auto wg mnie niesprzedawalne ze względu na skrzynie
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
komplety bez czujnikow koszt czujnika w zamienniku to ok 60zł (jeśli nie jest przytarty można zostawić stary)
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
795 przednie 279 tylnie dla porównania oryginały: przednie 2000 (dla układu M) - dla zwykłego 1300 tylnie 822
-
Apple Car
dla mnie carplay ma jedną ogromną wadę której nie jestem w stanie przeżyć.... że niestety wciskając sluchawke na kierownicy na ekranie masz liste polaczen - nie ma możliwości wybrać z kierownicy
-
Kupno 1er - porady, opinie, porównania. Pomoc w wyborze.
manual powdouje ze to auto jest warte max 25k
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
takie same jak do 30i
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
przednie niepylące są dostępne tylko z firmy EBC BRAKES (będą mieć też większą skuteczność niż fabryczne) EBC DP32302C REDSTUFF z tylnich niepylących sa JURID, ATE oraz EBC EBC DP32089C REDSTUFF numery części wg katalogu online
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
tylne dostaniesz ATE ceramic oraz JURID white przednich nie ma natomiast zarówno przednie jak i tylnie dostaniesz z EBC od ultimax przez greenstuff yellowstuff po redstuff poelcam REDSTUFF
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
nie jaki masz dokładnie silnik czy z xdrive czy bez i czy masz hamulce sportowe (kolorwoe zaciski)??
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
katalog online firmy jurid
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
to ja znalazłem mają kocki WHITE na tył nic wiecej
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
można mieszać oleje o tej samej lepkości te nie mają jej
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
a jurid robi do g30?
-
530i vs 530i xDrive
auto jeździ na oponach całorocznych i nie ma trakcji bo to RWD stad taki slaby wynik. 100-200 to 330e robi podobno w 11,5 sekundy a to już o czyms mowi
-
Apple Car
internet nie ma wiedzy w tym zakresie
-
530i vs 530i xDrive
wiem i czekam az sie gwarancja skonczy za kilka dni :) jakies polecane miejsce co ogarnia ten model ? tu widziałem: https://www.facebook.com/UnitronicPoland/photos/a.772224336123111/2761456700533188/?type=3
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
0w30 jest rzadszy niż 5w30 wiec ulatwia zimny rozruch i daje mniejsze opory ale też mniejsza ochrone przy upalniu jak ktoś ma mocna benzynę w bmw i upala to zostaje 5w40 Millers xF longlife
-
530i vs 530i xDrive
a jakbys jeszcze się zdecydował na chiptuning to byś miał dopiero osiągi - 390KM i 550Nm oraz 100-200 w 12 sekund
-
530i vs 530i xDrive
to chyba porwonywales f10 do g30 w 520d g30 520d nie rozni się niczym od początku produkcji do aut z mniej więcej września tego roku. Od teraz dostanie miekką hybryde która będzie mu wylączała silnik na ecopro jak puścisz gaz (a nie jak do tej pory dawała na luz)
-
Nowy olej do BMW w ASO - już nie leją 5w30
jest nowy olej shella 0w30 z normą BMW LL04 którego na razie nie da się kupić na rynku POLSKIM ale robiony jest specjalnie dla BMW oto i on https://www.shell.com/motorist/oils-lubricants/helix-for-cars/helix-fully-synthetic/shell-helix-ultra-ect-0w-30.html
-
Apple Car
listopad 2018 to chyba soft P, fullsreen jest dostępny od softu w wersji wcześniejszych tj N oraz O czyli tak około od sierpnia 2018
-
530i vs 530i xDrive
tylko pamiętaj że argument o przyspieszeniu jest trochę na wyrost. jak wspominałem 530i żeby mieć to przyspieszenie musi się wkrecic na obroty i wtedy dane o spalaniu są bardzo wysoki. diesel jedzie momentem i pali mniej. każdy robi jak uważa :D jakbym miał brac starego diesla vs stara benzyna to brałbym benzynę nowcozesny diesel ma same zalety w porownaiu z benzyną :) no chyba ze mamy za dużo kasy ale to wtedy kupujemy m5 albo maclarena a nie 520d/530i
-
530i vs 530i xDrive
tylko to są wszystko spekulacje. a teraz fakty: 518d RWD g30 mojej żony spala w trasie pomiędzy 4,5 a 5 litrów. przy analogicznej jeździ 530i spalnie oscyluje w okolicach 8 l (sprawdzałem organoleptycznie) wartość końcowa przy najmie długoterminowym w BMW jest na zbliżonym poziomie diesel vs benzyna awaryjność? fakty są takie że tak jak w 20d (N47) strzelały łańcuchy tak i w 28i n20 także strzelały łańcuhcy teraz jest B47 i B48 i teoretycznie problemów nie ma chociaż b48 w miniakach lubią wydmuchać uszczelki pod głowica i pierścienie puszczają. Także wg mnie jedynym argumentem pro 30i (argumentem realnym a nie teoretycznym) jest CICHSZA PRACA oraz trochę LEPSZE PRZYSPIESZENIE. Cena obu aut jest podobna. z drugiej strony jak ktoś mi powie że 520d jest za wolne a 530d za drogie wiec bierze 530i to ja się go zapytam. Skoro w zakupie 30d jest za drogie to dlaczego 30i w eksploatacji nie uważa na za drogie? Bo te osiągi w 30i żeby poczuć to trzeba spalać na poziomie 12-14 litrów :) a w 30d nawet jak ciśniesz to poniżej dyszki na spokojnie